Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 16.05.2021 20:08

Janusz Bajcer napisał(a):Znam położenie Breli, patrząc na mapę google obstawiam, że do w zejściu do morza może być ok. 200 schodków.
W drodze powrotnej podobnie. :wink:

Brela jest mi znana i też tak się spodziewam, że może być kawałek do morza :)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 16.05.2021 20:09

te kiero napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Witam serdecznie, we wrześniu mam zarezerwowany apartament Werz Sea View Apartment, oczywiście w Breli :)
Czy ktoś tam był i może coś więcej powiedzieć? zarezerwowałem ten na samej górze więc widok super. Może ktoś wie jak tam jest z zejściem do morza, bo zabieram dziadków:)


Kiedyś było dzikie zejście tu jak pinezka na zdjęciu, ale nie wiem czy od tamtego czasu ktos nie wstawił popularnej tam tabliczki Privat.
IMG_20210516_173712.jpg

Zapytacie gospodina o najkrótszą drogę do morza.
Ale nie ukrywam, że na powrocie będzie pod górę. Dla dziadków ewentualnie można, dłuższą ale łagodniejszą drogę wybrać.

Dzięki, trzeba będzie pytać właścicieli.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.05.2021 22:52

Zapewniam Cię, że kiedy będziesz schodził na plażę, ilość schodków do pokonania nie będzie miała żadnego znaczenia :D, 50, 100, 200, nieważne ile :). Ale z powrotem będzie Ci się wydawać, że każdy schodek ma pół metra wysokości :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.05.2021 20:08

Z tej lokalizacji schodków raczej nie uświadczą (chyba że te kilka do plaży :wink:), ale stromiznę górki tak.
Będzie dobrze.
BasiaBier
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasiaBier » 22.05.2021 00:11

A był ktoś na ulicy Dunaj? Wygląda mi na sporo schodów. No cóż, pieniądze już wpłacone, więc nic już nie zmienię. Mam nadzieję, że będzie wspaniale, bo to mój pierwszy wyjazd do Cro:)
krzysiek8k
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek8k » 05.06.2021 15:45

Dzień dobry :) czy wybiera się ktoś z Miłośników Breli w dniach 4.07-11.07 z dzieckiem? Jedziemy z 4letnim szkrabem i może akurat będzie kompan do zabawy :) Będziemy nocować niedaleko plaży Jakirusa :) pozdrawiamy
rydwan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rydwan » 16.07.2021 10:34

Hejka Brelowicze i Brelomaniacy :D
W związku z planowanym pobytem w Breli kieruję do bardziej doświadczonych użytkowników drobne zapytanie.
To będzie nasz piąty raz w Chorwacji, a że zawsze staram się pozyskać jak najwięcej informacji o docelowym miejscu oraz najbliższej okolicy stąd mój post. Nocować będzie w apartamentach o nazwie Villa Orada na ul. Pocrkavlje 11. Docelowo więc najbliższy obszar plażowy to pomiędzy Stomarica a Jakirusa. Po maksymalnym zmaltretowaniu "chopka google" na mapach :wink: udało się zlokalizować dokładne zejście do plaży hmmm będzie boleć :wink: , ale liczę że dla widoku z balkonu warto. Wcześniej odnalazło się jakieś oczywiste sprawy jak restauracje itp. Natomiast ze względu na charakterystyczną topografię Breli mam problem z zlokalizowaniem jakichś najbliższych sklepików (na większe startowe zakupy wiadomo podjazd do Makarskiej), a najbardziej zależałoby mi na miejscu, w którym mógłbym zakupić świeże pieczywo, burka itd. Przeglądając cały wątek o Breli widzę, że to mniej popularne dzielnice, ale może ktoś coś pamięta i orientuje się w tym temacie? Może jest szansa coś odnaleźć na promenadzie, nie brnąc w górne rejony Breli?
PS. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym miejscem noclegowym to również chętnie poznam opinie :)

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie :!:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2021 07:27

Nie kojarzę sklepu w Jakirusie, tylko ten wyżej przy Stj.Radica. Ostatecznie będziesz miał 550m, spacer z fajnymi widokami. A rana jak dzień bez samochodu, to można Karlovacko walnąć przy okazji.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 04.08.2021 11:52

Cześć, kojarzy ktoś w okolicy Breli/BV jakiś targ rybny?
Czy trzeba jeździć do Makarskiej ?
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 04.08.2021 11:56

Kobal66 napisał(a):Cześć, kojarzy ktoś w okolicy Breli/BV jakiś targ rybny?
Czy trzeba jeździć do Makarskiej ?

Tutaj w sklepie Ribola można zakupić świeże ryby
https://www.google.com/maps/place/Ribol ... 16.9246848
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.08.2021 12:04

Kobal66 napisał(a):Cześć, kojarzy ktoś w okolicy Breli/BV jakiś targ rybny?
Czy trzeba jeździć do Makarskiej ?

Po kilka łodzi wczesnym rankiem w porcie czasem się spotkało, ale jako takiego targu rybnego nie uświadczyłem podczas pobytów.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 04.08.2021 12:32

SoftRM napisał(a):
Kobal66 napisał(a):Cześć, kojarzy ktoś w okolicy Breli/BV jakiś targ rybny?
Czy trzeba jeździć do Makarskiej ?

Tutaj w sklepie Ribola można zakupić świeże ryby
https://www.google.com/maps/place/Ribol ... 16.9246848


Dzięki za info. To duży plus dla Breli. Ciągle się zastanawiam nad wyborem miejsca na wrześniowy urlop :)
nowacz1994
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowacz1994 » 02.09.2021 22:47

Hej,, mam pytanie czy znacie jakąś wioskę w okolicach Breli z fajną knajpką? Zawsze wsiadaliśmy w autko i szukaliśmy lokalnego klimatu, jednak teraz jeździmy z niemowlakiem, który jakoś ostatnio przestał lubić podróże samochodem :?
Wpadła mi po drodze w oko Konoba Cetina, która ma całkiem fajne opinie. Polecicie coś jeszcze?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.09.2021 07:19

Konoba Kremenko za Zadvarjem, ale tam jednak trzeba autem, jednak kilkanaście min max.

No i Galinac nad Brelą, można z buta.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 05.09.2021 16:10

Slime. Konoba Tadici.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone