Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.07.2017 23:08

Cromaniacy a jak z natężeniem ruchu jest w niedziele.Niestety zamierzam wyjechać o 1 w nocy z Sosnowca 30-07, więc około 6 rano bede w Wiedniu, a pewnie koło 10 w Ptuj.I chyba zostają kamerki?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 19.07.2017 00:02

Niedziela to najspokojniejszy dzień na tej trasie. Do kompletu brakuje tylko przetaczających się kul szarłatu i melodyjki wygrywanej na organkach :-D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 07:12

kropi napisał(a):Niedziela to najspokojniejszy dzień na tej trasie. Do kompletu brakuje tylko przetaczających się kul szarłatu i melodyjki wygrywanej na organkach :-D


No nie wiem czy to do końca prawda. Dwa lata temu jak wracałem z CRO o 9 byłem w Macelj i korek do CRO był na ładnych kilka kilometrów, natomiast dwa tygodnie wcześniej wjeżdżałem do CRO też w niedzielę po 19 i było pusto. Niedziela pod wieczór raczej tak, rano niekoniecznie.
lisvitalis
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisvitalis » 19.07.2017 10:07

pepe1234 napisał(a):WItam Was 29.07 planuję z okolic Katowic wyjechać w kierunku Rogoznicy, jadę z 3 małych dzieci, planujemy wyjechać około godziny 18tej, czy Waszym zdaniem trafię na korki, czy warto objezdzać autostradę w Słowenii (słyszałem że jest mocno zakorkowana), którym przejsciem granicznym proponujecie przekraczać granice slowensko-chorwacką.
Zależy mi, żeby jechać jak najkrócej z powodu dzieciaków :)


Info od znajomych, którzy wrócili z Rogoźnicy właśnie. Wyjeżdżali z Wałbrzycha w piątek o 19.00. W Austrii korki i postoje, w Słowenii chcieli zrobić objazd autostrady i co? Korki jak diabli i stracili na tym objeździe bardzo dużo czasu. Cała podróż zajęła im 18 godzin a to dużo zwłaszcza z dziećmi. Inni z kolei podróż z Wałbrzycha do Trogiru - ponad 20 godzin - dramat. Jadę tydzień po Tobie i w związku z tym, że naczytałem i nasłuchałem się o tych korkach to w tym roku wybrałem drogę przez Słowację i Węgry, co powoduje, że omijam roboty drogowe w Austrii, całą Słowenię, więc odpada dylemat czy objeżdżać autostradę, weekendowe korki na granicy SLO-HR no i jest taniej na winietach. Odległość taka sama, czas przejazdu teoretycznie taki sam. Z Katowic wybrałbym się tą właśnie drogą. Poczytaj, dużo dobrego piszą o tej trasie na tym forum.
arturro11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturro11 » 19.07.2017 11:23

Witam,
wyjazd z Oświęcim do Selce w dniu 2017-08-13/14, jaka trasa będzie najlepsza, czy przez Czechy-Austrię-Słowenię czy może lepiej jechać przez Słowację i Węgry z pominięciem Austrii i Słowenii. Proszę o pomoc i rady.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 19.07.2017 11:53

Ja polecam SK-H. Jechałem z piątku na sobotę i był luz. Gorzej było w druga stronę bo był jakiś wypadek, ale tego nie przewidzisz ani nie unikniesz.
Może tak być, że niektórzy przekładają wyjazd na niedziele i ruch się zwiększa. Jechaliśmy w niedziele 2x i było puuuusto.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.07.2017 12:24

kojacek napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
kropi napisał(a):Lućko ominiesz zjeżdżając wcześniej na pas do płatności kartami, było wałkowane 100x i sprawdzane z 1000 :P :P

To fakt. Niestety nadal jest bardzo duża grupa ludzi, którzy sami sobie robią korowód jadąc na bramki gotówkowe.
Niedziela godzina 13 bramki karciane ZERO samochodów, bramki gotówkowe dobre 2km zatwardzenia... tylko po co?

Jak to po co?
Po to, żebyśmy nie musieli stać w korku do bramek karcianych. Oni się poświęcają dla nas :mrgreen:



W takim razie dla wszystkich "gotówkowiczów" za bramkami powinno czekać schłodzone Karlovaćko ;)
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 19.07.2017 13:42

Wyjezdzamy 4.08 godz. 19 z Olkusza do Kasteli, trasa CZ-A-Sl(MLP)-HR, jedziemy trzeci raz, ostatnimi razami wyjezdzalismy ok. godz 21-22, korki na granicy i w Lućko gigant, dodatkowo żółwie tępo do zjazdu na Rijekę.

Jak myślicie, wyjazd o 19 da szansę na przekroczenie granicy Sl-HR jakoś normalnie? bez dłuższego stania?
jestem przygotowany na trzy alternatywy (Cvetlin, Ptuj-Varazdin, Ilz-Varażdin), powinienem się odrazu nastawiać na jedną z alternatyw? :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.07.2017 14:21

PWojtek napisał(a):
kropi napisał(a):Niedziela to najspokojniejszy dzień na tej trasie. Do kompletu brakuje tylko przetaczających się kul szarłatu i melodyjki wygrywanej na organkach :-D


No nie wiem czy to do końca prawda. Dwa lata temu jak wracałem z CRO o 9 byłem w Macelj i korek do CRO był na ładnych kilka kilometrów, natomiast dwa tygodnie wcześniej wjeżdżałem do CRO też w niedzielę po 19 i było pusto. Niedziela pod wieczór raczej tak, rano niekoniecznie.


Istotny tu jest element

"wracałem z"

oraz

"wyjeżdżałem do"

Jak na to zwrócisz baczniejszą uwagę i zobaczysz o co autor pytał to wyjdzie, że to jednak prawda :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 14:38

piotrulex napisał(a):
PWojtek napisał(a):
kropi napisał(a):Niedziela to najspokojniejszy dzień na tej trasie. Do kompletu brakuje tylko przetaczających się kul szarłatu i melodyjki wygrywanej na organkach :-D


No nie wiem czy to do końca prawda. Dwa lata temu jak wracałem z CRO o 9 byłem w Macelj i korek do CRO był na ładnych kilka kilometrów, natomiast dwa tygodnie wcześniej wjeżdżałem do CRO też w niedzielę po 19 i było pusto. Niedziela pod wieczór raczej tak, rano niekoniecznie.


Istotny tu jest element

"wracałem z"

oraz

"wyjeżdżałem do"

Jak na to zwrócisz baczniejszą uwagę i zobaczysz o co autor pytał to wyjdzie, że to jednak prawda :)


Znowu się nie zgodzę. Odpowiedź była na:
Cromaniacy a jak z natężeniem ruchu jest w niedziele.Niestety zamierzam wyjechać o 1 w nocy z Sosnowca 30-07, więc około 6 rano bede w Wiedniu, a pewnie koło 10 w Ptuj.I chyba zostają kamerki?

Kolega pyta o niedzielę 10 rano więc wg mojego doświadczenia może trafić na dosyć długi korek w niedzielę rano na przejściu w stronę CRO, ale nie musi nikt tego do końca nie przewidzi.
Jeżeli chodzi o kierunek w drugą stronę to nas Chorwaci ostrzegali, żeby nie wracać w niedzielę po południu do Polski, bo są korki na autostradzie i w Lućko w związku z tym, że "Zagrzeb" wraca z "nad morza" do domu.
Pozostaje prześledzić przez 2 niedziele przed planowanym wyjazdem kamerki i obserwować co się dzieje o godzinie której planujemy być na przejściu i w Lućko i wyciągnąć wnioski. Nic one jednak nie dadzą w razie wystąpienia różnych nieprzewidywalnych sytuacji.
supi9
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) supi9 » 19.07.2017 15:13

Informacyjnie:
jechałem "do" 17 lipca i na trasie był spory korek u Czechów ze względu na roboty oraz z tych samych powodów w Wiedniu. W Czechach stracone 30min, a w Wiedniu może ok. 20. Ruch na trasie spory, ale na na bramkach szybko i bez problemu.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 19.07.2017 16:47

Ludy, wszystko już chyba kiedy co i jak jechać do Cro na tym forum napisano...

Czy 18 godzin do Cro to dużo? Jak ktoś nie potrafi spędzić kilkanaście godzin w aucie to są do wyboru jeszcze samoloty.
Jechałem w ubiegłym tygodniu dokładnie 18 godzin, bez korków ale 1,5tys. km za to bardzo spokojnie 120-130km/h z postojami na papu, siku i podziwianie widoków. Jaka to różnica czy zajadę godzinę szybciej czy później? Przecie to nie wyścigi a można zajechać sobie spokojnie bez nerwów, ekonomicznie i przede wszystkim bezpiecznie - czego wszystkim życzę!
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 19.07.2017 17:20

Święte słowa, ale tu są i tacy co nawet z boxem nie mogą jechać wolniej jak 140kmh, taki gatunek.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2017 17:51

Mój brat wczoraj jechał do mnie do Bibinje przez Cvetlin, był trzeci w kolejce, jak przyszedł czas na pokazanie dokumentów to znudzonemu celnikowi zachciało się kontroli szczegółowej. 30 minut stania i przegrzebali im podręczne rzeczy, pytali także od LSD, marihuanę, amfetaminę...
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 19.07.2017 17:55

Tytusdj napisał(a):Święte słowa, ale tu są i tacy co nawet z boxem nie mogą jechać wolniej jak 140kmh, taki gatunek.

Bo nie pamiętają, jak to się kiedyś jeździło. Podczas pierwszego wyjazdu sama podróż przez Polskę zajęła nam 8 h z Łodzi do granicy słowackiej, a całość na Pag prawie 24. Teraz zrobienie całej trasy do Splitu to na luzaku 14-15 H jazdy. W miarę przepisowej, bez rumakowania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 498
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone