Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kemping Sezon 2020

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Odkrywca
Kemping Sezon 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.06.2020 15:23

Hej,
Jak w tym roku będzie wyglądać życie na kempingu? Będą w ogóle dostępne? Może ktoś sie wybiera w najbliższym czasie?
Zwykle jeździliśmy w drugiej połowie sierpnia. W tym roku miał być 11 raz i zastanawiamy sie czy jechc, czy nie?

Pozdrawiam,
Havena
Skaza
Plażowicz
Re: Sezon 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skaza » 14.06.2020 12:27

Witam..Sam mam zarezerwowany pobyt w HR od Lipca i uważnie sledze czy wyjazd dojdzie do skutku czy tez i nie..
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 14.06.2020 22:05

Ja jadę we wtorek na Lanternę, będę do 1.07, opiszę Wam jak się żyje na kempingu po ( w trakcie ) pandemii
zablo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 15.06.2020 19:56

Rafi70 napisał(a):Ja jadę we wtorek na Lanternę, będę do 1.07, opiszę Wam jak się żyje na kempingu po ( w trakcie ) pandemii

Pisz pisz, będziesz przecierał szlaki... 3mamy kciuki!
janusz07
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 16.06.2020 06:10

Napisz, czekamy na informacje.
Havena
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 16.06.2020 09:29

Rafi70 napisał(a):Ja jadę we wtorek na Lanternę, będę do 1.07, opiszę Wam jak się żyje na kempingu po ( w trakcie ) pandemii

Super, czekam niecierpliwie! Tymczasem zycze szerokiej drogi!
Miales rezerwacje na Lanternie?

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.06.2020 10:51

Tak zarezerwowałem 20.05......naszą ulubioną parcelę , miałem przecieki ze SG (wewnętrzny komunikat ),że 12.06 zdejmują posterunki i kontrole graniczne , więc nawet się nie zastanawiałem . Takiej obsługi ze strony Lanterny nie miałem od kilku lat , odpowiedzi na maile przychodziły po 2-3h . Zrozumiałem ,że zależy im na każdym kliencie . W tajemnicy przed żoną zrobiłem rezerwację , ogólnie moja druga połówka jest sceptyczna w temacie tego wyjazdu . Mam tylko "moralniaka" z powodu starszej córki ...niestety nie będzie uczestniczyć w uroczystośći zakończenia przedszkola , mam nadzieję że mi wybaczy już po pierwszym zanurzeniu w morzu ,a na pewno po pierwszym zjeżdzie na rurze w parku wodnym :D . Do wyjazdu zostały 3h !! :hut: :papa:
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 17.06.2020 14:15

No to jestem zainstalowany na Lanternie. I tak z moich obserwacji- obłożenie ok 20-30%, atmosfera przygnębienia ( chyba z braku klientów), wokół jedynie starzy znajomi z ubiegłych lat. Brak atrakcji dla dzieci ( co było kiedyś atutem kemingu) , knajpy , bary , kantory pozamykane . Nawet pogoda dostosowała się do tego marazmu i ogólnie nie zachwyca...jak na Chorwację. W recepcji pustki i o dziwo możliwość negocjacji ceny. Tak wyludnionej Lanterny nie widziałem nigdy. Dojazd bez żadnych problemów , wszystkie granice wzięte przelotem , oprócz tej w Gorzyczkach , gdzie była zwężka i czeska policja kontrolowała dokumenty z naciskiem na miejsce zamieszkania ( województwo) - postój ok 2-3 min. Na autostradach luźno , może dlatego że środek tygodnia . Polskich tablic rej prawie nie widziałem wcale , no cóż czas na naszą Perłę Chmielową, bo te ich Karlovacko i Ożjsko z roku na rok smakuje coraz mniej.... :papa:
zablo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 17.06.2020 18:59

Rafi70 napisał(a):No to jestem zainstalowany na Lanternie. I tak z moich obserwacji- obłożenie ok 20-30%, atmosfera przygnębienia ( chyba z braku klientów), wokół jedynie starzy znajomi z ubiegłych lat. Brak atrakcji dla dzieci ( co było kiedyś atutem kemingu) , knajpy , bary , kantory pozamykane . Nawet pogoda dostosowała się do tego marazmu i ogólnie nie zachwyca...jak na Chorwację. W recepcji pustki i o dziwo możliwość negocjacji ceny. Tak wyludnionej Lanterny nie widziałem nigdy. Dojazd bez żadnych problemów , wszystkie granice wzięte przelotem , oprócz tej w Gorzyczkach , gdzie była zwężka i czeska policja kontrolowała dokumenty z naciskiem na miejsce zamieszkania ( województwo) - postój ok 2-3 min. Na autostradach luźno , może dlatego że środek tygodnia . Polskich tablic rej prawie nie widziałem wcale , no cóż czas na naszą Perłę Chmielową, bo te ich Karlovacko i Ożjsko z roku na rok smakuje coraz mniej.... :papa:

No cóż, suma wszystkich strachów... słabsza pogoda, mała ilość osób, pozamykane punkty usługowe, dopiero co otwarte granice... wierzę, że pogoda się poprawi, otworzą coś więcej, a po końcu roku szkolnego lub początek lipca zjedzie trochę osób to i Ożujsko/Karlovacko zacznie smakować!

Daj jeszcze znać jak sytuacja będzie wyglądać.
cologne
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cologne » 17.06.2020 21:12

Nam zostały 3 DDW... Trochę po sąsiedzku z Rafi70, w Funtana na Istria Camping. Mam nadzieję że nastroje i pogoda się poprawią :D
Havena
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 18.06.2020 08:11

Rafi70 napisał(a):No to jestem zainstalowany na Lanternie.

Pod namiotem? A jak z maseczkami, warunkami sanitarnymi? Basaeny dzialaja?
Na Lanternie nie bylismy juz dwa sezony, dwa lata temu zabraklo parcel (nie rezerwujemy wczesniej), a w ubieglym roku darowalismy sobie. Z tego, co piszesz wynika, ze mozna pojechac w ciemno w tym roku :)
Zycze udanego urlopu, super pogody i czekam na kolejne relacje!

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2020 13:54

Tak , pod swoim namiotem . Wynajmuję zawsze parcelę. Na razie wszystko budzi się z przedłużonego snu zimowego. Pracownicy przycinają trawę , drzewa , robią porządki na rabatach, czyli wszystko to co robi się w kwietniu - maju przed sezonem. Sanitariaty ze względu na małą iliśc turystów sa puste, zauważyłem że celowo jest brak mydła w dozownikach, wiszą za to nowe dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk . Obsługa chodzi w maseczkach. Myślę i to się czuje , że zmiana w obłożeniu zmieni się w najbliższy weekend. Jeśli chodzi o baseny to jest otwarty jeden kompleks i to nie cały , drugi jest zamknięty. Zauważyłem też , że warto płacić kartą ( ja mam z ING) , płaciłem za winietę w Czechach i przelicznik za 1 eu wyszedł 4,13 , więc nie opłaca sie wymieniać waluty....to wracam do swojej Perły Chmielowej.... :wink:
Ostatnio edytowano 18.06.2020 19:24 przez Rafi70, łącznie edytowano 2 razy
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 18.06.2020 14:10

Rafi70 czy jak już wrócisz to możesz zdać krótką relację?
Co jest pootwierane a co pozamykane (baseny, place zabaw)? Gdzie należy chodzić w maseczkach? Jak wygląda sytuacja w restauracjach?
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.06.2020 14:22

Będę pisał na bieżąco , bo jak wróce do domu to brakuje czasu
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2020 14:59

Dwa posty nie związane z tematem wątku poleciały w kosmos. :idea:
Następna strona

Powrót do Kempingi