Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 06.08.2023 11:28

Jechalem w piatek z Pagu przez Ljublane i dalej na Niemcy. Potwierdzam pogoda byla katastrofala. Duzo deszczu i olbrzymie korki przed Ljubljana i przed tunelem karavanke. Objezdzalismi korki przed tunelem drogami lokalnymi. Objazd karavanke gora i wszystkie pozostale drogi gorskie byly zamkniete. Widac bylo osuwiska i zniszczony asfalt. Cala trasa z Metajny do Passau 2 godziny extra
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2023 11:31

Michalm2012 napisał(a):Wczoraj (sobota) trasa Makarska-Zgierz 1380km 5.20-19.40 14godzin 40 minut 4 postoje na tankowanie, toaletę itp.
Prawie całą Chorwację lało niemiłosiernie. Elektroniczne tablice ograniczały prędkość do 80km/h.
https://goo.gl/maps/1GioJywMyQTVZ6u7A
Mieliśmy jechać przez Lenenye, ale korek był do płatności za autostradę i wybraliśmy Varażdin - Dolga Vas
Prędkości Chorwacja-120 Słowacja-130 Czechy-130 Polska-150
Ciekawe, że Licznik samochodu wskazał 1340 kilometrów.
Kluczem sprawnej jazdy był wczesny wyjazd.


W tamtym rejonie, również zawsze obserwowałem i była decyzja, którędy. Na plus że jest tam sporo wjazdów na autostradę. Najdalej wjeżdżałem w Breznicki Hum, bo wcześniej był wypadek.

W temacie km, może nie zaliczyło jakiś urwany sygnał GPS.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 06.08.2023 12:36

Ja powrót rozpocząłem o 20:15 w piątek z Podacy do Zabrza i zajęło mi to prawie 17 godzin, nasz rekord. Około 23:00 złapała nas taka ulewa że większość aut zjeżdżała na stacje benzynowe żeby przeczekać nawałnice, widoczność spadła do minimum, jechałem obserwując światła samochodu przed nami,momentami prędkość około 60 . Po postoju okolo 45 min ruszyliśmy dalej, warunki nieco się poprawiły ale prędkość dalej oscylowała między 90 -100 przez większość trasy. Masakra, poprawa warunków dopiero od granicy z Węgrami.
Na drodze 86 kolejny dłuższy postój, około 45 min wypadek , samochód wpadł do rowu i policja zatrzymała ruch w obie strony, nasze szczęście w nieszczęściu polegało na tym że byliśmy blisko zdarzenia bo po przywróceniu ruchu szybko ruszyliśmy dalej ale korek zrobił się konkretny bo jeszcze długo mijalismy samochody jadące w drugą stronę a raczej usiłujące jechać.
Reszta trasy już bez przygód.
Dawno nie byłem tak wykończony jazdą, na szczęście rano kiedy już było jasno i w miarę przyzwoite warunki na drodze oddałem stery w ręce małżonki i dwie godziny odpoczywałem jako pasażer, ogólnie masz najtrudniejszy powrót.
Na pewno długo go zapamiętamy :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 06.08.2023 13:26

te kiero napisał(a):
W temacie km, może nie zaliczyło jakiś urwany sygnał GPS.

Licznik samochodu nie działa na gps
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2023 15:47

Michalm2012 napisał(a):
te kiero napisał(a):W temacie km, może nie zaliczyło jakiś urwany sygnał GPS.

Licznik samochodu nie działa na gps

A to zasugerowałem się linkiem, że chodzi o różnice wskazań GM :nauka:
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 06.08.2023 22:47

Licznik samochodu to tylko wskaźnik. Wymierna będą opony. Licznik rzeczywiście zaniżył wynik ale to przez kwestie opon, nawet w fabrycznym rozmiarze. Ale to nie temat rozważań.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7958
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2023 13:40

Jak tak patrzę co się w tym roku dzieje na Chorwackich autostradach to myślę że zniesienie bramek wiele nie pomoże. Odcinek od Zagrzebia do rozjazdu A1/A6 w Bosiljevo to ciągły korek (nawet dzisiaj). W tym roku jechałem do Chorwacji 17 czerwca, niby sobota ale jeszcze nie sezon i cały odcinek od Lučko do Karlovac na GM "świecił" na czerwono. Jako że zawsze w Karlovac zjeżdżam z autostrady na D1 i nią jadę na południe w tym roku zjechałem na D1 już w Lučko. Wygląda na to jakby ten odcinek osiągnął już swoją maksymalną przepustowość :(
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.08.2023 14:23

a ja jechałem - dzień tygodnia czwartek i korków zero, jedziesz ile chcesz.
powrót sobota ruch wiekszy ale bez korków, tylko 10 min na Demerje - płatność kartą.
na gotówkowych była rzeźnia
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 07.08.2023 15:35

W sobotę o 10 wystartowałem z Breli , o godzinie 9 w niedziele byłem w domu 1200 km. 23 godziny , oczywiście z drzemką 3 godzinna.
Trasa z do Lucko to dramat. Korki do zjazdów do stacji paliw miały ok 2 km.
Pierwszy raz stałem w korku do płatności w Gorican ok 1 godz.
Chorwaci muszą coś zrobić z tymi autostradami bo wydaje mi się ,że ludzie się odbiją od nich.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 874
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.08.2023 16:26

MarianiEwa napisał(a):W sobotę o 10 wystartowałem z Breli , o godzinie 9 w niedziele byłem w domu 1200 km. 23 godziny , oczywiście z drzemką 3 godzinna.
Trasa z do Lucko to dramat. Korki do zjazdów do stacji paliw miały ok 2 km.
Pierwszy raz stałem w korku do płatności w Gorican ok 1 godz.
Chorwaci muszą coś zrobić z tymi autostradami bo wydaje mi się ,że ludzie się odbiją od nich.


Też będę ruszał w sobotę z Makarskiej. Zastanawiam się czy nie wziąć late check outu i wyruszyć ok 15. W nocy dojechać do Polski, przebimbać się w hotelu i jak Polak, katolik w niedzielę na obiad być w domu. W najgorszym wypadku bo 4.09 (tj. poniedziałek) synek ma rozpoczęcie roku szkolnego. Garniak się weźmie w bagaj i lądowanie w szkole ;) :oczy:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2023 18:33

W tym roku wyjątkowo co tydzień korkuje się podjazd do Sveti Rok i to niezależnie od pogody.
Widać to wyraźnie na relacjach filmowych jak i na GM. Z tego wynika że Chorwację teraz odwiedza dużo większa rzesza urlopowiczów niż w latach ubiegłych.
Pewne odcinki autostrad w Chorwacji w tych dniach (weekendowych) np.Lucko-A1/A6 w natężeniu ruchu osiągnęły już max swojej przepustowości i przypominają naszą A4 na odcinku Bielany Wr.-Kostomłoty.
A co najgorsze na tym odcinku spotykają się kierowcy zmęczeni, mający za sobą podróż w nocy i setki kilometrów za sobą, wystarczy mały błąd lub chwilowe niezdecydowanie co powoduje momentalnie spore korki i utrudnienia które obserwujemy lub uczestniczymy.
Widząc to wszystko z czym mamy do czynienia w tym sezonie, alternatywna bezpłatna D1 jest najlepszym rozwiązaniem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7958
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2023 18:44

wielbiciel napisał(a):Widząc to wszystko z czym mamy do czynienia w tym sezonie, alternatywna bezpłatna D1 jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie chwal, nie chwal bo nam się też zacnie korkować 8)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 07.08.2023 18:58

Z racji tego że w drodze powrotnej byłem na Plitwicach,pozwoliłem sobie wracać starą jedynką.Do karlovaca jeszcze jakoś szło ale później to dramat sznur samochodów spowolnienia do tego ciągniki.Nie wiadomo co lepsze stara droga czy zawalona się autostrada.W tamtą stronę jechałem autostradą udało mi się bez korków ,ale widzę że w tygodniu też często jest na czerwono.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 07.08.2023 19:13

Jako że za kilka dni również planuje wyjazd do Dalmacji to od kilku dobrych tygodni a właściwie czerwca przeglądam GM i symuluje różne trasy z różnych punktów. Lucko - Bosiljevo w soboty i poniedziałki od godziny 5 do godzin około południowych korki z realna strata czasowa na poziomie godziny choć bywało i ponad 2. Sveti rok to też standard korkowy. Jeśli chodzi o D1 to na odcinku do karlovac również się potrafi korkować choć w mniejszym stopniu ludzie nie są głupi i kombinują z alternatywnymi trasami. W poprzednim roku chwilę tam straciłem. Ale wolę jechać powoli i płynniej dany odcinek poza autostrada niż płacić za autostradę na której realnie jadę wolniej niż krajowka.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7958
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2023 19:16

D1 jeżdżę od kilkunastu lat, przeważnie odcinkiem Karlovac - Split. Najgorszy jest odcinek Karlovac - Korenica, później im dalej na południe tym luźniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 740
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone