Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Sezon 2020

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
parian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) parian » 20.07.2020 09:04

Dziękuję wszystkim za informację. Nigdy nie pomyślałbym, że wyjazd z namiotem to elitarny sposób na spędzanie czasu wolnego. Nie liczę oczywiście kamperów, które są drogie zarówno w najmie jak i zakupie.
Pod namiot jeżdżę od kilkunastu lat, w Cro ostatni raz byłem w ten sposób w 2008r. i na Krk (camping Jezevac) płaciliśmy 22 euro za 2 osoby i auto. Rozumiem, że inflacja, ceny rosną, ale uważam, że 3x to lekka przesada - oczywiście to moje zdanie.
Ogólnie jest nam obojętne gdzie pojedziemy, może to być południe jeśli jest taniej. Cudów nie wymagamy, fajnie jakby był basen i w miarę czysto i to wszystko. Nie potrzebujemy aquparków, imprez czy animacji. Zawsze staramy się zobaczyć jak najwięcej w okolicy i kemping traktujemy często jako bazę wypadową. Jak znacie jakieś rozsądne miejsce to proszę o polecenie - dziękuję. Termin niestety najdroższy - sierpień.
Rafi70 napisał(a):Mamy ambicję ,żeby dążyć do "zachodu" ,a w EU już od bardzo dawna kempingowanie jest bardzo elitarne . Ten sposób spędzania wakacji wybiera około 25-30% europejczyków właśnie ze względu na to ,że kempingi nie są tanie.

Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Dążenie do zachodu polega na tym, żeby wydawać więcej pieniędzy? Europejczycy jeżdżą na kemping dlatego, że nie jest to tanie? To jakaś forma lansu czy leczenia kompleksów? Chyba nie rozumiem co miałeś na myśli.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.07.2020 09:45

parian napisał(a):Dziękuję wszystkim za informację. Nigdy nie pomyślałbym, że wyjazd z namiotem to elitarny sposób na spędzanie czasu wolnego. Nie liczę oczywiście kamperów, które są drogie zarówno w najmie jak i zakupie.
Pod namiot jeżdżę od kilkunastu lat, w Cro ostatni raz byłem w ten sposób w 2008r. i na Krk (camping Jezevac) płaciliśmy 22 euro za 2 osoby i auto. Rozumiem, że inflacja, ceny rosną, ale uważam, że 3x to lekka przesada - oczywiście to moje zdanie.
Ogólnie jest nam obojętne gdzie pojedziemy, może to być południe jeśli jest taniej. Cudów nie wymagamy, fajnie jakby był basen i w miarę czysto i to wszystko. Nie potrzebujemy aquparków, imprez czy animacji. Zawsze staramy się zobaczyć jak najwięcej w okolicy i kemping traktujemy często jako bazę wypadową. Jak znacie jakieś rozsądne miejsce to proszę o polecenie - dziękuję. Termin niestety najdroższy - sierpień.
Rafi70 napisał(a):Mamy ambicję ,żeby dążyć do "zachodu" ,a w EU już od bardzo dawna kempingowanie jest bardzo elitarne . Ten sposób spędzania wakacji wybiera około 25-30% europejczyków właśnie ze względu na to ,że kempingi nie są tanie.

Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Dążenie do zachodu polega na tym, żeby wydawać więcej pieniędzy? Europejczycy jeżdżą na kemping dlatego, że nie jest to tanie? To jakaś forma lansu czy leczenia kompleksów? Chyba nie rozumiem co miałeś na myśli.

Kto mnie zna ten wie ,że daleko mi do lansu ,a tym bardziej jeżdżąc pod namiot , gdzie wkoło pełno kamperów i wypasionych przyczep . :wink: Źle mnie po prostu zrozumiałeś . Napisałem ,że kempingowanie na zachodzie EU jest elitarne , bo tam polega to na tym ,że kupuje się drogiego kampera lub przyczepę do tego tonę sprzętu (również niezbyt taniego) i wyjezdza w miejsca gdzie mogą w komfortowych warunkach wypocząć tzn. będą dobrze wyposażone, czyste i pachnące węzły sanitarne (pralki , suszarki do włosów , kabiny prysznicowe itd) będą na miejscu bary i restauracje , jakaś strefa sportowa ( kort, boisko do kosza -siatkówki , mini golf to już dla dzieci) animacje dla dorosłych i dla dzieci . Taka oferta na kempingu musi kosztować . Tak wyglądały kempingi we Francji , Włoszech, Hiszpanii.....Chorwaci chcąc przyciągnąć klienta z grubym portfelem musieli zbudować -dostosować swoje kempingi pod takiego właśnie klienta. Zauważ ,że większość klientów na tych kempingach to Niemcy , Austriacy i ...pomału Polacy , którzy godzą się na te ceny w zamian za dużo wyższy standard niż nad Bałtykiem ...tyle lub aż tyle .... :wink:
parian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) parian » 20.07.2020 09:50

No teraz to jasne :) Ogólnie nie szukam skomercjalizowanego molocha, wolę spokój i naturę, dlatego też liczyłem na rozsądne ceny. Basen raczej dla juniora (ale też przeżyje bez), dla mnie wystarczy Adriatyk ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2020 13:22

parian napisał(a):No teraz to jasne :) Ogólnie nie szukam skomercjalizowanego molocha, wolę spokój i naturę, dlatego też liczyłem na rozsądne ceny. Basen raczej dla juniora (ale też przeżyje bez), dla mnie wystarczy Adriatyk ;)

Tak gdzie basen - będzie drożej.
Na tej stronie >>> https://www.avtokampi.si/kampi?accommod ... &country=2 jest sporo różnych kempingów.
Kozarica >>> https://www.avtokampi.si/kampi/kamp-kozarica (w sierpniu za 2+1 i parcelę z prądem - ok. 50 euro)
Viter >>> https://www.avtokampi.si/kampi/kamp-viter (w sierpniu za 2+1, namiot, auto, prąd - ok. 40 euro)
Puntica >>> https://www.avtokampi.si/kampi/kamp-puntica (w sierpniu za 2+1 i parcelę z pądem - ok. 43)euro
Basko Polje >>> https://www.avtokampi.si/kampi/kamp-basko-polje (w sierpniu za 2+1, namiot, auto, prąd - ok 33 euro)
To są ceny za dobę pobytu, na każdym kempingu są dodatkowe opłaty w postaci taksy turystycznej - ok 1 euro od osoby za dzień oraz prijava/meldunek - opłata jednorazowa od osoby 1 euro.
parian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) parian » 21.07.2020 11:01

Dzięki Janusz, popatrzę.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 21.07.2020 13:28

Parian, jesli nie cenisz sobie komfortowych sanitariatow, a ma dla Ciebie znaczenie piekno przyrody i oddalenie od sasiadow na kempingu, to polecam Basko Polje :) Tam czas sie zatrzymal.

Pozdrawiam,
Havena
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 30.07.2020 15:59

Hejka :)
Czy jest ktos obecnie na Lanternie albo w Zatonie? Ciekawa jestem jak teraz wyglada sytuacja? Jakie oblozenie?

Pozdrawiam,
Havena
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 06.08.2020 11:48

Hej,
jest ktos z Was obecnie na dowolnym kempingu w Chorwacji? Jak wyglada sytuacja?

Pozdrawiam,
Havena
Hamatria
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hamatria » 11.08.2020 17:23

Witam,

Czy ktoś z Państwa jest lub był niedawno na kempingu Umag Park lub w okolicy? Jak wygląda sytuacja związana z wirusem? Czy jest dużo turystów?
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.08.2020 21:18

Jestem od wczoraj na kempingu Lanterna. Takich pustek w życiu tu nie widziałam. Dużo wolnych parceli, na płazy można spokojnie zachować dystans. W łazienkach tez niewiele osób. Za to paskudne owady straszliwie kąsają. Jest upalnie, woda ciepła.

Pozdrawiam,
Havena
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.08.2020 23:58

Decyzja podjęta wczoraj. W poniedziałek melduję się na kampie Bijela Uvala.
Plusy i minusy tego kampingu?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2020 07:40

Havena napisał(a):Jestem od wczoraj na kempingu Lanterna. Takich pustek w życiu tu nie widziałam. Dużo wolnych parceli, na płazy można spokojnie zachować dystans. W łazienkach tez niewiele osób. Za to paskudne owady straszliwie kąsają. Jest upalnie, woda ciepła.

Pozdrawiam,
Havena

W której części Lanterny stoicie ?
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 16.08.2020 10:31

Rafi70 napisał(a):W której części Lanterny stoicie ?


Mniej więcej w środkowej. Parcela w strefie G. Widziałam wolne nawet nad samym morzem.
Pozdrawiam,
Havena
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2020 12:14

Od 15.07 lipca byliśmy na kempingu Buntiqua camp Bunja, 2,5 km za Supetar do którego dobija prom ze Splitu. Kemping nowy, jakieś 40 parcel z prądem, wodą i odpływem. Nie wszystkie są zacienione. Parcele wysypane drobnymi kamyczkami. Na kempie jest niewielki basen, plac zabaw, bar. Toalety, zmywalna, pralka do dyspozycji bez dodatkowych opłat, wielka lodówa i wifi. Przy kempingu jest jedna duża plaża z łagodnym wejściem w zatoce Babin Laz, 2 malutkie zatoczki między skałkami, a w drugą stronę kolejne 2 zatoki z większymi kamieniami. Reszta wybrzeża to ostre skałki nie nadające się raczej do plażowania.
Na kempingu rozstawia się stragan z oliwą i warzywami.
W Supetar targ, ribarnica, duże markety Lidl, Konzum, Tommy plus kilka mniejszych.
Za 15 noclegów, parcela w pierwszej linii od morza + 2 os. wyszło nam 2500 zł. z 20% rabatem. Parcele standard są tańsze.
Widziałam, że na sierpień też dają rabat. W czasie naszego pobytu zapełnienie było od 20 do 60 %.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.08.2020 12:35

Kemping Strasko - Pag, dwa pierwsze tygodnie sierpnia obłożenie miał podobne jak w zeszłym roku, czyli spore. Mieliśmy rezerwację, ale na wszelki wypadek zapytałem o inne wolne parcele w tym terminie, to dostałem jeszcze dwie propozycje z których jednak nie skorzystałem. Na okres krótszy pewnie można było wjechać z drogi i wybrać coś ciekawego, a w ostateczności skorzystać z obszaru nieparcelowanego, gdzie było sporo miejsca.

Ceny o ile dobrze pamiętam prawie bez zmian w stosunku do sezonu 2019. Zniżka za okazaniem karty Avtokampi nadal obowiązuje, oczywiście wyłącznie przy płatności gotówkowej w kunach.

https://www.avtokampi.si/news/camping-card
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi

cron
Kemping Sezon 2020 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone