Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 02.06.2011 10:00

kawa napisał(a):Ja też zawsze nocuję w Penzionie Ruże (już 7 razy), a na kolację chodzę zawsze do restauracji "U Sv. Urbana" (też 7 razy).
Pozdrav


A jaki jest parking ? Zamykany ?
Bo ciężko się zorientować ze strony.

Pozdrawiam.
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 02.06.2011 17:55

To ja wtrące nieśmiało, że nie mam pojęcia czy parking jest zamykany, nie sprawdzaliśmy, ale walizy i tak tachalismy do pokoju, w aucie zostało to co średnio przydatne, i nie jest za duzy, za to pensjonat składa sie przynajmniej z dwóch budynków i pełen zakamarków, bałam się, że się zgubimy :D jak chcesz wiedzieć szczegółowo to moze napisz do nich meila ?? pozdrawiam
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 02.06.2011 19:36

Madzik68 napisał(a):To ja wtrące nieśmiało, że nie mam pojęcia czy parking jest zamykany, nie sprawdzaliśmy, ale walizy i tak tachalismy do pokoju, w aucie zostało to co średnio przydatne, i nie jest za duzy, za to pensjonat składa sie przynajmniej z dwóch budynków i pełen zakamarków, bałam się, że się zgubimy :D jak chcesz wiedzieć szczegółowo to moze napisz do nich meila ?? pozdrawiam


Ano właśnie nigdy nie tacham niczego oprócz kosmetyczki i stąd to pytanie . :)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 02.06.2011 19:52

Polecam Pension Euro w Mikulovie.Byłem kilka razy.Dobre śniadanko.Jest na tej samej ulicy co U Urbana.
Pozdrawiam
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 03.06.2011 09:47

slawekewa napisał(a):Polecam Pension Euro w Mikulovie.Byłem kilka razy.Dobre śniadanko.Jest na tej samej ulicy co U Urbana.
Pozdrawiam


No tu rzeczywiście bezpieczny parking i ładnie.

Pozdrawiam.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2011 15:25

Wysłałem kilka zapytań mejlowych do hoteli/pensjonatów w Mikulovie, o których pisaliście. W dniu, który mnie interesuje (30.7) wszystko zajęte. Czy myślcie, że znajdę coś, jadąc tam w ciemno?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.07.2011 17:03

A dokąd jedziesz docelowo, że chcesz spać w Mikulovie?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2011 21:03

FUX napisał(a):A dokąd jedziesz docelowo, że chcesz spać w Mikulovie?


Riwiera Makarska. Przejechanie Polski i Czech czasowo zajmie mi pewnie tyle co odcinek Mikulov - Makarska, stąd pomysł noclegu w Mikulovie. A i mały pasażer na pokładzie nie ułatwi zadania.

Czytałem FUX, że delikatnie mówiąc, nie jesteś zwolennikiem trasy przez Mikulov, ale odcinek Liberec - Praga - Brno jest chyba całkiem przyjemny.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.07.2011 22:05

Do Leszna masz pół godziny drogi, więc dziwię się tego parcia na Czechy w tym wariancie.
Noclegowo polecam Oekotel w Grazu z opcją na jego zwiedzanie po południu/wieczorem.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 22.07.2011 08:19

FUX napisał(a):Do Leszna masz pół godziny drogi, więc dziwię się tego parcia na Czechy w tym wariancie.
Noclegowo polecam Oekotel w Grazu z opcją na jego zwiedzanie po południu/wieczorem.


Nie upieram się przy swojej trasie, więc z pewnością rozważę alternatywy, choć Graz wydaje się już nieco za daleko na 1szy nocleg.

Niespodziewanym problemem okazuje się także nocleg w Mikulovie, wysłałem kilkanaście zapytań mejlowych o rezerwację i wszystko mają zajęte, a przed chwilą dostałem z jednego miejsca następująca odpowiedź:


nema wolnego pokoja, wszytko zajente!
(Inwázia turystow z Polski!)


:)
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 22.07.2011 08:30

Spróbuj w Znojmie.
Dużo nie zboczysz.
W kwietniu/maju nocowałem w hotelu Morava.
Rezerwowałem przez booking.com.
Polecam.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.07.2011 10:19

sneer jak pokazuje nasz znajomy gógl ja na Twoim miejscu gonił bym na Chemnitz, Regensburg, Graz. Masz niecałe 10 h jazdy, to jest tylko 2 godz. dłużej niż via Czechy, a znacznie dalej zajedziesz i mały pasażer nie namęczy się tak. Pamiętaj, że trasa Mikulov - Graz to jest 3 h jazdy według wujka Gógl... ja bym na Twoim miejscu leciał via Niemcy (bez vinietek w Czechach).
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 22.07.2011 11:14

Ja miałem kiedyś problem, że cały Mikulov i okolice były zapchane. Znalazłem wtedy nocleg w Hevlinie w pensjonacie Semerad to jest wieś leżąca przy granicy, po drugiej stronie jest Laa. Zarówno Hevlin nie wygląda ciekawie jak i okolica pensjonatu może budzić obawy ale sam pensjonat jest ok.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 25.07.2011 22:40

A czy ktoś z Was kojarzy może w Mikulovie pensjonat o swojsko brzmiącej nazwie Fajka? :)

http://www.fajka-mikulov.cz/

Proszę o opinie.
mario03
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.08.2010
Nocleg w ciemno Mikulov

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario03 » 23.06.2015 20:04

Witam
Napiszcie proszę czy szukanie noclegu "w ciemno" na początku sierpnia (prawdopodobnie 6-7) w miejscowości Mikulov przy granicy Czechy/Austria to dobry pomysł. Dodam że jedziemy z żoną i dwójką dzieci (12 i 2)
Będziemy na miejscu ok. godziny 15
Czy duże ma znaczenie dzień tygodnia?
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone