Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 21.01.2012 22:22

Od kilku dni dostępna jest Automapa na androida. Co prawda wersja beta zawiera tylko Polskę, ale pewnie wersja finalna będzie na całą Europę.
Z AM na WCE byłem dwa razy z Cro i sprawdzała się bardzo dobrze.
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 22.01.2012 13:35

Stendo napisał(a):Od kilku dni dostępna jest Automapa na androida. Co prawda wersja beta zawiera tylko Polskę, ale pewnie wersja finalna będzie na całą Europę.
Z AM na WCE byłem dwa razy z Cro i sprawdzała się bardzo dobrze.


dzieki za info juz zasysam
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.01.2012 14:26

a jak to działa?
pewnie do łączenia z gps taka AM ciągnie i to nieźle pakiety. Jeśli nie mam telefonu z gps (mam sony xperia neo v) to jadąc za granicę ile mnie będzie taka przyjemność kosztować?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.01.2012 14:36

O ile wiem, to AM korzysta właśnie z GPS. Nie wiedziałem natomiast, że są telefony z Androidem bez GPS :?: 8O
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 22.01.2012 16:44

sviva napisał(a):a jak to działa?
pewnie do łączenia z gps taka AM ciągnie i to nieźle pakiety. Jeśli nie mam telefonu z gps (mam sony xperia neo v) to jadąc za granicę ile mnie będzie taka przyjemność kosztować?


masz gps w tym telefonie, navi nie pobiera zadnych pakietow, nawiguje za free
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 22.01.2012 20:47

sviva napisał(a):a jak to działa?
pewnie do łączenia z gps taka AM ciągnie i to nieźle pakiety. Jeśli nie mam telefonu z gps (mam sony xperia neo v) to jadąc za granicę ile mnie będzie taka przyjemność kosztować?


Automapa jest w pełni offline, więc jak masz telefon z androidem to masz wszystko co Ci potrzeba.
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 28.01.2012 10:20

Pamiętajcie żeby zawsze przede wszystkim używać mózgu. Mnie Hołek chciał raz na manowce wyprowadzić. Najpierw kazał zjechać z autostrady, jak zobaczyłem bramkę musiałem zawracać w zabronionym miejscu, jak zawróciłem, przeliczył i stwierdził że też dobrze jadę :lol: Każdy napewno też słyszał o przypadkach bardziej ekstremalnych :idea:
Art_Ed
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 540
Dołączył(a): 24.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Art_Ed » 28.01.2012 12:24

Witam wszystkich. Ja osobiście polecam garmina z mapami city navigator + adria route. City navigator na drogę a adria route podczas wycieczek na miejscu. Wszystkie wyprawy do Chorwacji spisywał się bez problemów.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 28.01.2012 12:45

Aha, czyli wiem teraz więcej. Ja właśnie nie wiedziałem, że ona dziala offline. Myślałem, że cały czas pobiera pakiety. A to dlatego, że w telefonie mam jakieś mapy wgrane i po kilku minutach ich używania już mi naliczyło 15 zł...
Ale to taka nawigacja zdaje egzamin w przypadku, kiedy będziemy zmuszeni zmienić trasę? Raczej na pewno nie...

Wiecie, gdzie można to znaleźć? Spróbuję przetestować...;)
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 28.01.2012 14:30

Dla posiadaczy Smartfonów Nokii. Jechałem z mapami Ovi do Cro. Bez problemu, tylko lepiej sobie przed wyjazdem skonfigurować trasę i zapisać.
Pozdrawiam
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 28.01.2012 19:56

sviva napisał(a):Aha, czyli wiem teraz więcej. Ja właśnie nie wiedziałem, że ona dziala offline. Myślałem, że cały czas pobiera pakiety. A to dlatego, że w telefonie mam jakieś mapy wgrane i po kilku minutach ich używania już mi naliczyło 15 zł...
Ale to taka nawigacja zdaje egzamin w przypadku, kiedy będziemy zmuszeni zmienić trasę? Raczej na pewno nie...

Wiecie, gdzie można to znaleźć? Spróbuję przetestować...;)


Darmowa beta automapy, spisuje sie super. Wersja beta tylko z mapą Polski.

http://w3.automapa.com.pl/?PEI=204044&lng=PL
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.01.2012 09:35

Dzięki... Spróbuję przetestować. A są jakieś wizje na mapę Europy??:)
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 29.01.2012 10:21

Wersja testowa aAM jest ważna do 2 lutego. Więc jest szansa że w tym tygodniu pojawi się informacja jakie wersję będą dostępne oraz o warunkach subskrypcji.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.01.2012 15:49

Zabiliście mi ćwieka z tymi nawigacjami na telefon. siedzę od rana i czytam. ale nie mogę zrozumieć jednego. normalna navi samochodowa potrzebuje gps aby określać na bieżąco moją pozycję. gdy zainstaluję Automapę na netbooku to oczywistym jest, że navi działa ale w czasie podróży kursor imitujący samochód pozostaje cały czas w punkcie wyjścia.
dlatego pytałem się o to jak to wygląda w telefonie. Jeśli te nawigacje działają offline to jak wygląda pokazywanie trasy w czasie podróży? tzn. chodzi mi o to, że np. jak wyjeżdżam z Wrocławia i dojadę do Opola to strzałka, która pokazuje ruch samochodu też się przemieszcza czy cały czas pozostaje we Wrocławiu w pkt wyjściowym i muszę ręcznie to przewijać?
Jeśli się przemieszcza wraz z samochodem to na jakiej zasadzie? skoro mówicie, że to nic nie kosztuje...
proszę o łopatologiczny wykład...;)
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 29.01.2012 16:08

Łojej... Jeśli masz aparat telefon z wbudowanym GPS-em, to w ustawieniach wyłącz łączność WiFi i bezkosztowo masz nawigację w telefonie, która nrmalnie dziala jak inne nawigacje. Nie wiem jakby to działało w połączeniu z notebookiem poprzez Bluetooh-a. Możliwe, że mając wgraną w notebook-u Automapę łącznośc z satelitami zapewni telefon i wtedy wszystko działało by "normalnie".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone