Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Między Morzem a Olimpem - Grecja 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.03.2018 23:36

cd
Po długim spacerze spędzamy chwilę na balkonie, podziwiając jezioro ochrydzkie
IMG_3235.JPG

po zmroku jednak zaliczamy jeszcze krótki spacer w stronę centrum
IMG_3237.JPG

w mieście główną atrakcją jest jakiś konkurs ludowych zespołów z kilku państw. Barwny, śpiewający korowód przeszedł deptakiem przy jeziorze na starówkę.
IMG_3238.JPG

IMG_3240.JPG

IMG_3243.JPG

IMG_3244.JPG

IMG_3245.JPG

po długim dniu wracamy do pokoju na zasłużony :?: odpoczynek
IMG_3246.JPG

IMG_3248.JPG

Chyba jednak nie do końca zasłużony ponieważ była sobota a nasz pokój znajdował się nad pubem :mrgreen: Dość długo słychać było głośną muzykę z dołu a ja niestety do spania potrzebuję warunków raczej cieplarnianych :mrgreen:
Reszta rodzinki raczej się wyspała wiec nie narzekali :lol:
A jutro fajna wycieczka niestety z przygodami :evil:
:papa:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.03.2018 00:15

Hej.

Fajne są te imprezy folklorystyczne.
Organizuje je stowarzyszenie IFFOM (Międzynarodowe Festiwale Folklorystyczne Ochryd Macedonia), coś jak nasz Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Trafiliśmy na takie dwa wieczory także podczas naszego pobytu.
Ciekawostką dla mnie był zespół młodzieży katolickiej z Izraela.

Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 00:18

Interseal. napisał(a):Hej.

Fajne są te imprezy folklorystyczne.
Organizuje je stowarzyszenie IFFOM (Międzynarodowe Festiwale Folklorystyczne Ochryd Macedonia), coś jak nasz Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Trafiliśmy na takie dwa wieczory także podczas naszego pobytu.
Ciekawostką dla mnie był zespół młodzieży katolickiej z Izraela.

Pozdrawiam.


Cześć, bardzo nam się ta impreza podobała. Szczególnie dla moje 7-latki było to ciekawe doświadczenie.
A Izraela niestety nie widzieliśmy :( Ale też nie mieliśmy pojęcia, że wylądujemy w nim kilka miesięcy później :mrgreen: :papa:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.03.2018 00:27

Beata W. napisał(a):A Izraela niestety nie widzieliśmy :( Ale też nie mieliśmy pojęcia, że wylądujemy w nim kilka miesięcy później :mrgreen: :papa:


Podczytuję Twój "Ejlat" ale dla mnie to kosmos. Nie odzywam się więc w myśl zasady, że lepiej siedzieć cicho (...) niż rozwiać wszelkie wątpliwości. :wink:

Ciekaw jestem jutrzejszej wycieczki i "przygód".
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 11:07

Interseal. napisał(a):
Beata W. napisał(a):A Izraela niestety nie widzieliśmy :( Ale też nie mieliśmy pojęcia, że wylądujemy w nim kilka miesięcy później :mrgreen: :papa:


Podczytuję Twój "Ejlat" ale dla mnie to kosmos. Nie odzywam się więc w myśl zasady, że lepiej siedzieć cicho (...) niż rozwiać wszelkie wątpliwości. :wink:

Ciekaw jestem jutrzejszej wycieczki i "przygód".


A ja ciekawa jestem czego dotyczą Twoje wątpliwości :?: :wink:
A nasz ostatni wakacyjny dzień tego wyjazdu mam nadzieję niedługo :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.03.2018 11:57

Jakoś udało mi się Was dogonić...fajne wycieczki lubię ,natomiast "przygody" podczas nich już nie...Pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 12:05

ajdadi napisał(a):Jakoś udało mi się Was dogonić...fajne wycieczki lubię ,natomiast "przygody" podczas nich już nie...Pozdrawiam


To mamy tak samo :mrgreen: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15651
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2018 13:44

Ciekawa jestem tej wycieczki, bo kilka pomysłów siedzi mi w głowie, co mogliście wybrać.... Choć obstawiam jedną z nich...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.03.2018 17:21

piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem tej wycieczki, bo kilka pomysłów siedzi mi w głowie, co mogliście wybrać.... Choć obstawiam jedną z nich...

Ochryda bardzo mi się podobała, nie ruszałbym się stamtąd na żadne wycieczki ... no chyba, że te przygody tego warte :wink: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 22:16

piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem tej wycieczki, bo kilka pomysłów siedzi mi w głowie, co mogliście wybrać.... Choć obstawiam jedną z nich...


To podejrzewam, że dobrze obstawiasz bo jest jedno słuszne miejsce, które awet przy tak przelotnym pobycie trzeba zobaczyć.
Buber napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem tej wycieczki, bo kilka pomysłów siedzi mi w głowie, co mogliście wybrać.... Choć obstawiam jedną z nich...

Ochryda bardzo mi się podobała, nie ruszałbym się stamtąd na żadne wycieczki ... no chyba, że te przygody tego warte :wink: .

Długa wycieczka to nie była a myślę, że punkt obowiązkowy nad jeziorem Ochrydzkim :lol:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 23:06

dzień 17 - 27.08.2017
Wstajemy rano bo szkoda dnia na spanie :lol:
Oczywiście najpierw wychodzę na balkon zobaczyć co słychać i jak pogoda :wink: Zarówno jezioro jak i Ochryd na swoim miejscu.
IMG_3254.JPG

Po śniadaniu zbieramy się w drogę. Niestety dojeżdżamy do kolejnej miejscowości drogą przy Jeziorze Ochrydzkim. Nasza Zośka odmawia nam posłuszeństwa. Na szczęście mąż w porę zorientował się, że coś nie tak jest z temperaturą pomimo braku kontrolki temperatury bo ople takowej nie posiadają :evil: :evil: :evil: Unikamy więc zagotowania się płynu ale dalej tak nie pojedziemy. Jesteśmy w Macedonii na lokalnej drodze przy jeziorze no i jest niedziela :evil:
Na szczęście mężowi udaje się zlokalizować usterkę i nie jest to żadna elektronika a przetarty przewód od płynu chłodzącego. Tylko skąd wziąć nowy :?: Trzeba więc sobie radzić z tym czym mamy. A mamy parasol przeciwsłoneczny i opaski zaciskowe :mrgreen: Przy pomocy starego Macedończyka udaje się też znaleźć sprzęt do przycięcia rurki od parasola. Rurka spaja przetarty przewód i taka naprawa służyła nam jeszcze jakiś czas po powrocie do domu :mrgreen: Przy okazji zostajemy obdarowani bananami dla dziewczynek, kilkoma pokaźnymi pomidorami a mąż ugoszczony kieliszeczkiem rakiji :wink: Ogólnie stwierdzamy, że Macedończycy są bardzo gościnnym i pomocnym narodem. A szczęście w nieszczęściu, że sytuacja nie wydarzyła się jednak na autostradzie bo asistans mieliśmy wykupiony ale pewnie naprawa była dużo dłuższa i droższa.
A staliśmy przy takiej łajbie na drodze.
IMG_3255.JPG

Ostatecznie pomimo jakiejś godzinki opóźnienia dojeżdżamy do celu. Monastyr St Nahum był dla mnie obowiązkowym punktem od kiedy zaplanowaliśmy pobyt w tej okolicy.
IMG_3266.JPG

parkujemy samochód i idziemy dalej
IMG_3267.JPG

Na początku ot taki zwykły park
IMG_3269.JPG

i zwykłe pawie
IMG_3271.JPG

oraz stragany gdzie zakupuje perły ochrydzkie
IMG_3274.JPG

dalej zaczyna być coraz ładniej
IMG_3276.JPG

a w wodzie sporo kasy, oczywiście dorzucamy swoje trzy grosze
IMG_3277.JPG

jest też restauracja w której można sobie wybrać rybkę :wink:
IMG_3281.JPG

ale na obiad za rano więc idziemy dalej
IMG_3285.JPG

IMG_3286.JPG

IMG_3288.JPG

trafiamy do małego gospodarstwa, w którym panuje mały nieład ale są zwierzaki więc koniecznie idziemy
IMG_3296.JPG

są też te pawie albinosy podrzucone przez Tonego :oczko_usmiech:
IMG_3298.JPG

oraz fajna fura
IMG_3300.JPG

i tak dotarliśmy do bramy wejściowej dużego monastyru
IMG_3305.JPG

cdn :papa:
Ostatnio edytowano 16.04.2018 21:38 przez Beata W., łącznie edytowano 1 raz
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.03.2018 23:19

Ahhh te opaski zaciskowe... właśnie niedawno uzupełniłem zapasy. Nigdzie się bez nich nie ruszam. Zresztą podobnie bez siekiery. :D

Oczywiście obstawiałem Sv. Naum.
Trochę dużo turystów pamiętam że tam było i mało czasu mieliśmy, bo był to tranzyt przez Albanię do Grecji.
Nie pamiętam natomiast zagrody.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.03.2018 23:22

He,he - tę łódkę po drodze pamiętam z 2016...
A monastyr mimo komercji wspaniały, sam katolikon - świetne miejsce.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15651
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2018 23:30

Czyli do komplety naprawczego (opaski, taśma izolacyjna, szara, super glue) warto dorzucić jakiś wężyk gumowy....

Taką wycieczkę obstawiałam, ale myślałam, że łódeczką tam podpłyniecie...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.03.2018 23:33

Interseal. napisał(a):Ahhh te opaski zaciskowe... właśnie niedawno uzupełniłem zapasy. Nigdzie się bez nich nie ruszam. Zresztą podobnie bez siekiery. :D

Oczywiście obstawiałem Sv. Naum.
Trochę dużo turystów pamiętam że tam było i mało czasu mieliśmy, bo był to tranzyt przez Albanię do Grecji.
Nie pamiętam natomiast zagrody.


opaski to wyposażenie obowiązkowe :wink:
A na zagrodę jakoś tak trafiliśmy idąc do Nauma. Też ciekawe miejsce.
Buber napisał(a):He,he - tę łódkę po drodze pamiętam z 2016...
A monastyr mimo komercji wspaniały, sam katolikon - świetne miejsce.


My tą łajbę też na długo zapamiętamy :wink: A monastyr i okolica bardzo nam się podobały i mam nadzieję, że nasze 3 grosze sprawią, że jeszcze tam wrócimy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Między Morzem a Olimpem - Grecja 2017 - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone