Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka 2008

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 16.09.2008 12:21

Pięknie tam! Wlasnie zaczęłam poważnie rozważać Korsykę na przyszłe wakacje. Na razie obejrzełam zdjęcia, muszę doczytać dokładnie opis jeszcze w wolnej chwili.
Góry imponujące! Szkoda, że na razie z naszym maluchem (3,5 roku w przyszłe lato) nie możemy sobie na takie wyprawy pozwolić.

Nie wiem czy pisałeś, jak tam z nurkowaniem? Muszle itd?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.09.2008 14:01

F-uncia napisał(a):Pięknie tam! Wlasnie zaczęłam poważnie rozważać Korsykę na przyszłe wakacje. Na razie obejrzełam zdjęcia, muszę doczytać dokładnie opis jeszcze w wolnej chwili.
Góry imponujące! Szkoda, że na razie z naszym maluchem (3,5 roku w przyszłe lato) nie możemy sobie na takie wyprawy pozwolić.

Nie wiem czy pisałeś, jak tam z nurkowaniem? Muszle itd?


Hmmm... jeżeli chodzi o nurkowanie, to ja tylko i wyłącznie na poziomie taniej maski... no może jeszcze ewentualnie rurka :wink: :lol:
Większość plaż była piaszczysta z różnymi skałkami, przejrzystość wody rewelacyjna :!: W okolicach skałek ryby takie jakie przywykliśmy oglądać w akwariach, muszle są :!:

pozdr
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 18.09.2008 11:04

Trochę się źle wyraziłam, o snorkeling mi bardziej chodziło z krótkimi zanurzeniami po jakieś znalezisko np.
W takim razie, wszystko pięknie! :D Ech, teraz mam duży dylemat, korcą mnie jeszcze południowe Włochy. Zobaczymy czy znajomych jakiś uda się namówić.
Po Chorwacji teraz nie pojadę już nigdzie, gdzie nie ma przejrzystej wody ;)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 05.10.2008 17:48

Wreszcie dotarłam:), co prawda od końca - od Twojej Chorwacji poczynając, ale liczy się efekt końcowy, super :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 05.10.2008 20:17

Dwa razy przeczytałem wszystko,świetna relacja.
Janusz,ile kasy wydaliście na Korsykę,orientacyjnie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.10.2008 23:56

laciatek napisał(a):Wreszcie dotarłam:), co prawda od końca - od Twojej Chorwacji poczynając, ale liczy się efekt końcowy, super


Dzięki :!:

mireks napisał(a):Dwa razy przeczytałem wszystko,świetna relacja.
Janusz,ile kasy wydaliście na Korsykę,orientacyjnie.


Dzięki :!:

Tak orientacyjnie to 1800,00 zł/os.

pozdr
TOPAS
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 23.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOPAS » 13.10.2008 15:21

Czy bilet na prom wypada rezerwować z wyprzedzeniem czy można go kupić w dniu rejsu w Livorno?
I jeśli można jeszcze jedno pytanie: Czy na Korsyce są, podobnie jak w CRO, prywatne kwatery? jakie ceny?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.10.2008 23:00

TOPAS napisał(a):Czy bilet na prom wypada rezerwować z wyprzedzeniem czy można go kupić w dniu rejsu w Livorno?
I jeśli można jeszcze jedno pytanie: Czy na Korsyce są, podobnie jak w CRO, prywatne kwatery? jakie ceny?


W sumie to trudno powiedzieć czy wypada rezerwować wcześniej... Ja chcąc mieć spokojną głowę kupowałem wcześniej. Nie da się przewidzieć czy w konkretnym dniu będą wolne miejsca czy nie... Teoretycznie wydaje mi się, że nie powinno być problemu z zakupem biletu na miejscu w Livorno.
Kwatery prywatne są, ale nie potrafię powiedzieć w jakich cenach, my byliśmy tylko na kempingach

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 14.10.2008 17:00

Rezerwacja promu z wyprzedzeniem pozwala zakupić bilety w promocji - warto śledzić strony www przewoźników :D
Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.11.2008 18:23

janusz.w.
zadroszczę wyprawy!!!
W tym sezonie obrodziło różnymi kierunkami i wszędzie tam, gdzie nie byliśmy, chciałoby sie pojechać.
Na Twoj wątek, trafiłem dopiero dzisiaj i przeczytałem z uwagą.
Fajne mieliście wakacje. Napisz w końcu, dlaczego opel tyle żłopal....
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 17.11.2008 20:18

FUX napisał(a):janusz.w.
zadroszczę wyprawy!!!
W tym sezonie obrodziło różnymi kierunkami i wszędzie tam, gdzie nie byliśmy, chciałoby sie pojechać.
Na Twoj wątek, trafiłem dopiero dzisiaj i przeczytałem z uwagą.
Fajne mieliście wakacje. Napisz w końcu, dlaczego opel tyle żłopal....


...ooo 8O :!: :wink:

A co do Opla:
janusz.w. napisał(a): wysiadł jakiś czujnik paliwa czy jakoś tak, nie wiem dokładnie

Słabo się na tym znam... :oops: a fura nie moja więc tak do końca nie wiem co poszło... :?

pozdr
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 23.08.2010 09:44

wspaniale opisana wyprawa, dzięki tej relacji przypomniałam sobie wiele trochę już zapomnianych szczegółów z naszego pobytu na wyspie;).

Świetne zdjęcia!:)
Fajnie, że udało Wam się trochę powspinać, nam niestety ze względu na krótszy czas pobytu to nie wyszło.
pozdrawiam serdecznie;)
Poprzednia strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka 2008 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone