Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka 2008

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.09.2008 13:18

Shtriga. Ja w takim razie czekam z niecierpliwością na relację czy to w tym wątku czy w innym - tylko podrzuć link jakbyś rozpoczynała osobny temat bo w gąszczu tematów na forum może się gdzieś zawieruszyć.

P.s.
Też słyszałam, że Portugalia jest bardzo przystępna cenowo! :mrgreen:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 02.09.2008 13:23

Shtriga, ja też czekam niecierpliwie, co prawda w przyszłym roku planujemy Hiszpanię, ale kto wie :roll:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.09.2008 18:01

shtriga napisał(a):Nie będę rozmywać tego wątku, ale coś tam kiedyś napisze o naszej Portugalii. Tylko wspomnę, że byłyśmy tam na kempach w Peniche, Olhao i Lagos. Jak dla mnie - bardzo ok. To o samych kempach. Bo o okolicy to szerzej przy okazji :D Wcześniej pomieszkałyśmy na kempie w Biot niedaleko Antibes na Lazurowym :D

Nie orientuję się już zbyt dobrze w cenach chorwackich, ale jak nigdy na wakacjach nie szalałam za bardzo, to w Portugalii - owszem!!! Jedno z nielicznych miejsc na tym świecie chyba, gdzie nad morzem (tzn. oceanem :D ) owoce morza i ryby nie są tak drogie, jak by się człowiek obawiał.


Trzymam za słowo i czekam na relację z Portugalii :) :!:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.09.2008 18:05

ally napisał(a):Ooooo widzę, że dyskucja idzie w dobrą stronę => Portugalia, Sardynia!!!!

Janusz. Ja przede wszystkim zauważyłam, że kempingi na Sardyni są droższe niż te na Korsyce :( i to mnie przede wszystkim odstraszyło. Portugalia nie jest tak droga a nawet bym powiedziała, że jest na poziomie Chorwacji, a nawet tanie (sprawdzalam to jakiś czas temu kiedy euro było znacznie droższe, teraz trzeba by powtórzyć kalkulacje). Portugalia o tyle jest "niewygodna", że trzeba tam dojechać więc aby to miało sens trzeba mieć ze 4 tygodnie wakacji i po drodze też zobaczyć co nieco, tak aby nie jechać na "oślep" tylu kilometrów.

Jeśli chodzi o kempingi portugalskie polecam tą strokę: http://www.roteiro-campista.pt/frame-ge ... ues-uk.htm mozna się zorientować co i jak.
Mnie ciekawi jak jest z takimi małymi kempingami, nie należącymi do żadnego stowarzyszenia kempingów itd.


Ceny na Sardyni są na pewno wyższe... :? Ja jednak najbardziej przestraszyłem sie warunków na kempach, które podobno są kiepskie :!:
Znalezione w sieci:
http://naszepodroze.pl/nasze_podroze/nasze_podroze.html
Może się przyda.

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.09.2008 10:00

Hmmm no rzeczywiście recenzja kempingów na Sardynii nie wygląda pozytywnie. Szkoda. Ale muszę szczerze przyznać, że na Korsyce też nie łatwo o dobry kemping - może to kwestia chorwackiego przyzwyczajenia, że kempingi są bezpośrednio nad morzem i że z małymi wyjątkami w Chorwacji o czystośc na kempingach się dba. Kemping Rondinara to był strzał w 10tkę ale widziałam też fajny kemping w pobliżu Palombaggi. Natomiast kempingi w rejonie Calvi były dla nas niemiłym zaskoczeniem. Zatrzymaliśmy się dopiero w okolicy Ostriconi i powiem, że na początku i tak nie byłam zbyt zachwycona tym kempingiem bo za blisko drogi :wink: ale z czasem człowiek do odgłosu samochodów się przyzwyczaja a plaża i dojscie do niej zrekompensowało nam te odłosy.

Zawsze wypytuje o odwiedzone przez forumowiczów kempingi bo to najprostszy sposób ustalenia plus/minus czy jest szansa aby kemping przypadł mi do gustu. No i internet - ale tu często w rzeczywistości człowiek się rozczarowuje. Dodatkowo ja preferuję zwiedzanie poprzez obranie dobrego miejsca bazowego, a więc urokliwa plaża i kemping na odpowiednim poziomie i wtedy każdego popołudnia ruszam na zwiedzanie po uprzednim leniuchowaniu na plażu - tak więc baza musi być zgodna z moimi oczekiwaniami :hearts:

Tak więc z niecierpliwością będę czekać na portugalską relację :mrgreen:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.09.2008 23:30

ally,
Krótko mówiąc mamy nad czym się zastanawiać przez jesień, zimę, wiosnę... :lol: :wink:
Tymczasem zaczynam się pakować... W piątek ruszam na tydzień do Cro :!: :!: :!: Udało się, Asia dostała urlop :D

pozdr
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.09.2008 07:36

Janusz. Piękna podróż i świetna relacja oraz ładne zdjęcia. Dostarczyłeś nam dużo frajdy. Dzięki.
Mnie najbardziej urzekły:
1. Kelnerka podobna do modelki
2. Klify
3. Baseniki z morzem w dalekim tle.. ech.. bajka
4. Niektóre plaże

Hm.. i jestem pełen podziwu, że chciało wam się łazić po tych skalistych górkach...

PS
Mieliśmy podobną historię z Oplem Omegą (nasze poprzednie autko) 3 lata temu w Serbii. W środku wysokich gór padła nam chłodnica. Początek wakacji, drugi dzień drogi, sobota, więc w Serbii nikt "ne radi". Ściągnęli nas lawetą w 40 minut, zakwaterowali w całkiem przyzwoitym hoteliku (w cenie ubezpieczenia - Elvia Assistans) w Zlatiborze i do poniedziałku czekaliśmy na "nową" chłodnicę. Też 200 euro. Na szczęście jechali z nami znajomi więc wzięli nam małego i pojechali nad morze, a my dzięki tej "wpadce" poznaliśmy przeurocze miejsce Serbii - Zlatibor, gdzie są najpyszniejsze na świecie pljeskavice.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 04.09.2008 08:37

janusz.w. napisał(a):Tymczasem zaczynam się pakować... W piątek ruszam na tydzień do Cro :!: :!: :!:


Jak to :?: Kolejny wyjazd? :roll: Jak Wy to robicie?
A tak poważnie, to super :!: Udanego wypoczynku :lol:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.09.2008 10:20

janusz.w. napisał(a):ally,
Krótko mówiąc mamy nad czym się zastanawiać przez jesień, zimę, wiosnę... :lol: :wink:
Tymczasem zaczynam się pakować... W piątek ruszam na tydzień do Cro :!: :!: :!: Udało się, Asia dostała urlop :D

pozdr


No :!: Niektórym to dobrze! Udanego wyjazdu :!:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2008 10:48

A czy to tajemnica gdzie teraz na tydzień? Czego się spodziewać po powrocie?
Kelnerka - Naomi C :lol:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.09.2008 10:58

janniko napisał(a):Janusz. Piękna podróż i świetna relacja oraz ładne zdjęcia. Dostarczyłeś nam dużo frajdy. Dzięki.
Mnie najbardziej urzekły:
1. Kelnerka podobna do modelki
2. Klify
3. Baseniki z morzem w dalekim tle.. ech.. bajka
4. Niektóre plaże

Hm.. i jestem pełen podziwu, że chciało wam się łazić po tych skalistych górkach...

PS
Mieliśmy podobną historię z Oplem Omegą (nasze poprzednie autko) 3 lata temu w Serbii. W środku wysokich gór padła nam chłodnica. Początek wakacji, drugi dzień drogi, sobota, więc w Serbii nikt "ne radi". Ściągnęli nas lawetą w 40 minut, zakwaterowali w całkiem przyzwoitym hoteliku (w cenie ubezpieczenia - Elvia Assistans) w Zlatiborze i do poniedziałku czekaliśmy na "nową" chłodnicę. Też 200 euro. Na szczęście jechali z nami znajomi więc wzięli nam małego i pojechali nad morze, a my dzięki tej "wpadce" poznaliśmy przeurocze miejsce Serbii - Zlatibor, gdzie są najpyszniejsze na świecie pljeskavice.


Dzięki :!:
Baseny były faktycznie genialnie zlokalizowane, kelnerka też była ...genialna :lol: , klify jedyne w swoim rodzaju :!: A z górami to ja mam tak, że muszę chodzić - to jak narkotyk, ciągnie strasznie :wink:
Samochody, jak widać są zawodne i niestety trzeba się z tym liczyć.

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.09.2008 11:03

ally,
Dzięki :!:

marsylia,
Dzięki :!:
Jak to się robi... No normalnie, uzgadnia się urlop i w trasę :lol:
Przeliczyłem kasę, która została po Korsyce i okazało się, że stać nas na tydzień w Cro, więc coroczny jesienny wyjazd w Tatry zamieniłem na Cro :D .
...a w Tatry i tak pojadę tylko na krócej :wink:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.09.2008 11:06

JacYamaha napisał(a):A czy to tajemnica gdzie teraz na tydzień? Czego się spodziewać po powrocie?
Kelnerka - Naomi C :lol:


Plan jest taki: Baska Voda i Hvar :D. A co z tego wyjdzie, to zobaczymy :!:
Myślę, że po powrocie tradycyjnie coś skrobnę :wink:

pozdr

P.S.
Taaaa... kelnerka palce lizać... :lol: :wink:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 05.09.2008 14:39

dziękuję za miłe chwile przy czytaniu:)
zastanawiamy sie nad zakupem Opla, a tu taka wpadka... napisz co tam się znowu popsuło (pomimo naprawy w Bastii jeśli dobrze pamiętam).
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 05.09.2008 15:26

MKB napisał(a):dziękuję za miłe chwile przy czytaniu:)
zastanawiamy sie nad zakupem Opla, a tu taka wpadka... napisz co tam się znowu popsuło (pomimo naprawy w Bastii jeśli dobrze pamiętam).


Ja również dziękuję :!:
Z Oplem to spokojnie :lol: :wink: , wpadka może przytrafić się każdej marce... A wysiadł jakiś czujnik paliwa czy jakoś tak, nie wiem dokładnie :?

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka 2008 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone