Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 19.07.2017 18:06

przepraszam za off, nie mogłem się powstrzymać

ogólna korkowa paranoja udzieliła się także po trochu dzieciakom

instalacja pt. bramki w Lucko
Załączniki:
korek.jpg
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 19.07.2017 19:34

widzę tam już mój samochód :mrgreen:
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 19.07.2017 20:17

lakizak napisał(a):Cromaniacy a jak z natężeniem ruchu jest w niedziele.Niestety zamierzam wyjechać o 1 w nocy z Sosnowca 30-07, więc około 6 rano bede w Wiedniu, a pewnie koło 10 w Ptuj.I chyba zostają kamerki?


Jechałem w minioną niedzielę - w okolicach Ptuj autostradą w stronę granicy CRO od godziny 10 na pewno były już korki. Ale na szczęście jest objazd przez Cvetlin i problem znika.
ed 23
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ed 23 » 19.07.2017 20:23

Jechałem w zeszłym roku w tym terminie i o godzinie 7 był korek jak zjechałem z Ptuj do granicy.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 20.07.2017 09:04

Mam pytanoko do tych, którzy przekraczają granice w Cvetlinie. Którą drogą później dojeżdżacie do autostrady?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.07.2017 09:12

Guinness79 napisał(a):Mam pytanoko do tych, którzy przekraczają granice w Cvetlinie. Którą drogą później dojeżdżacie do autostrady?

Najkrótszą
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 20.07.2017 09:21

Endrju napisał(a):Mój brat wczoraj jechał do mnie do Bibinje przez Cvetlin, był trzeci w kolejce, jak przyszedł czas na pokazanie dokumentów to znudzonemu celnikowi zachciało się kontroli szczegółowej. 30 minut stania i przegrzebali im podręczne rzeczy, pytali także od LSD, marihuanę, amfetaminę...



Miałem to samo w Macelj parę lat temu.. jechało nas 4 chłopa. Masakra - 45 min trzepania aż pojawili się dredziarze z Holandii
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 20.07.2017 11:18

Wracałem 14.07 (piatek) z Peljesaca. Na Lućko był 3 km korek, ale tradycyjne odbicie na płatność kartą temat załatwiło - przejechałem płynnie. Następnie po opłaceniu autostrady przed Macelj zaczynał się korek do granicy, więc szybka decyzja i odbicie na Cvetlin (BTW pozdrawiam głogowską ekipę jadącą S-maxem i Passatem ;) ). Na Cvetlinie facet rozmawiał przez telefon i nawet nie wziął paszportów do ręki, tylko machnął ręką.
Problem pojawił się potem w Ptuju, gdyż nawigacja kierowała mnie na stary most (remont) - więc jak się zorientowałem, to ciężko było się wbić na nowy - bo straszne korki. W Austrii przewężenia na autostradzie płynnie. Ogólnie jestem zadowolony z przebiegu podróży :)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 20.07.2017 15:08

krutom napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Mam pytanoko do tych, którzy przekraczają granice w Cvetlinie. Którą drogą później dojeżdżacie do autostrady?

Najkrótszą


Tak też myślałem, Spasiba!!!!
Andrzej1f
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2017
wyjazd 22.08 - trasa do Makarskiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej1f » 20.07.2017 15:38

Witam,

mamy pytanie, planujemy wyjazd w rejon Makarskiej 22.08. mam dwie trasy z okolic jeleniej góry:

1: Praga/Brno/Bratyslava/Wiedeń/Slovenia/Chorwacja w dół.....
2: Praga/Brno/Bratyslava/węgry M86/Zagreb i w dół...


którą proponowalibyście?

dodatkowo nadmienię że możliwy jest ocleg albo w okolicach Austria (gratz) lub Węgry (balaton)

pzdr

Andrzej1f
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.07.2017 16:50

Od tamtej strony nie jechałem więc nie pomogę, ale jak już nocleg to w Chorwacji, a najlepiej za Zagrzebiem. Wtedy i na granicy luźniej, i bramki zwykle puste. A już najlepiej to by było za tunelem sv. Rok, no ale to już samo morze prawie...
loczek1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) loczek1 » 20.07.2017 17:57

Wczoraj wróciliśmy z CRO Wyjazd w sobotę 08,07 powrót 19,07
Jechaliśmy przez Czechy Austrie autostaradami w Słowenii tradycyjnie Mureck, Lenart, Ptuj na granicę w Macejl.
Na granicy byliśmy około 13 w sobotę koreczek na 1 godz czekania potem na weźle Lućko w stronę Słowenii około 9 km korka dalej bez problemów
Powrót przez Plitvickie Jezera(postój) , Karlovac , Zagrzeb do Macelj.
Wszedzie z marszu tak więc miałem trochę szczęscia
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Re: wyjazd 22.08 - trasa do Makarskiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 20.07.2017 19:59

Jak dla mnie ze Śląska najlepszy wariant nr 2. Bardzo dobrze się jedzie przez Węgry i później od granicy tylko ogień autostradą przez Chorwację. Uważam, że jest to najbardziej optymalny wariant, na którym korków nie trafiłem. Też jechałem do Makarskiej. Pozdrawiam.



Andrzej1f napisał(a):Witam,

mamy pytanie, planujemy wyjazd w rejon Makarskiej 22.08. mam dwie trasy z okolic jeleniej góry:

1: Praga/Brno/Bratyslava/Wiedeń/Slovenia/Chorwacja w dół.....
2: Praga/Brno/Bratyslava/węgry M86/Zagreb i w dół...


którą proponowalibyście?

dodatkowo nadmienię że możliwy jest ocleg albo w okolicach Austria (gratz) lub Węgry (balaton)

pzdr

Andrzej1f
owczasty
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) owczasty » 21.07.2017 09:01

Witam

W sbotę 29.07 jedziemy do Zadaru z Warszawy na 2 auta planowany wyjazd o 15.00 trasa przez Austrie , Czechy i ominiecie autostrady w Słowenii. Mamy juz wykupione winiety. Planujemy dotrzeć do BRNA około 21-22 i tam zrobić dłuższy postój np godzinny i zmiana kierowców. W nocy planujemy przekroczyć granicę z Austrią.

Wybraliśmy trasę z forum

https://goo.gl/maps/UaAyDJrAwPK2

czy macie jakieś wskazówki do jazdy w nocy przez Austrie i Słowenie. Zakładam że nie bedzie korków.

Ewentualnie jak ktos chce sie podłaczyc mozemy się jakoś zgadać.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: wyjazd 22.08 - trasa do Makarskiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 21.07.2017 09:27

akwarysta6 napisał(a):Jak dla mnie ze Śląska najlepszy wariant nr 2. Bardzo dobrze się jedzie przez Węgry i później od granicy tylko ogień autostradą przez Chorwację. Uważam, że jest to najbardziej optymalny wariant, na którym korków nie trafiłem. Też jechałem do Makarskiej. Pozdrawiam.



Andrzej1f napisał(a):Witam,

mamy pytanie, planujemy wyjazd w rejon Makarskiej 22.08. mam dwie trasy z okolic jeleniej góry:

1: Praga/Brno/Bratyslava/Wiedeń/Slovenia/Chorwacja w dół.....
2: Praga/Brno/Bratyslava/węgry M86/Zagreb i w dół...


którą proponowalibyście?

dodatkowo nadmienię że możliwy jest ocleg albo w okolicach Austria (gratz) lub Węgry (balaton)

pzdr

Andrzej1f


Wariant nr 1 tylko, że nie przez Bratysławę a przez Breclav.
Jeżdże tak od wielu lat min.2 raz do roku i nigdy problemów nie było
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 499
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone