Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 24.07.2016 05:50

rufus295 napisał(a):
uchwyt-i.jpg

Z mojej strony polecam taki uchwyt. Dla mnie kapitalna sprawa. Mogę na światłach bez zdejmowania ręki z lewarka obsługiwać telefon :) . Kiedyś miałem na szybach uchwyty i często się odklejały i doprowadzało mnie to do szału..

A to gdzie się to montuje??? :boss:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 24.07.2016 06:07

W szczelinę gdzie wkładasz płyty CD. Bardzo stabilne, tylko jak chcesz zmienić płytkę to musisz odkręcić (cd normalnie z uchwytem gra).
Dokładnie tak to u mnie wygląda:
DSC_0139.JPG
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 24.07.2016 10:58

W Szwajcari nie może zasłaniać widoku. Musi być zamontowana na dole szyby i nie może przysłonić więcej niż 12 m przed autem. Koszt jazdy z navi na środku szyby 500 CHF.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Takie tam info z INTERII...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.02.2017 13:34

ZibiWol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZibiWol » 10.06.2017 17:56

Mam pytanie.
Co z używaniem wideorejestratora w samej Chorwacji.? Czy są jakieś zakazy.?
No i podobnie z nawigacją.
Są informacje o różnych krajach, ale nie mogę niczego znaleźć w tym temacie o Chorwacji.
Bardzo proszę o odpowiedź.
adkli
zbanowany
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adkli » 10.06.2017 18:31

ZibiWol napisał(a):Mam pytanie.
Co z używaniem wideorejestratora w samej Chorwacji.? Czy są jakieś zakazy.?
No i podobnie z nawigacją.
Są informacje o różnych krajach, ale nie mogę niczego znaleźć w tym temacie o Chorwacji.
Bardzo proszę o odpowiedź.



Nawigacja na szybie dozwolona, byle nie wielkości dużego tableta.

Rejestratorów nie widziałem, to chyba lokalny dziwny zwyczaj, podobnie jak CB, spotykany tylko w Polsce i i Rosji.
ZibiWol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZibiWol » 11.06.2017 23:09

Dziękuję za odpowiedź.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.06.2017 11:12

adkli napisał(a):
ZibiWol napisał(a):Mam pytanie.
Co z używaniem wideorejestratora w samej Chorwacji.? Czy są jakieś zakazy.?
No i podobnie z nawigacją.
Są informacje o różnych krajach, ale nie mogę niczego znaleźć w tym temacie o Chorwacji.
Bardzo proszę o odpowiedź.



Nawigacja na szybie dozwolona, byle nie wielkości dużego tableta.

Rejestratorów nie widziałem, to chyba lokalny dziwny zwyczaj, podobnie jak CB, spotykany tylko w Polsce i i Rosji.


Masz jakiś problem czy uraz do CB czy DVR?

2 lata temu objechałem tam i nazad PL->SK->AT->SLO->HR z navi, CB i DVR i zero problemów.
Navi 7" po lewej stronie przyssane do szyby przedniej, DVR na wysokości lusterka wstecznego.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 13.06.2017 11:20

A jak z zasilaniem tego całego majdanu? Na lewą stronę kabel musiałby chyba iść jakoś dookoła kierownicy, a pod lusterko? Przez całą szybę? Pod podsufitką? Nie przeszkadza to wszystko przypadkiem w takiej konfiguracji?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.06.2017 11:58

DVR był zasilony bezpośrednio spod bezpiecznika od stacyjki i szedł cienkim kablem pod uszczelką od szyby, navi również z bezpiecznika ale innego i niezależnego od stacyjki. ŻADNYCH kabli nie było widać poza krótkimi odcinkami (max 12cm) pomiędzy uszczelkami, podsufitką a urządzeniami. Spokojnie. W każdym samochodzie można to ogarnąć...
Majdanem tego nikt u mnie nie nazwał :mrgreen:
adkli
zbanowany
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adkli » 13.06.2017 19:43

Yanush napisał(a):
adkli napisał(a):
ZibiWol napisał(a):Mam pytanie.
Co z używaniem wideorejestratora w samej Chorwacji.? Czy są jakieś zakazy.?
No i podobnie z nawigacją.
Są informacje o różnych krajach, ale nie mogę niczego znaleźć w tym temacie o Chorwacji.
Bardzo proszę o odpowiedź.



Nawigacja na szybie dozwolona, byle nie wielkości dużego tableta.

Rejestratorów nie widziałem, to chyba lokalny dziwny zwyczaj, podobnie jak CB, spotykany tylko w Polsce i i Rosji.


Masz jakiś problem czy uraz do CB czy DVR?

2 lata temu objechałem tam i nazad PL->SK->AT->SLO->HR z navi, CB i DVR i zero problemów.
Navi 7" po lewej stronie przyssane do szyby przedniej, DVR na wysokości lusterka wstecznego.


Nie uraz tylko dość to śmieszne, bo jakoś świat sobie radzi bez cb poza cieżarówkami czy innymi dostawczakami.

Nawet nie tyle śmieszne co niebezpieczne, bo często za granicą i nie tylko widać polaskie auta, z przyklejoną na szybie nawigacją, do tego w telefon na przyssawce, kamera, cb itd. W efekcie przednia szyba przypomina lombard z elektrogadżetami.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.06.2017 07:47

W Austrii rejestratory są chyba zabronione.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 05.07.2017 20:54

A jak jest z korzystaniem z nawigacji, która informuje o fotoradarach? Napisane jest, że nie można korzystać z takich urządzeń więc teoretycznie z automapy nie można korzystać? gdzieś było napisane, że w takiej sytuacji wystarczy w ustawieniach automapy odznaczyć, żeby nie informowało o fotoradarach i będzie dobrze. Czy ktoś coś ie na ten temat?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 06.07.2017 07:56

Ciekawe czy ktokolwiek już odpowiadał z tego paragrafu? Chodzi mi o procedurę dowodową.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 09:06

birkin napisał(a):A jak jest z korzystaniem z nawigacji, która informuje o fotoradarach? Napisane jest, że nie można korzystać z takich urządzeń więc teoretycznie z automapy nie można korzystać? gdzieś było napisane, że w takiej sytuacji wystarczy w ustawieniach automapy odznaczyć, żeby nie informowało o fotoradarach i będzie dobrze. Czy ktoś coś ie na ten temat?


Jak się obawiasz kontroli, to po przejechaniu granicy, o ile nie pojawi się komunikat o zakazie używania ostrzeżeń (w AM powinien się pokazać, klikasz wtedy wyłącz i po sprawie), naciskasz Menu-POI-Wyświetlanie- i odznaczasz RADAR,kontrola.
Wtedy na nawigacji nie pojawia się ikona fotoradarów itp. ale głos będzie nadal ostrzegał i to wystarczy.
Jeżeli jednak chcesz wyłączyć także ostrzeganie głosowe to Menu-POI-ostrzeganie- i odznaczasz RADAR,kontrola i po kłopocie.
Radzę przećwiczyć tą operację w domu przez osobę która nie bedzie kierowała autem, wtedy kierowca nie musi się tym zajmować.
Ostatnio edytowano 06.07.2017 09:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone