Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 18.07.2020 09:39

stew666 napisał(a):Witam, wybieram sie na wycieczke do Breli, później do Baśki Vody, gdzie bezpiecznie zaparkować w tych miejscowosciach na ok 2h?
Pozdrawiam z Lokvy Rogožnicy.


Wjeżdżając najpierw do Breli od Twojej strony to najłatwiej będzie chyba zaparkować tutaj https://goo.gl/maps/q9BxUeUTqeoN9nxD8 i dalej zejść pieszo obok hotelu ulicą Biskupa Biankovica do plaży no i potem albo w prawo w stronę kamienia w Breli, albo w lewo w stronę portu.

Z Breli nie musisz już potem wracać na drogę nr 8, bo ulicą Frankopanksą przejedziesz Brelę i wjedziesz do Baski Vody. Tutaj masz spory parking przed portem lub miejsce parkingowe przy ulicy (parkomaty).
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 19.07.2020 03:20

Dziękuję @fabio007, wycieczka zaliczona.
mariusz12345
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 31.05.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz12345 » 19.07.2020 11:31

Drodzy Cromaniacy i miłośnicy Breli,

Moje pierwsze Chorwackie Wakacje 12 lat temu miały miejsce w Selce obok Crickvenica. Tuż przy plaży był tam hotel z odkrytymi basenami gdzie można było wykupując bilet spędzać czas. Dodatkowo bistro i beach bar. Można było pływać w Adriatyku 10 m lub basenach.

I teraz pytanie do was Kochani... Czy kojarzycie coś podobnego w Breli? Byliśmy z żoną 2 razy w Breli i skradła Nasze serce na długo myślę. W tym roku jedziemy zdecydowanie do "matecznika " Breli Stomaraca do Naszych zaprzyjaźnionych Chorwatów. Willa Tunja.

Podrzućcie coś... Jeśli nie identyczne miejsce to może plaża z możliwości wynajmu koszy, parasoli itp na spokojne czytanie książek i Kruscovac albo Marascino.

Pozdrawiam Was serdecznie i góry dziękuję za propozycje na miejsce do plażowania. Waszym zdaniem top 5 w Breli i okolicach.

Już jestem ciekawy...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 20.07.2020 13:35

stew666 napisał(a):Dziękuję @fabio007, wycieczka zaliczona.


Nie ma za co :)

Dużo turystów na plaży? :)
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 23.07.2020 21:48

Czy na "Biokovo Skywalk"można wyjechać z jakimś biurem z Breli lub wynająć busa z kierowcą dla 8 osób ???
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 25.07.2020 20:35

Może dużo tracę ale to już za 2 tygodnie 5 raz do Brelii:)
Plima ,Burin i La Bomba działaja normalnie?
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 30.07.2020 09:47

Kolejny pobyt w Breli zaliczony.
Ludzi tyle samo co było, nic wirus nie zmienił, przynajmniej ja nie zauważyłem.
Na plaży jak się rano nie wstanie to potem ciężej znaleźć coś wolnego. Widzieliśmy nieraz rodzinki plątające się i szukające skrawka dla siebie po godz 11 ;)
Zaliczona również wycieczka do pobliskiego Omisa (po raz enty), tam to dopiero tłumy.

PS. Brela piękna mieścina, bardzo się nam podoba, tylko szkoda, że nigdy tam nie możemy zaznać tej wspaniałej chorwackiej gościnności. Byliśmy 3 razy (w rożnych apartamentach) i ani razu gospodarze nie spisali się. Żadnego powitania, winka itp ceregieli. Przykre bo w innych miejscowościach było zupełnie inaczej. Doszliśmy z żoną do wniosku, że widocznie brelaczanie są tacy wredni i tyle.
Żarcie w Plimie się popsuło, kiedyś było znacznie lepsze. Obsługa też już inna, a szkoda. na szczęście w okół tyle knajp, że zawsze można coś innego przetestować ;)
Żeby nie było tylko gorzko, pogoda jak co roku piękna a woda ciepła :D wypoczęte. Do zobaczenia za rok Chorwacjo. Kolejne wczasy to powrót na nasz ukochany Peljesac :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2020 11:12

jackq napisał(a): tylko szkoda, że nigdy tam nie możemy zaznać tej wspaniałej chorwackiej gościnności. Byliśmy 3 razy (w rożnych apartamentach) i ani razu gospodarze nie spisali się. Żadnego powitania, winka itp ceregieli. Przykre bo w innych miejscowościach było zupełnie inaczej. Doszliśmy z żoną do wniosku, że widocznie brelaczanie są tacy wredni i tyle.

Mz raczej tak po prostu trafialiście, ja miałem 2x bdb gospodarzy, Vicko Sosic (ojciec właściciela Plimy) i Dragutin Sosic w Stomaricy.
Dziennie coś było na stole.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 05.08.2020 17:28

Moi gospodarze co roku też, czy rano na śniadanie kawusie przyniosą czy rybke z grila zrobią lub jakąś sałatkę lub figi, winko też ale akurat ja lubię półsodkie a u nich raczej wytrawne:).
Na pożegnanie też zawsze coś przyniosą czy butelkę wina, jakies słodkości, ajwar itp.
Ale ja też co roku przywożę im coś z Polski, cos regionalnego, lub niepowtarzalnego.

wyjazd za tydzień....
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 18.08.2020 10:24

Za każdym razem jestem u kogoś nowego, również czymś częstuje: piwkiem, oscypkiem, kiełbaską swojską itp. Ale to też zależy od tego jak nas gospodarze przyjmą. Jak tylko przyjdzie po kasę i dokumenty a potem do końca pobytu się nie pokaże to nie będę za takim/ą biegał... Zazwyczaj (tzn w innych mieścinach) gospodarze byli wporzo, tylko w Breli takie ciu*e :P
PS. wyjazd teraz trochę ryzykowny, no chyba, że się ma dodatkowe 2tyg. wolnego na kwarantannę w domu hihihi
ADŻI
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADŻI » 30.03.2021 21:28

tomcio2001 napisał(a):Witam. Wybieram się pierwszy raz do Breli do apartamentu Marija Puljak, ul. Frankopanska 39. Był tam może ktoś, jakieś opinie. Za każdą informację będę bardzo wdzięczny


Witam, czy jakieś opinie o apartamencie
Marija Puljak są dostępne.. Wybieram się tam w tym roku?
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 30.03.2021 21:40

tomcio2001 napisał(a):A może ktoś był lub kojarzy Apartament Jadranko - Marina Seferovic, ul. Banje 17. Wg google mapa wydaje się blisko do plaży, ale może to być złudne i do centrum chyba kawałek

Widzę, że jest to blisko Jadranki i zjazdu z niej do Breli, jeździliśmy tą drogą na ul. Stomarica. Trzeba pamiętać, że Brela położona jest na zboczu, a więc schody... a jak nie schody to spore przewyższenia, co w upale, przy powrocie z plaży może dawać nieźle w kość, także szacowałabym dojście do plaży (jeżeli nie ma jakiś skrótów w pobliżu) na jakieś 20-30 minut. Tak więc wszystko zależy od Twojej/Waszej kondycji :wink: :papa:
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 16.05.2021 13:26

Witam serdecznie, we wrześniu mam zarezerwowany apartament Werz Sea View Apartment, oczywiście w Breli :)
Czy ktoś tam był i może coś więcej powiedzieć? zarezerwowałem ten na samej górze więc widok super. Może ktoś wie jak tam jest z zejściem do morza, bo zabieram dziadków:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2021 14:05

Znam położenie Breli, patrząc na mapę google obstawiam, że do w zejściu do morza może być ok. 200 schodków.
W drodze powrotnej podobnie. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.05.2021 16:40

Guinness79 napisał(a):Witam serdecznie, we wrześniu mam zarezerwowany apartament Werz Sea View Apartment, oczywiście w Breli :)
Czy ktoś tam był i może coś więcej powiedzieć? zarezerwowałem ten na samej górze więc widok super. Może ktoś wie jak tam jest z zejściem do morza, bo zabieram dziadków:)


Kiedyś było dzikie zejście tu jak pinezka na zdjęciu, ale nie wiem czy od tamtego czasu ktos nie wstawił popularnej tam tabliczki Privat.
IMG_20210516_173712.jpg

Zapytacie gospodina o najkrótszą drogę do morza.
Ale nie ukrywam, że na powrocie będzie pod górę. Dla dziadków ewentualnie można, dłuższą ale łagodniejszą drogę wybrać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone