Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mikulov - nocleg w drodze do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Re: Nocleg w ciemno Mikulov

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2015 21:11

Dzień tygodnia ma znaczenie- w weekend zawsze tłoczniej. Początek sierpnia to szczyt sezonu i jedziecie z dziećmi-dlatego moim subiektywnym zdaniem lepiej nie jechać w ciemno. Zamiast tracić czas i nerwy na szukanie lepiej zarezerwować a popołudnie poświęcić na zwiedzanie Mikulova-całkiem przyjemnego zresztą :)

A właściwie to co Wam szkodzi zrobić rezerwację :?: :roll:
mario03
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario03 » 23.06.2015 21:31

ruzica napisał(a):Dzień tygodnia ma znaczenie- w weekend zawsze tłoczniej. Początek sierpnia to szczyt sezonu i jedziecie z dziećmi-dlatego moim subiektywnym zdaniem lepiej nie jechać w ciemno. Zamiast tracić czas i nerwy na szukanie lepiej zarezerwować a popołudnie poświęcić na zwiedzanie Mikulova-całkiem przyjemnego zresztą :)

A właściwie to co Wam szkodzi zrobić rezerwację :?: :roll:

Dla mnie taka rezerwacja to zawsze małe ryzyko. Bywa że inaczej wszystko wygląda w necie, na zdjęciach a inaczej po przyjeździe na miejscu. Sytuacja kiedy wybieram apartament na podstawie tego co widzę faktycznie jest dla mnie bardziej komfortowa.
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.06.2015 21:37

W Mikulowie byłem dwa razy (obiady + małe zwiedzanie), zawsze z ciekawości sprawdzałem jak z obłożeniem - zwykle ciężko jest dostać coś w rozsądnej cenie

To dość popularne miejsce do nocowania, ludziska zakładają, że w sąsiedniej Austrii jest drożej - tak naprawdę jednak jak sprawdzałem kiedyś okoliczne wioski austriackie - nie było dużo drożej...

Jednak Mikulov nocną porą - to jest gratka :)
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2015 21:38

mario03 napisał(a):
ruzica napisał(a):
Dla mnie taka rezerwacja to zawsze małe ryzyko. Bywa że inaczej wszystko wygląda w necie, na zdjęciach a inaczej po przyjeździe na miejscu. Sytuacja kiedy wybieram apartament na podstawie tego co widzę faktycznie jest dla mnie bardziej komfortowa.

Ale to ma być nocleg tranzytowy w drodze do CRO, tak? no chyba, że źle zrozumiałam coś :wink:

Bo to trochę co innego szukać apartmanu już na miejscu- tam gdzie się spędzi tydzień czy dwa, a co innego poszukiwania na jedną noc- imho, to trochę mordęga, zwłaszcza dzieckiem dwuletnim.

My na krótkie pobyty zwykle rezerwujemy coś z bookingu- coś co ma dużo pozytywnych opinii i średnią ocen powyżej 8. I raczej w 95% przypadków było ok.

No ale zrobicie jak chcecie, ja tam Was nie nawracam :wink:
mario03
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario03 » 23.06.2015 21:54

Bo to trochę co innego szukać apartmanu już na miejscu- tam gdzie się spędzi tydzień czy dwa, a co innego poszukiwania na jedną noc- imho, to trochę mordęga, zwłaszcza dzieckiem dwuletnim.

Trochę tak.
Ale mam złe doświadczenia z rezerwacjami czy to przez maila czy telefonicznie.
Dotyczy to Austrii i Słowacji. W Czechach wolałbym tego uniknąć.
Mam świadomość okoliczności (popularna miejscowość, początek sierpnia, szukanie z dziećmi) dlatego pytam w tym miejscu :)
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.06.2015 07:20

Kolego mario03 tak jak poprzednicy polecam wcześniejszą rezerwacje. W Mikulowie jest od metra pensjonatów ale w sierpniu może być problem ze znalezieniem noclegu "z marszu". Może się tak zdarzyć, że będąc ok 15tej do 17-18tej będziesz szukał miejsca i na zwiedzanie czasu braknie.

mario03 napisał(a):Ale mam złe doświadczenia z rezerwacjami czy to przez maila czy telefonicznie.

Nie wiem czego te złe doświadczenia dotyczą ale z czystym sumieniem mogę polecić w Mikulowie Penzion Zatisi (znajdziesz w internecie lub booking). Nocowałem tam w zeszłym roku i jest naprawdę OK. Fajne miejsce dla rodzin z dziećmi a i do Zamku blisko. Bardzo mili właściciele i dobre śniadania.
Booking pozwala także w razie konieczności bezkosztowo odwołać (z pewnym wyprzedzeniem) rezerwację ale to z pewnością wiesz. Weź ewentualnie pod uwagę inne pobliskie miejscówki tj. np Lednice (Penzion u Fabu), Valtice, Pavlov (Penzion u Bednaru) czy Breclav. Ale nie jedź w ciemno. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.06.2015 10:53 przez Crocodyl, łącznie edytowano 1 raz
mario03
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario03 » 24.06.2015 10:34

Dzięki bardzo. Siadam i szukam czegoś rozsądnego.
Crocodyl dzięki za inne miejscówki.
Pozdrawiam.
slavko.v
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 24.06.2015 13:45

Pension Pohoda, Pension Panorama, Pension Krhan - wszystkie w Mikulovie, we wszystkich miałem noclegi... niedrogie, czysto, niedaleko centrum... najfajniejszy jest Pension Pohoda... mówi po polsku.
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 24.06.2015 19:37

Widok z Panoramy.
Miałem okazję nocować 13.06. Chciałem też zarezerwować na nocleg w drodze do Chorwacji ale brak miejsc.
Polecam miejscówkę.

Obrazek
slavko.v
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 24.06.2015 21:05

sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.06.2015 21:55

Nocował ktoś z Was w hali sportowej w Mikulovie, jakie opinie ma ta miejscówka ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 22:35

tony montana napisał(a):
To dość popularne miejsce do nocowania, ludziska zakładają, że w sąsiedniej Austrii jest drożej - tak naprawdę jednak jak sprawdzałem kiedyś okoliczne wioski austriackie - nie było dużo drożej...

Mikulov jak na czeskie ceny jest baaaardzo drogi, przebił Wiedeń i bazuje tylko na tym, że ludzie myślą, że w Austrii jest drożej :wink:

Owszem, w małych miasteczkach i wioskach w sezonie w Austrii jest drożej, bo tam wszyscy się nastawiają na gości, którzy zostaną minimum kilka dni, a dla ludzi nocujących krócej mają dopłaty

Ale w dużych miastach austriackich jest ogromna konkurencja i nocleg czasem nie jest drogi 8)

Jak ktoś szuka ciszy i spokoju, to Mikulov jest OK :wink:
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 25.06.2015 08:57

Mikulov jak na czeskie ceny jest baaaardzo drogi, przebił Wiedeń i bazuje tylko na tym, że ludzie myślą, że w Austrii jest drożej

Nie koniecznie.
Ostatnio w Panoramie płaciłem coś około 25 ojro (jechałem sam,to jak za jedną osobe może i sporo)
Teraz mam rezerwacje na 6 lipca w Penzion Nike (2+1) 50 ojro.
Więc chyba tragedii nie ma,a Mikulov trzeba przyznać ma swój klimacik i lubię to miasto.

Pozdrav.
Hadler
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 25.06.2015 09:13

Ja od kilku wyjazdów robię tak:
Dzień przed wyjazdem z Chorwacji dzwonię do Jirzinka http://www.penzioneuro-mikulov.cz/pl-PL/ i mówie, że kolejnego dnia w godzinach wieczornych melduję się u niego. Zawsze jest jakieś wolne miejsce. Bez żadnych zaliczek....
Pensjonat polecam, gospodarz super, śniadanka OK, ceny jak w cenniku, można liczyć na rabacik.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2015 09:29

Rafał78 napisał(a):
Mikulov jak na czeskie ceny jest baaaardzo drogi, przebił Wiedeń i bazuje tylko na tym, że ludzie myślą, że w Austrii jest drożej

Nie koniecznie.
Ostatnio w Panoramie płaciłem coś około 25 ojro (jechałem sam,to jak za jedną osobe może i sporo)
Teraz mam rezerwacje na 6 lipca w Penzion Nike (2+1) 50 ojro.
Więc chyba tragedii nie ma,a Mikulov trzeba przyznać ma swój klimacik i lubię to miasto.

Pozdrav.

Poza Mikulovem jest taniej :roll:
W okolicznych czeskich wioskach

Ale nie mają klimaciku, fakt :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Mikulov - nocleg w drodze do Cro - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019