Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 07.08.2023 19:27

Prościej zmienić termin wyjazdu, niż warunki na drogach w środku pełnego sezonu :-)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.08.2023 14:55

Ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Zawsze jeżdżę w środku tygodnia i autostrady w Chorwacji raczej były pustawe, w tym roku byłem zaskoczony ilością tirów. Momentami się czułem jak u nas.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 25.08.2023 23:04

korki ??? zjawisko chyba teraz nie osiągalne. jestem w Breli Stomarića do 2 września. Jechałem po trasie Poznań-Wrocław-Ostrwva-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagreb-Bibinje-Split-Brela Stomarića w piatek i ZERO korków.....Wyjazd Poznań 11.00 granica Chorwacja 23.00 a dalej luzik i swoje plany podróży jak zwiedzanie Vidikovac Kamenjak i do celu magistralą Adriatycką przez Śibenik-Split-Omiś do Breli Stomarića. :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.08.2023 23:57

Weź pod uwagę nietypowe godziny twojej jazdy. Bramki pod Zagrzebiem przejezdzales o północy. Gdybyś jechał w sobotę za dnia z całym stadem, to byś to postał
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 26.08.2023 07:29

marecky81 napisał(a):Weź pod uwagę nietypowe godziny twojej jazdy. Bramki pod Zagrzebiem przejezdzales o północy. Gdybyś jechał w sobotę za dnia z całym stadem, to byś to postał


na pewno prawda tylko ja zawsze tak jeżdżę i w ten sposób unikam korków :D
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.08.2023 11:48

Lućko w stronę Splitu jakieś 5 minut stania na bramkach. Później zator na 15 min w sumie nie wiadomo czemu na wysokości Karlovaca. Teraz przynajmniej wedle mapy strzała, aż do tunelu SV. Rok. Zobaczymy Ajde
Michal_05
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal_05 » 29.08.2023 16:41

Inde napisał(a):Lućko w stronę Splitu jakieś 5 minut stania na bramkach. Później zator na 15 min w sumie nie wiadomo czemu na wysokości Karlovaca. Teraz przynajmniej wedle mapy strzała, aż do tunelu SV. Rok. Zobaczymy Ajde


Ten opis to z soboty czy inny dzień? Planuje na sobotę 01.09 trasę z Wiednia i zastanawiam się czy we wrześniu dalej będzie zle na odcinku Lucko - Bosijevo
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 29.08.2023 21:10

Michal_05 napisał(a):Planuje na sobotę 01.09 trasę z Wiednia

Chciałem tylko zauważyć, że 1 września przypada na piątek. Nie pomyl się, szkoda dnia ;)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 29.08.2023 21:53

2-3 września szykuje się tradycyjnie hardkor w kierunku powrotnym.
Michal_05
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal_05 » 29.08.2023 22:31

yooshky napisał(a):
Michal_05 napisał(a):Planuje na sobotę 01.09 trasę z Wiednia

Chciałem tylko zauważyć, że 1 września przypada na piątek. Nie pomyl się, szkoda dnia ;)


Dzięki! Chodziło oczywiście o 2gi :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.08.2023 22:40

marecky81 napisał(a):2-3 września szykuje się tradycyjnie hardkor w kierunku powrotnym.

Hardkor można uniknąć tylko trzeba trochę myślenia włączyć.
Od wielu lat tu na forum wskazujemy gotowe rozwiązania uniknięcia przewidywalnych problemów po drodze, a i tak są mądrale co lepiej wiedzą. Potem czytamy ile stali w korku, ile mandatów mają do zapłacenia itp.
Ja stosując pewne zasady stałem dwa razy w korku, w latach 90-tych w Austrii poważny wypadek na autostradzie i lądujący helikopter oraz 2015 wracając z długiego weekendu na Istrii, a jeżdżę co roku.
Jedno jest pewne, w tym roku korków do i z powrotem było i jest bardzo dużo, a w najbliższą sobotę ponownie sprawdzę jak to jest w realu :papa:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 29.08.2023 22:50

wielbiciel napisał(a):
marecky81 napisał(a):2-3 września szykuje się tradycyjnie hardkor w kierunku powrotnym.

Hardkor można uniknąć tylko trzeba trochę myślenia włączyć.
Od wielu lat tu na forum wskazujemy gotowe rozwiązania uniknięcia przewidywalnych problemów po drodze, a i tak są mądrale co lepiej wiedzą. Potem czytamy ile stali w korku, ile mandatów mają do zapłacenia itp.
Ja stosując pewne zasady stałem dwa razy w korku, w latach 90-tych w Austrii poważny wypadek na autostradzie i lądujący helikopter oraz 2015 wracając z długiego weekendu na Istrii, a jeżdżę co roku.
Jedno jest pewne, w tym roku korków do i z powrotem było i jest bardzo dużo, a w najbliższą sobotę ponownie sprawdzę jak to jest w realu :papa:



Tak po prawdzie, możesz napisać o co ci chodzi?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.08.2023 15:07

marecky81 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
marecky81 napisał(a):2-3 września szykuje się tradycyjnie hardkor w kierunku powrotnym.

Hardkor można uniknąć tylko trzeba trochę myślenia włączyć.
Od wielu lat tu na forum wskazujemy gotowe rozwiązania uniknięcia przewidywalnych problemów po drodze, a i tak są mądrale co lepiej wiedzą. Potem czytamy ile stali w korku, ile mandatów mają do zapłacenia itp.
Ja stosując pewne zasady stałem dwa razy w korku, w latach 90-tych w Austrii poważny wypadek na autostradzie i lądujący helikopter oraz 2015 wracając z długiego weekendu na Istrii, a jeżdżę co roku.
Jedno jest pewne, w tym roku korków do i z powrotem było i jest bardzo dużo, a w najbliższą sobotę ponownie sprawdzę jak to jest w realu :papa:



Tak po prawdzie, możesz napisać o co ci chodzi?

Przecież to proste. Wybierasz godziny i drogi tak by ominąć weekendowe korki które zawsze od wielu lat tworzą się w tych samych miejscach. GM + przeglądanie w weekendy przed wyjazdem w odpowiednich godzinach. Ot cała filozofia.
A jazda autostradą wcale nie oznacza że będziesz szybciej i mniej zmęczony na miejscu :papa:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 30.08.2023 15:20

Bywam w Chorwacji od nastu lat, nigdy jadę tam w weekend, czyli piatek/sobota, chyba że wyjeżdżam z domu w sobotę z noclegiem na Węgrzech. . Nigdy nie stałem w korku poza okazjonalnymi i spowodowanimi wypadkami.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.01.2024 08:36

Jedyny korek już w samej Chorwacji, a właściwie lekkie zatwardzenie w okolicy Tunelu Ućka; przed i za tunelem totalnie rozorane place.
Chyba powstają tam duże Odmoriśte z większymi Cestarinami.
Może zdążą na majówkę, bo do sezonu przy takiej pogodzie jak teraz na Istrii to na pewno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 741
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone