Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 15.06.2022 11:09

No i trzeba pamiętać o odpowiednim poziomie oleju w silniku. :)
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 15.06.2022 11:27

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no cóż jak mówi Sejo Brajlović "ako ne możes sve popiti nemoj ni poćinati"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 15.06.2022 11:30 przez leswac, łącznie edytowano 1 raz
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 15.06.2022 11:28

Trajgul napisał(a):
AdamBo napisał(a):
leswac napisał(a): poruszanie się od skrętu w lewo za Marketem Brela już niestety po uliczce tej "wymagającej" bo jest jedyna :lol: :lol: :lol: . Masz tę dobrą sytuację że numer 35 A jest jeszcze przed tymi zwężeniami z kamiennymi murkami (jest jeszcze w miarę szeroko) i nie ma jeszcze tak wielkich nachyleń gdzie auto staje prawie do pionu jak zjeżdżasz w dół :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dalej w dół jest to dla kogoś kto pierwszy raz jedzie droga do piekła :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
z plaży do 35A droga po schodach jak pisałem wcześniej inaczej się nie da. spoko przywykniesz i bez paniki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak, dojazd do końca może być drogą do piekła . Od trzech lat jeździmy do Brela , Stromanica 21. :lol:

Wjechałem tam kilka lat temu, o ile dojazd jest drogą do piekła, to na parkowanie prostopadłe do tej drogi brakuje metafor ;)


Jareczku parkowanie prostopadłe to już temat dla zawodowców i nawet go nie myślałem poruszać. zazwyczaj gospodarze nawicjuszom dają albo starają się dawać najprostsze miejsca do parkowania. ja przy Stomarića 18 A parkuje od lat prostopadle a mam 2 miejsca obok z prawej i lewej puste bo jestem zawsze jedyny z gości który się nie boi spalić sprzęgła i jakoś sobie z tym radzi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takie Panie jajca na tej piekielnej drodze
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 16.06.2022 08:44

leswac napisał(a):
migchel napisał(a):jesteśmy na miejscu, schodki przetestowane, nie wiem w czym rzecz, może nie są jakieś super wygodne ale skala ich trudności jest przereklamowana, jest ok. 8) pierwsze wrażenia z breli stomarica- absolutnie cudnie :)


bardzo się cieszę że mogłem pomóc. fakt Brela a zwłaszcza Stomarića to cudne miejsca :papa: :papa: :papa:
udanego wypoczynku a my czekamy do 4 sierpnia na wyjazd :hut: :hut: :hut:

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Możesz jeszcze podpowiedzieć gdzie jest najlepsze jedzonko? Szczególnie ryby?
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 16.06.2022 14:07

W Breli Stromanicy wyboru dużego nie masz. Na zachód deptakiem masz dwie knajpy obok siebie.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 16.06.2022 17:34

polecam zejść po schodach tych które opisywałem na dole w prawo odwrotnie jak do Centrum Breli mijasz plaże Stomaricą i dalej jak pisał poprzednik na zachód mijasz serce Brela wcześniej jest Waikiki Beach (fajny bar) i jak dojedziesz na plaże Podcrkavlje masz dwie restauracje Plima i Sirena (my mamy znajmoych gospodarzy w Sirenie i tam jemy zawsze) W tych konobach dań rybnych i owoców morza masz ogrom do wyboru do kolrou. Jak to mówimy w Dalamcji "Dobar Tek Svima"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 16.06.2022 23:02

Dzięki. Te już spacerkiem znalazłem wcześniej. Myślałem że jest gdzieś jakas tajna z polecenia 8) a sprawdzone miejsce na zakup rakiji i trunków też tutaj macie? Poza tym co oferuje gospodarz? Czy rakije można dostać jako słodka z gruszek, fig itd jak na necie tłumacza czy tylko ta podstawowa z winogron?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 17.06.2022 07:42

migchel napisał(a):Dzięki. Te już spacerkiem znalazłem wcześniej. Myślałem że jest gdzieś jakas tajna z polecenia 8) a sprawdzone miejsce na zakup rakiji i trunków też tutaj macie? Poza tym co oferuje gospodarz? Czy rakije można dostać jako słodka z gruszek, fig itd jak na necie tłumacza czy tylko ta podstawowa z winogron?


ja zawsze kupuję w małym sklepiku na plaży w Jakiruśy. musisz minąć konoby Plima i Sirena iść dalej na zachód na plażę o nazwie Jakiruśa. tam jest coś w rodzaju dawnego ośrodka wypoczynkowego z wielką metalową starą bramą - wszystko w ruinie i nieczynne. koło tej bramy w kontenerze kobitki mają mały sklepik spożywczy i tam spytaj. ja tam zawsze zamawiam i zabieram do Polski wino, rakija i cudowna oliwa......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taka kontrabanda jak za komuny......
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 23.06.2022 19:39

Dzień dobry, mam do stałych bywalców Breli wielką prośbę. Byliśmy w ubiegłym roku w Breli i widzieliśmy przy plaży stoiska i z takimi wdziankami narzucanymi na kostium Chciałam zrobić podobne na szydełku dla mojej córki, ale okazało się, że nie mam tych wdzianek na żadnym zdjęciu, chociaż wydawało mi się, że robiłam. Czy ktoś może przez przypadek ma gdzieś na zdjęciu te wdzianka/narzutki i mógłby mi je przesłać? Byłabym bardzo wdzięczna. Życzę wszystkim udanych wakacji w tym pięknym miejscu!
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 23.06.2022 19:42

A co do restauracji, to oprócz polecanych powyżej mogę polecić Hrast. Jedliśmy tam kilka razy naprawdę smaczną pizzę
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 24.06.2022 07:43

aniapz napisał(a):Dzień dobry, mam do stałych bywalców Breli wielką prośbę. Byliśmy w ubiegłym roku w Breli i widzieliśmy przy plaży stoiska i z takimi wdziankami narzucanymi na kostium Chciałam zrobić podobne na szydełku dla mojej córki, ale okazało się, że nie mam tych wdzianek na żadnym zdjęciu, chociaż wydawało mi się, że robiłam. Czy ktoś może przez przypadek ma gdzieś na zdjęciu te wdzianka/narzutki i mógłby mi je przesłać? Byłabym bardzo wdzięczna. Życzę wszystkim udanych wakacji w tym pięknym miejscu!


Ania możesz sprecyzować z tymi stoiskami gdzie to konkretnie było - może dokładniejszy opis lokalizacji i nazwa plaży :papa: ???
paaticzkaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) paaticzkaa » 25.06.2022 21:09

Dzień dobry
Chciałam zapytać o możliwość płatności kartą w restauracjach w Breli w tym roku.
Gdzie można ?
Czy w Nautice jest taka możliwość ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 26.06.2022 00:16

Po raz pierwszy od 6 lat nie będę w Stomaricy tylko Scit. Niestety nie ten termin, a że Ivan praktycznie ma stałych gości to zawsze są sztywne terminy. wyjazd ze Stomaricy macie tutaj.

W zeszłym roku na plaży Stomarica przy toaletach działała mini pekara(powiązana chyba z La Bombą) i to było super ,zszedłem tylko 121schodków i pieczywo było.
Może i w tym roku jest.
Co do wdzianek to chyba gdzieś koło tego mini baru miedzy Plimą a plażą Jakirusa
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 26.06.2022 07:46

Wdzianka były chyba w dwóch miejscach. Jedno właśnie gdzieś między Plimą a plażą Jakirusa, a drugie bliżej centrum,okolice hotelu Bluesun, plaży Soline. Były w dwóch kolorach, czarne i białe. Niestety, zapomnieliśmy cyknąć fotki :cry:
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 26.06.2022 10:29

Witam milosnikow Breli. Chcialem wybrac sie na pare godzin do Breli zobaczyc lokalne plaze. Gdzie najlepiej zaparkowac? Widzialem jakis parking niedaleko plazy ale opinie na google o roznych cenach dla kazdego i wizja placenia 100kuna lub wiecej :roll: srednio mi sie widzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone