Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 17.06.2011 16:03

Witam was ponownie , mam takie pytanie :
Jaka nawigacja pod androida najlepiej poprowadzi mnie do Chorwacji?
Mam iGO i słyszałem że to najlepsza nawigacja do Chorwacji , i że ją polecacie dlatego ją zainstalowałem ale niestety na moim Lg Swift się zacina i chodzi mozolnie , a więc co polecacie pod androida? Może Sygic Aura, tylko tam widziałem że mapa Chorwacji ma tylko 7 Mb więc ma prawdopodobnie małe pokrycie dróg, czekam na waszą pomoc.

Pozdrav
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 17.06.2011 20:05

Witam
Kilka dni temu wróciłem z Chorwacji. Byłem na wyspie KRK.
Na jednym telefonie (GT540) miałem odpalony Sygic Mobile Maps v10 z mapami NT 2009.09, na drugim (Xperia X10 mini) iGO 8.4.2 z mapami 2010.Q4.
Z powrotem podobna konfiguracja z tym że na X10 mini Sygic Aura.

Nadrzędną nawigacją była SMM na GT540 z obie strony. A to dlatego, że dla mnie jest najbardziej przyjazna tzn. ma możliwość dowolnego dodawania punktów VIA, korygowanie punktów VIA, zapisywanie poszczególnych tras pod osobnymi nazwami.
Moja trasa Oświęcim-Chechy-Austria-Slowenia (objazd Mureck, Lenart, Ptuj)-Chorwacja (KRK).
Jeśli chodzi o iGo to niestety nie ma możliwości dodania więcej niż jednego punktu VIA, nie ma możliwości zapisu tras. Oprócz tego bardzo fajna navi na Andro.
Poza tym fajny gadżet typu ukształtowanie terenu.
Aura, ma możliwość dodawania puntów VIA lecz nie można ich korygować. Nie ma możliwości zapisu poszczególnych tras.
Aha Aura dwa razy się zresetowała w trakcie podróży.

Ja zawsze robię tak, że konfiguruję sobie trasę wcześniej przed podróżą, z użyciem punktów VIA. Koniecznością jest zapisywanie tras.
Jeśli ktoś rusza w drogę wklepując punkt docelowy i nie interesuję się tym co jest "po drodze" to dojedzie z każdą.
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 17.06.2011 22:33

Bardzo dziękuję Ci za odp. własnie się zastanawiałem pomiędzy iGO, SMM , a Aurą :D Jutro przetestuje iGO na trasie do Poznania więc zobaczę co i jak :P
Mógłbyś mi tylko powiedzieć która z tych nawigacji ma według Ciebie nawiększe pokrycie dróg chorwacji? Bo to mnie teraz najbardziej interesuje

Pozdrav
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.06.2011 20:56

A ja mam pytanie trochę odbiegające od tematu. Jak radzicie sobie z niekontrolowanym transferem danych w androidzie? Wybieram się z moim androidem pierwszy raz za granicę. Do tej pory korzystałem a poczciwych symbianowców i nie było problemu. Android niestety ciągle potrzebuje świeżej krwi i to nie pytając nas o zdanie... a transfer danych w roamingu jest kosmicznie drogi :cry:
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 18.06.2011 21:29

grundfos
Niestety nie testowałem aż tak dokładnie tras by móc określić która ma najlepsze pokrycie. Tak jak pisałem jechałem wg SMM i nie było żadnego problemu po drodze. Jedynie na samej wyspie KRK było w miarę nowe rondo, którego SMM nie miał na swojej mapie.
Myślę, że jeśli będziesz się trzymał głównych tras nie powinno być problemu. Zachęcam jednak do wcześniejszego przeanalizowania trasy wytyczonej przez GPS z jakaś mapą internetową. Ja zwykle korzystam z map od googla.

greenrs
Ja mam zainstalowanego APNdroida i problem z łączeniem z netem jest wyeliminowany.
Nie wiem jednak jak to jest z danymi za granicą czy i tak nie trzeba wykupić jakiegoś pakietu zanim zacznie się korzystać. Po prostu nie wiem. Ja dla pewności użyłem APNdroida.

Pozdrawiam
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 18.06.2011 21:39

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź , jednak przekonałem się nieco bardziej do iGO ,dzisiaj na trasie do Poznania nie chodził już tak mozolnie i ciężko , wszystko ładnie poprowadził mnie prosto do celu :D

Co do pytania kolegi ,który pytał o transfer danych to ja nie wiem czym się martwisz, albo ustawiasz APNDroid albo włączasz "używaj tylko sieci 2g" i telefon w ogóle się nie połączy z netem , a co do navi to się nie ma co martwić bo wszystkie mi znane nawigacje są offline - z wyjątkiem Naviexpert
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.06.2011 22:05

Nie instalowałem APNdroida bo w Androidzie 2.2 jest aplikacja "zarządzanie energią" w której można wyłączyć synchronizację danych więc wydaje mi się to zbyteczne. Słyszałem jednak, że mimo to smartfonik od czasu do czasu coś tam sobie pobiera. Czy sprawdziliście to w praktyce?
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 22.06.2011 09:25

grundfos napisał(a):Co do pytania kolegi ,który pytał o transfer danych to ja nie wiem czym się martwisz, albo ustawiasz APNDroid albo włączasz "używaj tylko sieci 2g" i telefon w ogóle się nie połączy z netem , a co do navi to się nie ma co martwić bo wszystkie mi znane nawigacje są offline - z wyjątkiem Naviexpert


kolego jak to ? Ja tylko i wyłącznie używam sieci 2G i łączę się z internetem bez problemu. Nie wprowadzaj w błąd!
hoborg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hoborg » 22.06.2011 10:18

bronks napisał(a):Witam
Jeśli chodzi o iGo to niestety nie ma możliwości dodania więcej niż jednego punktu VIA, nie ma możliwości zapisu tras.


To nie do końca prawda. Igo AMIGO (a pewnie taką nawigację miałeś) to okrojona wersja Igo. Wszystkie pozostałe wersje (począwszy od 8.0, przez 8.3 aż do Primo) posiadają opcję wstawiania wielu punktów via oraz zapisywania wielu tras pod różnymi nazwami. Do Igo polecam ściągnąć skórkę Gurjon lub Dimka - obie trochę rozszerzają możliwości zarówno interfejsu jak i samego programu.
Dodatkowo można importować poi i punkty przelotowe z map google (za pomocą plików KML)
W zeszłym roku jechałem na mapach TeleAtlas i dojazd do wodospadów Kravicy nie był większym problemem.
Jeśli program "zamula" to zawsze można go odchudzić wyrzucając bajery typu budynki 3d, ukształtowanie terenu, mapę fotoradarów, widok zbędnych punktów POI. Polecam poczytać na stronie http://my-navia.pl - całe forum poświęcone różnym programom nawigacyjnym, mapom i dodatkom.
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 22.06.2011 11:09

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :) Mam tylko pytanie do Ciebie, wiesz może czym się różni iGO MY WAY (teraz mam) od iGO PRIMO? , co do postu fidosanok, chodzi mi o to że możesz używać internetu jak sobie ustawisz apn-y na 2g , ja na 2g bez apnów nie wchodzę na neta i android mi nic nie zżera :)
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 23.06.2011 15:33

hoborg napisał(a):
bronks napisał(a):
skórkę Gurjon lub Dimka - obie trochę rozszerzają możliwości

Czy są te skórki może na androida? Bo ja niby ją teraz wgrałem na androida, lecz nadal mam wszystko standardowe :/
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 23.06.2011 18:37

Ustawienia->Sieć telefonii komórkowej -> Roaming danych

odznaczasz dane w roamingu i nie ściąga nic

uważać tylko należy na program nawigacyjny żeby w jego ustawienia nie anulowały "fabrycznej" blokady z opisu j.w.

pozdrowienia


ketiw
hoborg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hoborg » 24.06.2011 18:26

grundfos napisał(a):
hoborg napisał(a):
bronks napisał(a):
skórkę Gurjon lub Dimka - obie trochę rozszerzają możliwości

Czy są te skórki może na androida? Bo ja niby ją teraz wgrałem na androida, lecz nadal mam wszystko standardowe :/


Nie ważny jest system. Ważna jest rozdzielczość i wersja programu. Poszukaj odpowiedzi na my-navia.pl
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 24.06.2011 21:08

hoborg napisał(a):
bronks napisał(a):Witam
Jeśli chodzi o iGo to niestety nie ma możliwości dodania więcej niż jednego punktu VIA, nie ma możliwości zapisu tras.


To nie do końca prawda. Igo AMIGO (a pewnie taką nawigację miałeś) to okrojona wersja Igo. Wszystkie pozostałe wersje (począwszy od 8.0, przez 8.3 aż do Primo) posiadają opcję wstawiania wielu punktów via oraz zapisywania wielu tras pod różnymi nazwami.


A jesteś w stanie mi podać która wersja podchodzi pod Androida? Z tych "nie okrojonych"? Będę wdzięczny za pomoc.
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 24.06.2011 22:09

No właśnie ,mógłbyś powiedzieć która jest pod androida ta skórka , bo naprawdę trochę szukałem na tamtym forum , pobrałem pliki , wrzuciłem na kartę pamięci tak jak w instrukcji lecz coś nie chodzi, ja nie wiem tą skórkę (Gurjon) się jakoś specjalnie włącza pod androidowym iGO czy co?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone