Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bidek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 02.06.2011 10:00

kawa napisał(a):Ja też zawsze nocuję w Penzionie Ruże (już 7 razy), a na kolację chodzę zawsze do restauracji "U Sv. Urbana" (też 7 razy).
Pozdrav

A jaki jest parking ? Zamykany ?
Bo ciężko się zorientować ze strony.

Pozdrawiam.
Madzik68
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 02.06.2011 17:55

To ja wtrące nieśmiało, że nie mam pojęcia czy parking jest zamykany, nie sprawdzaliśmy, ale walizy i tak tachalismy do pokoju, w aucie zostało to co średnio przydatne, i nie jest za duzy, za to pensjonat składa sie przynajmniej z dwóch budynków i pełen zakamarków, bałam się, że się zgubimy :D jak chcesz wiedzieć szczegółowo to moze napisz do nich meila ?? pozdrawiam
bidek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 02.06.2011 19:36

Madzik68 napisał(a):To ja wtrące nieśmiało, że nie mam pojęcia czy parking jest zamykany, nie sprawdzaliśmy, ale walizy i tak tachalismy do pokoju, w aucie zostało to co średnio przydatne, i nie jest za duzy, za to pensjonat składa sie przynajmniej z dwóch budynków i pełen zakamarków, bałam się, że się zgubimy :D jak chcesz wiedzieć szczegółowo to moze napisz do nich meila ?? pozdrawiam

Ano właśnie nigdy nie tacham niczego oprócz kosmetyczki i stąd to pytanie . :)
slawekewa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 02.06.2011 19:52

Polecam Pension Euro w Mikulovie.Byłem kilka razy.Dobre śniadanko.Jest na tej samej ulicy co U Urbana.
Pozdrawiam
bidek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 03.06.2011 09:47

slawekewa napisał(a):Polecam Pension Euro w Mikulovie.Byłem kilka razy.Dobre śniadanko.Jest na tej samej ulicy co U Urbana.
Pozdrawiam

No tu rzeczywiście bezpieczny parking i ładnie.

Pozdrawiam.
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2011 15:25

Wysłałem kilka zapytań mejlowych do hoteli/pensjonatów w Mikulovie, o których pisaliście. W dniu, który mnie interesuje (30.7) wszystko zajęte. Czy myślcie, że znajdę coś, jadąc tam w ciemno?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.07.2011 17:03

A dokąd jedziesz docelowo, że chcesz spać w Mikulovie?
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2011 21:03

FUX napisał(a):A dokąd jedziesz docelowo, że chcesz spać w Mikulovie?

Riwiera Makarska. Przejechanie Polski i Czech czasowo zajmie mi pewnie tyle co odcinek Mikulov - Makarska, stąd pomysł noclegu w Mikulovie. A i mały pasażer na pokładzie nie ułatwi zadania.

Czytałem FUX, że delikatnie mówiąc, nie jesteś zwolennikiem trasy przez Mikulov, ale odcinek Liberec - Praga - Brno jest chyba całkiem przyjemny.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.07.2011 22:05

Do Leszna masz pół godziny drogi, więc dziwię się tego parcia na Czechy w tym wariancie.
Noclegowo polecam Oekotel w Grazu z opcją na jego zwiedzanie po południu/wieczorem.
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 22.07.2011 08:19

FUX napisał(a):Do Leszna masz pół godziny drogi, więc dziwię się tego parcia na Czechy w tym wariancie.
Noclegowo polecam Oekotel w Grazu z opcją na jego zwiedzanie po południu/wieczorem.

Nie upieram się przy swojej trasie, więc z pewnością rozważę alternatywy, choć Graz wydaje się już nieco za daleko na 1szy nocleg.

Niespodziewanym problemem okazuje się także nocleg w Mikulovie, wysłałem kilkanaście zapytań mejlowych o rezerwację i wszystko mają zajęte, a przed chwilą dostałem z jednego miejsca następująca odpowiedź:

nema wolnego pokoja, wszytko zajente!
(Inwázia turystow z Polski!)

:)
Dudek2222
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 22.07.2011 08:30

Spróbuj w Znojmie.
Dużo nie zboczysz.
W kwietniu/maju nocowałem w hotelu Morava.
Rezerwowałem przez booking.com.
Polecam.
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.07.2011 10:19

sneer jak pokazuje nasz znajomy gógl ja na Twoim miejscu gonił bym na Chemnitz, Regensburg, Graz. Masz niecałe 10 h jazdy, to jest tylko 2 godz. dłużej niż via Czechy, a znacznie dalej zajedziesz i mały pasażer nie namęczy się tak. Pamiętaj, że trasa Mikulov - Graz to jest 3 h jazdy według wujka Gógl... ja bym na Twoim miejscu leciał via Niemcy (bez vinietek w Czechach).
Łukasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 22.07.2011 11:14

Ja miałem kiedyś problem, że cały Mikulov i okolice były zapchane. Znalazłem wtedy nocleg w Hevlinie w pensjonacie Semerad to jest wieś leżąca przy granicy, po drugiej stronie jest Laa. Zarówno Hevlin nie wygląda ciekawie jak i okolica pensjonatu może budzić obawy ale sam pensjonat jest ok.
sneer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 25.07.2011 22:40

A czy ktoś z Was kojarzy może w Mikulovie pensjonat o swojsko brzmiącej nazwie Fajka? :)

http://www.fajka-mikulov.cz/

Proszę o opinie.
mario03
Podróżnik
Nocleg w ciemno Mikulov

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario03 » 23.06.2015 20:04

Witam
Napiszcie proszę czy szukanie noclegu "w ciemno" na początku sierpnia (prawdopodobnie 6-7) w miejscowości Mikulov przy granicy Czechy/Austria to dobry pomysł. Dodam że jedziemy z żoną i dwójką dzieci (12 i 2)
Będziemy na miejscu ok. godziny 15
Czy duże ma znaczenie dzień tygodnia?
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019