Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka 2008

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.08.2008 10:56

janusz.w. napisał(a): Czyli jak Cię ciągnie to w przyszłym roku... :wink:

pozdr


Raczej nie....ale kto wie co życie przyniesie,kto wie :D Napewno się nie obrażę :lol: jeśli akurat Korsyka wypali!
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.08.2008 11:36

Lidio,
Książki autorów baaaaardzo różnych, co kto lubi :!: Ja na przykład podczas tego wyjazdu preferowałem Michelina i Marco Polo :lol:

marsylia,
Absolutnie nie było pozowane :lol: Tak przeważnie wyglądają u nas wieczory... I zawsze jest problem przy pakowaniu na wyjazdy, bo każdy upycha po kilka swoich książek :!:

Janusz,
...czyli ze śpiewnikami pudło :!: :lol: Co do nierozgrzania, to widzisz, że wino nie jest jeszcze otwarte :wink: Zapomnieli :!: Ale ja natychmiast naprawiłem to niedopatrzenie :wink:

pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.08.2008 12:48

Przeczytane-chyba czas zacząć zwiedzać słoneczną Italię i pisać swoją oplowską historię :)
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 29.08.2008 13:14

Fantastyczna relacja, zdjęcia genialne.
Tylko dziwię się że Janusz jeszcze nie wrzucił linka który wytłumaczy nam zasady gry w bule ?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.08.2008 22:09

JacYamaha napisał(a):Przeczytane-chyba czas zacząć zwiedzać słoneczną Italię i pisać swoją oplowską historię :)


Koniecznie :!: Ale pamiętaj, że jeździsz Astrą II :wink: na szczęście nie kombi... :lol:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.08.2008 22:13

Łukasz Darowski napisał(a):Fantastyczna relacja, zdjęcia genialne.
Tylko dziwię się że Janusz jeszcze nie wrzucił linka który wytłumaczy nam zasady gry w bule ?


Dzięki za uznanie :!: :D
Janusz nie wrzucił linka, bo pewnie zajmuje Go "...powrót do żródeł" :wink:

pozdr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2008 20:24

Śledziłam tę relację od początku, chociaż milcząco... Włoskie wyspy to miejsca przeze mnie jeszcze nieodkryte (może to się kiedyś zmieni), dzięki Tobie tajemniczość jednej z nich trochę się rozwiała 8) .
Wielkie dzięki za wspaniałe opisy i piękne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie, Danka
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 31.08.2008 13:04

dangol napisał(a):Śledziłam tę relację od początku, chociaż milcząco... Włoskie wyspy to miejsca przeze mnie jeszcze nieodkryte (może to się kiedyś zmieni), dzięki Tobie tajemniczość jednej z nich trochę się rozwiała 8) .
Wielkie dzięki za wspaniałe opisy i piękne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie, Danka


Dzięki :!:
Cieszę się, że mogłem trochę porozwiewać :wink: :!: , fajnie, że Ci się podobało :D

pozdr

P.S.
Wspomnę tylko nieśmiało..., :oops: że Korsyka jest francuska :wink:
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 31.08.2008 15:07

Wróciliśmy .... niestety :( , zauroczeni Korsyką . Jak dojdziemy do siebie po podróży wrzucę kilka fotek. Już planuję następne wakacje na Korsyce - tym razem całe na zachodnim wybrzeżu, pozostał niedosyt , stanowczo za krótko! Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.08.2008 19:24

janusz.w napisał(a): Wspomnę tylko nieśmiało...


No to dałam plamę :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.09.2008 08:06

kd napisał(a):Wróciliśmy .... niestety :( , zauroczeni Korsyką . Jak dojdziemy do siebie po podróży wrzucę kilka fotek. Już planuję następne wakacje na Korsyce - tym razem całe na zachodnim wybrzeżu, pozostał niedosyt , stanowczo za krótko! Pozdrawiam


O jeny :!: 8O To już... :?: Czas leci strasznie szybko :!: Czekam wobec tego na Twoją relację i zdjęcia :!:

pozdr
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 01.09.2008 22:19

I ja sobie wreszcie wróciłam po miesiącu i się napawam szmaragdami i lazurami Korsyki :D Ech jak miiiiiiło! Wspominałyśmy Was w Nicei (taka trochę szalona niezaplanowana wizyta w naszym tegorocznym smykaniu się gdzieś między Turynem i Portugalią :lol: :lol: :lol: ) spoglądając na prom odpływajacy na Korsykę...

Cudne te klify i plażyczki. Ech... To teraz ruszajcie na Sardynię! Też nie byłam, ale też bym chciała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.09.2008 09:02

shtriga napisał(a):I ja sobie wreszcie wróciłam po miesiącu i się napawam szmaragdami i lazurami Korsyki :D Ech jak miiiiiiło! Wspominałyśmy Was w Nicei (taka trochę szalona niezaplanowana wizyta w naszym tegorocznym smykaniu się gdzieś między Turynem i Portugalią :lol: :lol: :lol: ) spoglądając na prom odpływajacy na Korsykę...

Cudne te klify i plażyczki. Ech... To teraz ruszajcie na Sardynię! Też nie byłam, ale też bym chciała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Fiu, fiu, fiu - Turyn, Nicea - wielki świat :wink: ... Portugalia, zastanawiam się mocno nad wakacjami w Portugalii, mam nadzieję, że napiszesz relację i wrzucisz zdjęcia :!:
A z wyjazdem na Korsykę to było tak, że w zeszłym roku kupiłem przewodniki o Sardynii i Korsyce... No i po analizie wyszło mi, że wolę na Korsykę :lol: Sardynia męczy mnie jednak nadal... Niestety ostatnio naczytałem się o bardzo kiepskich kempingach na tej wyspie i teraz nie wiem co robić :?
Czy ktoś coś wie na temat kempingów na Sardynii :?: :!:

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.09.2008 09:42

Ooooo widzę, że dyskucja idzie w dobrą stronę => Portugalia, Sardynia!!!!

Janusz. Ja przede wszystkim zauważyłam, że kempingi na Sardyni są droższe niż te na Korsyce :( i to mnie przede wszystkim odstraszyło. Portugalia nie jest tak droga a nawet bym powiedziała, że jest na poziomie Chorwacji, a nawet tanie (sprawdzalam to jakiś czas temu kiedy euro było znacznie droższe, teraz trzeba by powtórzyć kalkulacje). Portugalia o tyle jest "niewygodna", że trzeba tam dojechać więc aby to miało sens trzeba mieć ze 4 tygodnie wakacji i po drodze też zobaczyć co nieco, tak aby nie jechać na "oślep" tylu kilometrów.

Jeśli chodzi o kempingi portugalskie polecam tą strokę: http://www.roteiro-campista.pt/frame-ge ... ues-uk.htm mozna się zorientować co i jak.
Mnie ciekawi jak jest z takimi małymi kempingami, nie należącymi do żadnego stowarzyszenia kempingów itd.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.09.2008 11:10

Nie będę rozmywać tego wątku, ale coś tam kiedyś napisze o naszej Portugalii. Tylko wspomnę, że byłyśmy tam na kempach w Peniche, Olhao i Lagos. Jak dla mnie - bardzo ok. To o samych kempach. Bo o okolicy to szerzej przy okazji :D Wcześniej pomieszkałyśmy na kempie w Biot niedaleko Antibes na Lazurowym :D

Nie orientuję się już zbyt dobrze w cenach chorwackich, ale jak nigdy na wakacjach nie szalałam za bardzo, to w Portugalii - owszem!!! Jedno z nielicznych miejsc na tym świecie chyba, gdzie nad morzem (tzn. oceanem :D ) owoce morza i ryby nie są tak drogie, jak by się człowiek obawiał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka 2008 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone