Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 27.06.2022 19:04

Proponuje przyjazd rano :) A cena niestety całkiem możliwe że 100 kun za cały dzień. Ale moim zdaniem lepiej zjechać na dół i wydać 100kun niż po całym dniu wspinać się gdzieś gdzie się wyżej zostawiło auto.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 27.06.2022 20:05

cześć

dzisiaj ja mam prośbę i pytanie dla osób przebywających w Breli lub do osób które będą w Breli.
zapodajcie przykładowe ceny w Breli na przykład lody, napoje, piwko jakieś jedzenie w knajpie.
tyle się mówi o tym że wszystko tak bardzo poszło w górę.....a jak jest naprawdę ??? :(
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 29.06.2022 09:16

Witam,

Jak wygląda sytuacja w Breli obecnie? Dzikie tłumy, czy raczej spokojnie? :) Jak z dostępnością noclegów? Można jechać w ciemno, czy raczej nie ma sensu ryzykować?
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 29.06.2022 10:32

leswac napisał(a):
migchel napisał(a):Dzięki. Te już spacerkiem znalazłem wcześniej. Myślałem że jest gdzieś jakas tajna z polecenia 8) a sprawdzone miejsce na zakup rakiji i trunków też tutaj macie? Poza tym co oferuje gospodarz? Czy rakije można dostać jako słodka z gruszek, fig itd jak na necie tłumacza czy tylko ta podstawowa z winogron?


ja zawsze kupuję w małym sklepiku na plaży w Jakiruśy. musisz minąć konoby Plima i Sirena iść dalej na zachód na plażę o nazwie Jakiruśa. tam jest coś w rodzaju dawnego ośrodka wypoczynkowego z wielką metalową starą bramą - wszystko w ruinie i nieczynne. koło tej bramy w kontenerze kobitki mają mały sklepik spożywczy i tam spytaj. ja tam zawsze zamawiam i zabieram do Polski wino, rakija i cudowna oliwa......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taka kontrabanda jak za komuny......


Hej Leswac, wiesz coś może więcej na temat tego miejsca? Zawsze się nad tym zastanawiamy co tam się wydarzyło, przecież to takie super miejsce! Czy ten budynek został zbudowany i nigdy nie otwarty, czy był przez jakiś czas otwarty ale coś poszło nie tak? Czy dopiero ktoś zamierza go otworzyć? Wygląda na dosyć nowoczesny, ciekawe kiedy powstał :?:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 29.06.2022 11:00

Cześć Marta

Nie jestem w stanie dać gwarancji. Ale rozmawiałem z facetem o imieniu Marco (na zdjęciu w kapelusiku) on się tym wszystkim nieoficjalnie opiekuje i tam sprząta. Wszystko to podobno pozostałość po dawnej Jugosławii. Ośrodek wypoczynkowy dla ważnych prominentów, który zbankrutował po upadku systemu i wojnie domowej w Jugosławii. Były próby remontów ale bez powodzenia.
Nowoczesność powierzchowna to tylko złudzenie. Teraz nie ma chętnych na kupno i zrobienie czegoś nowego. Wszystko to ogromne koszty bo dzisiaj to tak naprawdę ruina. Jednak czy to w 100% prawda to chyba nawet sam Marco nie gwarantuje. Fakt że cos jest na rzeczy bo niechętnie o tym mówi....... :( :( :(
Załączniki:
IMG_20200816_144101.jpg
1
IMG_20200815_140828.jpg
2
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 01.07.2022 10:50

Leszku, dziękuję za odpowiedź. Smutna to historia, a jeśli rzeczywiście to ruina to nie dziwię się, że nie ma chętnych na zajęcie się tym. Chociaż miejsce jest super, przy samej plaży…

A na wcześniejszych zdjęciach, które wrzucałeś ustrzeliłeś chyba moją kwaterę z 2020r. Stomarica 14 :)

W 2021r. niestety nie byliśmy w Chorwacji ale bardzo liczę, że w tym roku początek września spędzimy w Breli :D
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 01.07.2022 12:40

Morticia napisał(a):Leszku, dziękuję za odpowiedź. Smutna to historia, a jeśli rzeczywiście to ruina to nie dziwię się, że nie ma chętnych na zajęcie się tym. Chociaż miejsce jest super, przy samej plaży…

A na wcześniejszych zdjęciach, które wrzucałeś ustrzeliłeś chyba moją kwaterę z 2020r. Stomarica 14 :)

W 2021r. niestety nie byliśmy w Chorwacji ale bardzo liczę, że w tym roku początek września spędzimy w Breli :D



Cześć Marta
Zgadza się Stomarića 14 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bardzo blisko mojego lokum więc pewnie podczas jakiegoś spaceru strzeliłem fotkę jedną czy drugą..... :smo:
Ja zakotwiczyłem na stałe już w Stomarića w roku 2012 wcześniej były różne lokalizacje. To jest moje miejsce na ziemi. :oczko_usmiech: Fotki załączam z roku 2013 co prawda ale na posesji obiektu nie wiele się zmieniło.
Co roku jestem w Stomarića 18 A a dom się nazywa Villa Davor Tomaś. W tym roku desant wojsk na plaży 6 sierpnia o 15.00. i inwazja na konobę Sirena do moich właścicieli przyjaciół tej knajpki. :hut: :hut: :hut:
Załączniki:
DSCN2912.JPG
1
DSCN2910.JPG
2
DSCN2909.JPG
3
Morticia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morticia » 01.07.2022 12:54

Tak, pamiętam Twoje opowieści i dzięki Tobie byliśmy przygotowani na zjazd tą słynną ulicą :)

W tym roku zarezerwowaliśmy kwaterę na ul. Jardula, parking podobno jest gdzieś wyżej więc będziemy tachać bagaże ale już i tak nie mogę się doczekać, do września jeszcze taaaak długo!
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 04.07.2022 09:38

leswac napisał(a):cześć

dzisiaj ja mam prośbę i pytanie dla osób przebywających w Breli lub do osób które będą w Breli.
zapodajcie przykładowe ceny w Breli na przykład lody, napoje, piwko jakieś jedzenie w knajpie.
tyle się mówi o tym że wszystko tak bardzo poszło w górę.....a jak jest naprawdę ??? :(


Ceny lodów w zależności gdzie Lero Beach bar w okolicach regionu Jakirusa gałka 10 kun, wspomniane tutaj Waikiki 10 kun, troszkę bliżej centrum Breli restauracja La Bomba 12 kun, ale dużo lepsze moim zdaniem niz te pierwsze dwa. W centrum Breli z tego co pamiętam też 12 kun.
Co do cen w restauracjach to myślę ze z 10-15 % wiecej niz rok temu. Piwo od 20 kun do 25 kun w zależności gdzie. Rybna plata w Plime 250 kun natomiast w La Bombie blisko 400 kun z tego co pamiętam.
Cevapcici od 75 kun do 85 kun.

W ogóle polecam restauracje La Bomba. Bardzo miła atmosfera tam jest i z tego można było zauważyć to jakiś chyba rodzinny interes. W czasie mojego pobytu często ich odwiedzaliśmy czy to na lody, czy obiad. Nie wiem, czy z tego powodu ale miałem od nich 5 gratisowych piw w tym czasie (pierwsza raz mnie taka sytuacja spotkała) oraz często zaokrąglali mi rachunek w dół np z 210 kun a płaciłem 200 kun
Ostatnio edytowano 04.07.2022 09:50 przez daszma2, łącznie edytowano 1 raz
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 04.07.2022 09:44

paaticzkaa napisał(a):Chciałam zapytać o możliwość płatności kartą w restauracjach w Breli w tym roku.
Gdzie można ?

Wiem, że można w restauracji Sirena obok Plimy. Sam płaciłem
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 04.07.2022 11:12

daszma2 napisał(a):
leswac napisał(a):cześć

dzisiaj ja mam prośbę i pytanie dla osób przebywających w Breli lub do osób które będą w Breli.
zapodajcie przykładowe ceny w Breli na przykład lody, napoje, piwko jakieś jedzenie w knajpie.
tyle się mówi o tym że wszystko tak bardzo poszło w górę.....a jak jest naprawdę ??? :(


Ceny lodów w zależności gdzie Lero Beach bar w okolicach regionu Jakirusa gałka 10 kun, wspomniane tutaj Waikiki 10 kun, troszkę bliżej centrum Breli restauracja La Bomba 12 kun, ale dużo lepsze moim zdaniem niz te pierwsze dwa. W centrum Breli z tego co pamiętam też 12 kun.
Co do cen w restauracjach to myślę ze z 10-15 % wiecej niz rok temu. Piwo od 20 kun do 25 kun w zależności gdzie. Rybna plata w Plime 250 kun natomiast w La Bombie blisko 400 kun z tego co pamiętam.
Cevapcici od 75 kun do 85 kun.

W ogóle polecam restauracje La Bomba. Bardzo miła atmosfera tam jest i z tego można było zauważyć to jakiś chyba rodzinny interes. W czasie mojego pobytu często ich odwiedzaliśmy czy to na lody, czy obiad. Nie wiem, czy z tego powodu ale miałem od nich 5 gratisowych piw w tym czasie (pierwsza raz mnie taka sytuacja spotkała) oraz często zaokrąglali mi rachunek w dół np z 210 kun a płaciłem 200 kun


Cześć :papa: :papa: :papa:
dzięki za konkretne i rzetelne informacje. na pewno się przydadzą w planowaniu wydatków które w tym roku jak widać będą o wiele wyższe niestety..... :( :( :(
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 08.07.2022 17:41

Co do cen to pokrywają się z informacjami powyżej , nie wiem czy to dużo drożej niż w poprzednich latach ponieważ byliśmy pierwszy raz . Lody poza centrum 10kun , 12 kun centrum. Pizza w Jarikusa 60kun . Dorada ok 100-130 kun minimum . Ice Coffe 40kun . Piwo 20-25kun knajpa , sklep ok 12kun - Ribola .
Nam się w Breli bardzo podobało , rozpatrywaliśmy kilka miejsc i super że ostatecznie staneło na tej mieścinie.
Które regiony Chorwacji są jeszcze podobne i gdzie można celować ? Chyba górna część wybrzeża Pula/Rijeka to jest już taka bardziej urwiskowo-skalista ?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 09.07.2022 09:39

migchel napisał(a):Co do cen to pokrywają się z informacjami powyżej , nie wiem czy to dużo drożej niż w poprzednich latach ponieważ byliśmy pierwszy raz . Lody poza centrum 10kun , 12 kun centrum. Pizza w Jarikusa 60kun . Dorada ok 100-130 kun minimum . Ice Coffe 40kun . Piwo 20-25kun knajpa , sklep ok 12kun - Ribola .
Nam się w Breli bardzo podobało , rozpatrywaliśmy kilka miejsc i super że ostatecznie staneło na tej mieścinie.
Które regiony Chorwacji są jeszcze podobne i gdzie można celować ? Chyba górna część wybrzeża Pula/Rijeka to jest już taka bardziej urwiskowo-skalista ?


wygląda na to że ceny w górę ale tragedii wielkiej nie ma. co to regionów to polecam jeszcze Zadar i okolice zwłaszcza Pag i przejazd przez Paśki Most. Można zajechać do urokliwej miejscowości Bibinje. Do zwiedzenia również Trogir i starówka z listy zabytków UNESCO. Warto zwiedzić Szybenik i Skradin (widoczny w dole z głównej autostrady). Zaliczyć warto Sky Walk Biokovo i szczyt Sv. Jure (wjazd autem bardzo wcześnie rano) i dalej polecam Vransko Jezero a także Imotski. Wymieniać można w nieskończoność po ciężko pominąć Dubrownik. Co to całego półwyspu Pula to fakt wybrzeże bardziej wyrównane bez tak wysokich gór jak w Breli o charakterze urwisto skalistym tak to można ująć......My jeżdzimy do Chorwacji od 2007 roku i nie sposób wszystkiego zwiedzić i ogarnąć wspominając nawet przy tej okazji o rejsach statkami całodziennymi gdzie zaliczamy wyspy chociażby Brać i Hvar z miejscowościami Bol i Jelsa. My wynajmujemy łódź i co roku płyniemy do Povlija, Pućiśca i Postira.
Oj mogę pisać tak w nieskończoność a i tak wszystkiego nie wymienię ....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2022 10:56

Gdzie jest półwysep Pula :?: 8O
adriank081997
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) adriank081997 » 09.07.2022 14:32

Witam, niedługo pierwszy raz wybieram się do Breli, jakie są aktualnie ceny w restauracjach w centrum, bo na google menu są sprzed 2-3 lat nawet i czy mógłby ktoś polecić dobrą restaurację.
Pozdrawiam serdecznie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone