Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 29.01.2012 16:09

Netbook musi mieć odbiornik GPS lub należy taki podłączyć np. po BT. Tak samo w telefonie, jeżeli masz wbudowany odbiornik GPS (i wyłączysz w razie czego A-gps, czyli wspomaganie gps przez sieć GSM) to jest całkowicie offlinowe działanie.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.01.2012 17:02

Nie zrozumieliście mnie... Netbooka dałem jako przykład. Mnie nurtuje, czy w wersji offline na telefonie z gps bo już wiem, że taki mam podczas trasy wskaźnik który mnie prowadzi przemieszcza się razem ze mną... tzn jestem w ołomuńcu to on też pokazuje ze jest w ołomuńcu, jestem w grazu to on pokazuje to samo i czy podaje aktualne dane, czyli ile zostało trasy, czas podróży i czy to się odbywa za free..;)
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 29.01.2012 17:20

sviva napisał(a):Nie zrozumieliście mnie... Netbooka dałem jako przykład. Mnie nurtuje, czy w wersji offline na telefonie z gps bo już wiem, że taki mam podczas trasy wskaźnik który mnie prowadzi przemieszcza się razem ze mną... tzn jestem w ołomuńcu to on też pokazuje ze jest w ołomuńcu, jestem w grazu to on pokazuje to samo i czy podaje aktualne dane, czyli ile zostało trasy, czas podróży i czy to się odbywa za free..;)



Dokładnie tak jest. Cały czas pokazuje gdzie jesteś, jaki byłby sens nawigacji bez tego. To podstawowa funkcjonalność nawigacji.

Tu masz filmik
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.01.2012 18:01

Stendo napisał(a):
sviva napisał(a):Nie zrozumieliście mnie... Netbooka dałem jako przykład. Mnie nurtuje, czy w wersji offline na telefonie z gps bo już wiem, że taki mam podczas trasy wskaźnik który mnie prowadzi przemieszcza się razem ze mną... tzn jestem w ołomuńcu to on też pokazuje ze jest w ołomuńcu, jestem w grazu to on pokazuje to samo i czy podaje aktualne dane, czyli ile zostało trasy, czas podróży i czy to się odbywa za free..;)



Dokładnie tak jest. Cały czas pokazuje gdzie jesteś, jaki byłby sens nawigacji bez tego. To podstawowa funkcjonalność nawigacji.

Tu masz filmik


Do Kępna na ul. Solidarności 1 to ja trafię bez nawigacji...;) dałeś filmik z miejscówką oddaloną ode mnie o 20 km ;)

To teraz wszystko wiem jak to działa... Pozostaje czekać na Automapę na Europę i jedziemy na wczasy;) A znacie jeszcze jakąś nawigację na Europę pod Androida albo wogóle, żeby działała w telefonie i to nic nie kosztowało?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2012 10:30

Nikt nie może podesłać jakiejś nawigacji do testowania? Nikt nie ma żadnych spostrzeżeń ani sugestii??:D
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 03.02.2012 11:50

sviva napisał(a):Nikt nie może podesłać jakiejś nawigacji do testowania? Nikt nie ma żadnych spostrzeżeń ani sugestii??:D

sygic, sygic aura i copilot - w zeszłym roku jechałem na sygicu, doprowadził nas bez problemu
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2012 16:31

Idziol napisał(a):
sviva napisał(a):Nikt nie może podesłać jakiejś nawigacji do testowania? Nikt nie ma żadnych spostrzeżeń ani sugestii??:D

sygic, sygic aura i copilot - w zeszłym roku jechałem na sygicu, doprowadził nas bez problemu


i działa w trybie offline?
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 03.02.2012 16:49

sviva napisał(a):
Idziol napisał(a):
sviva napisał(a):Nikt nie może podesłać jakiejś nawigacji do testowania? Nikt nie ma żadnych spostrzeżeń ani sugestii??:D

sygic, sygic aura i copilot - w zeszłym roku jechałem na sygicu, doprowadził nas bez problemu


i działa w trybie offline?


tak każda z nich działa offline(możesz włączyć sobie funkcje informacji o korkach online wtedy pobiera pakiety) a sygic aura jest nawet 3d ale na wildfire mi nie działa za to na lg gt540 smigala az miło. Osobiście na wszelki wypadek zagranicą włożyłem sobie jakis starter za 5 zł, nawet nie wiem czy cokolwiek zniknęło z konta.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2012 18:01

właśnie "nabywam" Navigon MobileNavigation 4.0.1 ...
przetestuję przez weekend i dam opinię...;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.02.2012 09:47

zainstalowałem Automapę (licencja do 31.12.2012 - jakby ktoś potrzebował). Mam jedynie problem bo nie wyszukuje mi gps. Co i jak trzeba ustawić aby to działało?
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 04.02.2012 10:24

sviva napisał(a):zainstalowałem Automapę (licencja do 31.12.2012 - jakby ktoś potrzebował). Mam jedynie problem bo nie wyszukuje mi gps. Co i jak trzeba ustawić aby to działało?


trzeba poczekac 3 minuty jak masz wylaczone wsparcie przez agps
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.02.2012 09:49

zainstalowałem Automapę oraz iGO My Way 8, wszystko działa, lekkie zwiechy ale da się przywyknąć. A powiedzcie czy jest jakaś strona gdzie zaplanuję trasę w internecie i wczytam ją do navi?
Z normalnymi nawigacjami to wiem, że AM to targeo.pl ale w przypadku androida?
Ostatnio edytowano 06.02.2012 22:32 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 06.02.2012 18:19

Na razie AM dla androida to wersja beta (niepełne funkcje). Wg różnych danych raczej na pewno przed wakacjami wyjdzie wersja komercyjna (handlowa) AM dla androida.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2012 20:56

Automapa działa bardzo ładnie, sprawnie i generalnie doprowadza pod sam dom... iGo troszkę gorszy interfejs i grafika ale pokrycie map też na wysokim poziomie i do tego jest wersja EU. Polecam i proszę o inne opinie...;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2014 14:05

Moi drodzy - czy na Samsung Galaxy mini 2 można coś pomocnego w podróży zainstalować?
Macie jakiś pomysł?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone