Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 12.05.2023 07:41

Jechałem do Dubrownika na Mapy.cz . Idealna. O prędkościach to już ktoś pisał.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2023 09:09

markid napisał(a):Kilka tygodni temu wprowadzili do Waze obsługę nowego interfejsu CoolWalk z nowej wersji Android Auto i te zmiany mi się spodobały. Jednak po ostatniej aktualizacji dużo popsuli w Waze, np.:
- wiesza się podczas wyznaczania trasy,
- zniknęły domyślne adresy Dom i Praca i jakoś nie da się ich ustawić,
Ze śmiesznych tekstów - jak chcę sobie polepszyć humor to włączam Waze, a ona mi mówi:
"Przypomniam :D o obowiązku włączenia świateł" - dosłownie tak.

Wczoraj wracałem do domu na WAZE (około 600km przez Polskę), widziałem że wygląd się na Android Auto zmienił. Na początku ją trochę zamuliło ale potem przez całą trasę bez problemu. Ulubione miejsca typu Dom, Praca pozostały.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 12.05.2023 10:03

Ja tydzień temu też zrobiłem z WAZE prawie 3,5 tys. - Majówka we Włoszech i działała dobrze.
A bodaj że przed wczoraj WAZE zaktualizował się do wersji. 4.94.0.3 i przestały działać:
- nawigacja do wybranego adresu - apka wiesza się, kręci kólkiem z komunikatem Obliczam trasę ... i nic,
- brak zapisanych wcześniej adresów, w tym dom, praca i co gorsza nie da się zapisać nowych,

Może odinstaluję to kompletnie i zainstaluję od nowa.
Sprawdź jaką masz wersję, a jak się będzie chciał aktualizować to może na razie się nie spiesz.

ps. ok. odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, pomogło, działa już normalnie, coś się uszkodziło w apce lub ustawieniach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2023 22:11

Wersja Release 4.94.0.3 czyli ta sama co u Ciebie. Na telefonie nie zauważyłem zmian ale w Android Auto jest zupełnie inna niż wcześniej.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.05.2023 22:17

Jak już jesteśmy przy Android Auto, to mam pytanie.
Czy na wbudowanym ekranie samochodu można wyświetlać dowolną aplikację do nawigacji zainstalowaną na smartfonie, czy tylko niektóre, np. GM?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 12.05.2023 22:27

Niektóre, kompatybilne z AA.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.05.2023 22:38

marecky81 napisał(a):Niektóre, kompatybilne z AA.

A konkretnie?
TomTom? Mapy.cz? Sygic?
patryk_85
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryk_85 » 12.05.2023 23:05

Chris_M napisał(a):
marecky81 napisał(a):Niektóre, kompatybilne z AA.

A konkretnie?
TomTom? Mapy.cz? Sygic?

Trzeba sprawdzić w sklepie, z tego co pamiętam aplikacje kompatybilne z AA mają tag "Samochód"
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.05.2023 07:57

Mapy.cz kiedyś miałem w AA. Po jakieś aktualizacji zniknęły.
Edit. Wystarczyło otworzyć Mapy.cz w telefonie i pojawiły się w AA.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.05.2023 10:20

Chris_M napisał(a):
marecky81 napisał(a):Niektóre, kompatybilne z AA.

A konkretnie?
TomTom? Mapy.cz? Sygic?


TomTom na pewno, bo sam używam.

AmiGo czyli uproszczona i bezpłatne wersja TomTom, Here, Waze, AM, Sygic.

Szkoda, że nie ma IGO, którą uważam za jedną najlepszych aplikacji navi, zwłaszcza na południową Europę.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 13.05.2023 14:51

marecky81 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
marecky81 napisał(a):Niektóre, kompatybilne z AA.

A konkretnie?
TomTom? Mapy.cz? Sygic?


TomTom na pewno, bo sam używam.

AmiGo czyli uproszczona i bezpłatne wersja TomTom, Here, Waze, AM, Sygic.

Szkoda, że nie ma IGO, którą uważam za jedną najlepszych aplikacji navi, zwłaszcza na południową Europę.


Co do IGO - zgadzam się z Tobą. Mam ją na win_ce , telefonie i tablecie :D

Same Mapy_HERE_2022.Q4
Bosnia_Herzegovina , Croatia , Czech_Republic , Hungary , Montenegro , Poland , Slovakia , Slovenia
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.05.2023 17:59

Eh...Win CE to starożytność, pamiętam pierwszą nawigację Larka 15 lat temu, wtedy właśnie ściągnąłem IGO (wersja z torrenta ;) ) Pamiętem specjalistyczne fora i zażarte dyskusje nad ikonkami POI...

IGO na telefon jakoś mi nie podeszła, wtedy zresztą zmieniłem na navi fabryczną i TomToma
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 13.05.2023 19:18

marecky81 napisał(a):Eh...Win CE to starożytność, pamiętam pierwszą nawigację Larka 15 lat temu, wtedy właśnie ściągnąłem IGO (wersja z torrenta ;) ) Pamiętem specjalistyczne fora i zażarte dyskusje nad ikonkami POI...


Mógłbyś się pomylić Kolego - pisząc że "Win CE to starożytność" :D choć prawdą jest że większość użytkowników używa wersję na androida (np.tablet - kierowcy zawodowi , czy telefon - bo "prawie" każdy ma) :lol:
Natomiast nadal istnieją (i mają się dobrze ) fora dotyczące różnych wariantów IGO (bo mapy -zapewne jak wiesz są takie same pod androida czy win_ce)
Niemniej jednak ja korzystam z 7 calowego win_ce od kilkunastu lat :D
(a na telefonie i tablecie - to kopie zapasowe)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.05.2023 19:38

benito5 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Eh...Win CE to starożytność, pamiętam pierwszą nawigację Larka 15 lat temu, wtedy właśnie ściągnąłem IGO (wersja z torrenta ;) ) Pamiętem specjalistyczne fora i zażarte dyskusje nad ikonkami POI...


Mógłbyś się pomylić Kolego - pisząc że "Win CE to starożytność" :D choć prawdą jest że większość użytkowników używa wersję na androida (np.tablet - kierowcy zawodowi , czy telefon - bo "prawie" każdy ma) :lol:
Natomiast nadal istnieją (i mają się dobrze ) fora dotyczące różnych wariantów IGO (bo mapy -zapewne jak wiesz są takie same pod androida czy win_ce)
Niemniej jednak ja korzystam z 7 calowego win_ce od kilkunastu lat :D
(a na telefonie i tablecie - to kopie zapasowe)


Właśnie dlatego piszę, że Win CE to starożytnośc.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.05.2023 20:45

benito5 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Eh...Win CE to starożytność, pamiętam pierwszą nawigację Larka 15 lat temu, wtedy właśnie ściągnąłem IGO (wersja z torrenta ;) ) Pamiętem specjalistyczne fora i zażarte dyskusje nad ikonkami POI...


Mógłbyś się pomylić Kolego - pisząc że "Win CE to starożytność" :D choć prawdą jest że większość użytkowników używa wersję na androida (np.tablet - kierowcy zawodowi , czy telefon - bo "prawie" każdy ma) :lol:
Natomiast nadal istnieją (i mają się dobrze ) fora dotyczące różnych wariantów IGO (bo mapy -zapewne jak wiesz są takie same pod androida czy win_ce)
Niemniej jednak ja korzystam z 7 calowego win_ce od kilkunastu lat :D
(a na telefonie i tablecie - to kopie zapasowe)


Również od kilkunastu lat korzystam ze starej dobrej Automapy na Larku z WIn_CE podczas wyjazdów do Chorwacji i dopóki się sprawdza, będę używał.
Dodatkowo tylko małe wspomaganie Yanosikiem w kwestii radarów i innych zagrożeń i na postojach zerkam tylko na GM czy nie ma korków.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone