Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2023

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 01.05.2023 16:14

Drodzy Cromaniacy 8)

W tym roku po raz pierwszy będziemy podróżować do Chorwacji w nowych okolicznościach, albowiem 1 stycznia dołączyła ona do strefy Schengen. Zniknęła zatem przeszkoda w postaci czasu oczekiwania na odprawę podczas przekraczania granicy słoweńsko - chorwackiej. Doświadczeni Cromaniacy wieszczą przeniesienie zatorów na bramki autostrad - czy tak będzie w istocie, to okaże się już niebawem...

Weekend majowy w toku, niedługo wakacje - opiszcie swoje wrażenia z podróży, gdyż aktualny obraz poszczególnych tras z pewnością wielu Cromaniakom pomoże w planowaniu podróży, więc zachęcamy do dzielenia się wrażeniami - ten wątek ma uporządkować te dane i zbierać je w jednym miejscu, niech będą one uzupełnieniem obrazu z kamer, które możemy obserwować na stronie HAK - Kamere :idea:

Prosimy o krótkie, treściwe raporty z Waszych przejazdów w tegorocznym okresie kanikuły :hut:

W meldunkach prosimy zawrzeć następujące dane:

- skąd wyjazd,
- jakim samochodem,
- sytuacja na drogach / autostradach,
- krótki opis przekraczania danej granicy,
- własne, istotne spostrzeżenia, uwagi, wskazówki dla innych forumowiczów.

Mile widziane zdjęcia :mrgreen:
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 01.05.2023 20:39

Wreszcie w jakimś wątku jestem pierwszy.
Wczoraj tj.w niedzielę 30 04 w godzinie ok.16 przekraczałem granicę BiH Chorwacja w Stara Gradiska.
Czas oczekiwania ok.90 minut.
Życie.
tmuszy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.05.2023
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmuszy » 21.05.2023 00:17

Dzień dobry.

W ramach podziękowań za wspaniałe forum i za podpowiedź trasy przez CZ-AT-HU opisuję wrażenia z niedawnej jazdy do CRO. Wybrałem trasę Brno-Wiedeń-Koszeg. Wyjazd w sobotę o 2:00 z okolic Warszawy. Dużo przewężeń w Czechach, lekkie zatwardzenie przed rondami w Mikulovie. W Wiedniu ciasno ale sprawnie. Po skręcie na A3 za Wiedniem jedzie się bardzo komfortowo, dużo mniejszy ruch. Jednakże jest tam kilkukilometrowe zwężenie, raczej na dłużej, bo wiadukt na jednej nitce jest budowany od nowa. Jazda przez Węgry to sama przyjemność, przez Lenti do Gorican. Na obwodnicy Zagrzebia dość długie przewężenie z bardzo wąskim lewym pasem... Odcinek Zagrzeb-Zadar zawierał dużo ograniczeń do 100 (kompletnie ignorowanych przez chorwackich kierowców). Na miejsce docelowe w okolicach Zadaru dojechaliśmy ok. 18:00, co jak na podróż z dziećmi uważam za dobry czas...

Z powrotem w niedzielę, po ośmiu dniach pobytu. Do Zagrzebia bez ograniczeń prędkości do 100 (może zdjęli bo okres zimowy definitywnie się skończył?). Skręciłem krajoznawczo na Varazdin, Cakovec, Lendavę. Nie polecam. Sporo obszarów zabudowanych, każdy uzbrojony w fotoradary, niektóre na ograniczeniu do 40. Obecnie cena benzyny w CRO jest niższa niż w SLO. Na granicy HU-AT pobieżna kontrola osób wjeżdżających do Austrii. Przez Wiedeń ok. 18:00 w lekkim korku, w Mikulovie tradycyjnie ciasno. Jazda z powrotem zajęła jakieś 30 minut mniej ..

Następnym razem spróbuję drogi przez Żory-Cieszyn-Żylinę.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - meldunki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 27.05.2023 20:24

Witam jechałem dzisiaj z Tych .Miałem jechać przez Zwardoń ale Waze mi pokazała że przez Cieszn będzie o 30 minut szybciej .I to był strzał w 10 .Na przejściu Czesko Słowackim żadnych kontroli wszędzie pusto ,na mostach pięć minut .Dolga vas Mursko Sredisce pusto.Do Karlovac na nocleg z 4 postjami zajechałem w 9 godzin.od sw.krzyż do Lucko zwolnienia do 40 na godz.Za Lućko już luz.dzisiaj nocleg a jutro na Pag przez Rastoke
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.05.2023 07:23

Zapomniałem dodać że przed Lućko na tej 40 jest taki mały radar po prawej stronie ,uważajcie
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 12.06.2023 19:18

witam.Dzisiaj wróciłem z Chorwacji .Novlja Pag ,trasa w niedzielę z Pagu do Lenti FONIX fOGADO .Chciałem na raz ale żona chciała nocleg w Lenti.Korki przed Zagrzebiem niesamowite ,Lućko na kartach 5 minut ,na gotówkowych chyba 2km korek.Dalej aż do Lenti spokój tankowanie na Ina Gorican.Paliwo pb 1.38 euro .Droga powrotna w poniedziałek Węgry Słowacja bez problemu oprócz 1 godzinnego korka z powodu wypadku w Krusickim .wyjazd z Fogado 8.30 w Tychach 15.30 jechałem w tą i z powrotem przez Cieszyn i było super .Więcej przez Zwardoń nie pojadę
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 13.06.2023 12:24

Jeżeli ktoś jedzie trasą przez Brno, to na odcinku Kraków - Brno remontów od groma. Jechałem tą trasą 6 czerwca.
Jak jest mus jechać, to polecam za dnia. Nocą bardzo niekomfortowo się śmiga wśród tych wszystkich ograniczeń
Załączniki:
remonty.JPG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.06.2023 18:52

Trasa Racibórz - Brno - Wiedeń - Koszeg - Lenri. Wyjazd o 9 na miejscu 15:15. W Czechach sporo zwężeń ale płynnie. Wiedeń około 12:30 spory ruch ale płynnie. Trasa ciekawa, może w przyszłym roku też tak pojadę :wink: Jutro ruszamy dalej na południe, czyli Lendava - Karlovac - Knin - Split. :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 07:22

Wyjechałem wczoraj. Miało być przez Austrię z noclegiem w Wiedniu. W ostatniej chwili dokonałem zmiany.
Trasa przez Czechy, Słowację i Węgry z noclegiem w Šumski Dvori Apartment (bardzo polecam) w Ogulin.
Wyjazd 8:00. Trasa w PL A1, Żory, Cieszyn.
W Czechach plynnie (ok 9:00) trasa drogą nr 11.
W Słowacji ok 10:00. Trasa spokojna, jedynie w Bratysławie troszkę wolniej.

Na Węgrzech przed 13:00. Tutaj standardowo największy ruch na M1. Na M86 niemal pusto.
Na przejściu w Letenye ok 16:30-17:00. Takie wjazdy do Chorwacji to ja lubię. Oczywiście przejazd bez zatrzymywania się.
W Chorwacji autostrada A4 spokojnie.
Na wjeździe na A1 sporo aut. Otwarte chyba wszystkie bramki a przed każdą kilka aut. Obsługa wydawała bilety aby było szybciej.
Po drugiej stronie na wyjeździe (chyba bramki gotówkowe) więcej aut.
Autostrada dosyć zatłoczona. Prawie wszystkie auta na chorwackich blachach. Jazda płynna przy prędkości 110-130.
Między Kupą a SV. Marko ciut wolniej. Nie wiedzieć czemu, wszyscy jechali lewym pasem. Dlatego szybciej (ale dozwoloną prędkością było prawym pasem 8O ).
Chwilę później trochę popadało.
Po rozjeździe Split/Rijeka było już spokojniej.
Za chwilę dalsza jazda do Splitu na prom o 14:30 :)

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Kilka razy zauważyłem Chorwatów blokujących lewy pas. W ubiegłych latach z tym się nie spotkałem.
Ostatnio edytowano 17.06.2023 07:34 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.06.2023 07:33

empire13 napisał(a):Wyjechałem wczoraj. Miało być przez Austrię z noclegiem w Wiedniu. W ostatniej chwili dokonałem zmiany.
Trasa przez Czechy, Słowację i Węgry z noclegiem w Šumski Dvori Apartment (bardzo polecam) w Ogulin.
Wyjazd 8:00. Trasa w PL A1, Żory, Cieszyn.
W Czechach plynnie (ok 9:00) trasa drogą nr 11.
W Słowacji ok 10:00. Trasa spokojna, jedynie w Bratysławie troszkę wolniej.

Na Węgrzech przed 13:00. Tutaj standardowo największy ruch na M1. Na M86 niemal pusto.
Na przejściu w Letenye ok 16:30-17:00. Takie wjazdy do Chorwacji to ja lubię. Oczywiście przejazd bez zatrzymywania się.


Elegancko , miło i bez stresu. O to chodzi :D
W Ogulinie nocowaliśmy w zeszłym roku i również nam się podobało .
W tym roku ta sama trasa/ Czechy, Słowację i Węgry/ ale nocleg będzie wcześniej w Jastrearsko.
Szerokości i wspaniałych wakacji :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 14:50

Habanero napisał(a):Szerokości i wspaniałych wakacji :papa:

Dzięki :papa: :papa: :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 14:57

Zapomniałem napisać iż przed bramkami Zagrzeb Lučko remont i zwężenie.
Trasa od Ogulin do Splitu ok. Samochodów dużo ale prawym pasem większość jechała ok 130km/h. Lewym szybciej.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2023 17:00

11 czerwca tam, 16 czerwca - z powrotem. Trasa Łódź - Ostrava - Brno-Breclav-Bratislava-Szombathely-Letenye-Zagrzeb-Pag.

W obie strony przejazd w większości nocny, spokojnie, bez korków i niespodziewanych zdarzeń. W Czechach od cholery remontów, ale nocą idzie to płynnie i jest nadzwyczaj (jak na Pepików) dobrze oznakowane. Na A4 przed Zagrzebiem to samo.

Bramki i budynki graniczne na nowym przejściu w Letenye praktycznie zupełnie porozbierane, prawie nie widać granicy
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.06.2023 14:13

Wczoraj szwagier meldował się w Primostenie. Droga w ciągu dnia. Czechy, Austria, Słowenia. Oprócz masakrycznego wypadku koło Grazu i konieczności objazdu droga bezproblemowa. Korków na bramkach w Chorwacji brak.
Lukaszosk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2023
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukaszosk » 18.06.2023 22:11

Wyjechaliśmy 11.06 ok 6:00 Trasa Gdynia - Porec przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dwie osoby dorosłe i 2,5 roczne dziecko. Planowaliśmy nocleg w Austrii ale trasa poszła lepiej niż myśleliśmy i po udanej anulacji hotelu dojechaliśmy do Slovenska Bistrica, nocleg w Hotel Leonardo, miejsce godne polecenia tylko od razu proście o pokoje po remoncie. Na miejscu restauracja z dobrym jedzeniem, sklep spożywczy i stacja paliw, cena niższa o ok 0,30 euro/ l względem do trasy wiec wychodzi taniej niż w Polsce.
Całość trasy bez większych problemów, płynna jazda jedynie w Czechach pare ograniczeń ze względu na remonty, w Słowenii 30 minutowy korek ze względu na wypadek.

Wjazd do Chorwacji przez Dragonja, ok 10:30 bez korków, za to w druga stronę bardzo duża kolejka. Przed wjazdem na A9 wszystkie bramki otwarte kolejka ok 5 minut. Na trasie głównie Niemcy, Austriacy, Słowacy i Włosi.
Tankowanie na trasie w Polsce na ostatniej stacji i w Slovenska Bistrica.

Powrót prawdopodobnie w piątek 23.06.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2023
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone