Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 30.07.2020 18:26

Ja u siebie w radiu samochodowym mam Sygic nie jest zła ale tez mam TomTom rider gdzie uzytkowalem na moto jak i w aucie i przy nim zostaje bo ma dożywotnie mapy,kamery oraz natęzenie ruchu. I na tomtomie bede jechal do cro.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 31.07.2020 12:24

Garo&Justa napisał(a):Wiele lat jezdziłem na GM do Cro a od dwóch lat jadę na Sygic. Ustalam sobie punkty pośrednie, bo chcę jechać wg moich upodobań.

Sorry, zainstalowałem sobie ten SYGIC i nie mogę w nim ustalić więcej niż jeden punkt pośredni, może źle postępuję ale jakoś nie daję w nim rady.. help mi :(

[edit]
jeszcze jedno, w opcjach trasy zaznaczam "Unikaj dróg płatnych" (Węgry) i otrzymuję komunikat: "Ominięcie płatnych dróg jest niemożliwe" i prowadzi przez M85...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 12:31

Yanush napisał(a):Sorry, zainstalowałem sobie ten SYGIC i nie mogę w nim ustalić więcej niż jeden punkt pośredni, może źle postępuję ale jakoś nie daję w nim rady.. help mi :(

Dziwne. U mnie da się dodać kilka punktów zarówno przed rozpoczęciem trasy jak i w trakcie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 31.07.2020 12:34

empire13 napisał(a):
Yanush napisał(a):Sorry, zainstalowałem sobie ten SYGIC i nie mogę w nim ustalić więcej niż jeden punkt pośredni, może źle postępuję ale jakoś nie daję w nim rady.. help mi :(

Dziwne. U mnie da się dodać kilka punktów zarówno przed rozpoczęciem trasy jak i w trakcie.

OK. udało się z punktami, ale nadal z tym płatnymi w HU jest problem...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 13:03

Yanush napisał(a):OK. udało się z punktami, ale nadal z tym płatnymi w HU jest problem...

Ja zaznaczyłem unikaj dróg płatnych przy każdym kraju. Też mi się pojawił ten komunikat. Chyba navi tego nie ogarnia.
Wydaje mi się że można unikać dróg płatnych w kilku krajach pod warunkiem że w innych pojedziesz płatnymi. Na zasadzie: albo płacisz w CZ/A albo w SK/HU.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 31.07.2020 13:12

empire13 napisał(a):Ja zaznaczyłem unikaj dróg płatnych przy każdym kraju. Też mi się pojawił ten komunikat. Chyba navi tego nie ogarnia.
Wydaje mi się że można unikać dróg płatnych w kilku krajach pod warunkiem że w innych pojedziesz płatnymi. Na zasadzie: albo płacisz w CZ/A albo w SK/HU.

Czyli SYGIC ze mną nie pojedzie. :o
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 13:30

W dniu wczorajszym przetestowałem 2 nawigacje: mapy.cz i Sygic.
Rano (ok. 8:30) na trasie Bytom - Jaworzno odpaliłem mapy.cz
Przed rozpoczęciem trasy sprawdziłem na wspomnianych nawigacjach + GM, Yanosi i Waze czas dojazdu. Najkrótsza trasa miała być wg mapy.cz. To dlatego ją wybrałem. Niestety obliczanie trasy nie działa tu najlepiej. Był podobny do pozostałych programów. Wniosek jest taki że ta apka nie przewidziała natężenia ruchu.
A dodam że zwykle dojeżdżam do celu szybciej niż pokazywany czas przez używane przeze mnie programy (GM i yanosic). Jadąc autostradami, ekspresówkami, DTS i obwodnicami zwykle mam (jeśli warunki drogowe na to pozwalają) 10-30 powyżej dopuszczalnej normy. Jako jedyny program zaproponował trasę drogą 88 do Piekar a stamtąd 911 do Chorzowa.
Kolejny minus to dziwny asystent pasa ruchu. Już przy wjeździe na 911 informował mnie o konieczności zajęcia 2 prawych pasów na skrzyżowaniu między Chorzowem a Katowicami przy AKSie. Z lektorem chyba też nie do końca wszystko w porządku. Jeśli dobrze usłyszałem to użyto źle odmienionego słowa kilometr.
Raczej nie będę używał tego programu. Jedyne co mi się podoba to "wycieczki w pobliżu".
Wieczorem (ok 21:30 a więc już przy małym natężeniu ruchu) wybrałem Sygic.
Plusy to fajne menu. Wygodnie się je używa w trakcie jazdy. Wygodnie też dodaje się punkty pośrednie. Podoba mi się też informacja o najbliższych parkingach i stacjach (z tego co widzę to można dodać więcej typów POI). Asystent ruchu trochę wkurzający ale idzie wyłączyć. Poza tym potem już się przyzwyczaiłem i nawet może być.
Co na minus? Poinformował mnie że wjeżdżam na autostradę nr 86 (jechałem od A4 drogą 88 i chciałem zjechać na 79 w stronę centrum Katowic). Drobnostka ale może wprowadzić w błąd nierozgarniętego lub zagubionego kierowcę. Zwłaszcza za granicę.
W trakcie jazdy w Bytomiu w okolicy dzielnicy Karb wyznaczyłem dodatkowy punkt: CH Plejada. Zamiast pokierować mnie na zjazd w Miechowicach za stacją K-circle, navi wyznaczyła trasę drogą 88 na Zabrze. Dopiero jak zjechałem to poprawnie wyznaczyła trasę.
Ostatni minus to strasznie cichy głos. Używam głośnika telefonu bo na bluetooth wkurza mnie jak co chwilę wyłącza się muzyka aby zadziałała nawi. Strasznie cicho trzeba mieć muzykę aby zrozumieć lektora.
Na ten moment średnio, zwłaszcza że to płatna navi.
Edit: Jeszcze jeden minus. Jeśli informacja o fotoradarach jest dla kogoś istotna to baza w tej apce najaktualniejsza nie jest.
Ostatnio edytowano 31.07.2020 15:24 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 14:11

Już wcześniej pisałem że mapy.cz maja tylko info o natężeniu ruchu na terenie Czech, więc odpadają.
Według mnie każda navi ma plusy i minusy, a to czy nam się dobrze z nią jeździ to kwestia przyzwyczajenia ( do niedawna nie wyobrażałem sobie innej jak AutoMapa ;) )
Dla mnie dużym GM plusem jest możliwość stworzenia trasy na komputerze i przesłania jej do urządzenia mobilnego.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 15:25

Wiem że pisałeś. Chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Idealnej navi nie ma ale za $$$ oczekuję prawie ideału ;)
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 31.07.2020 15:34

dids76 napisał(a):Dla mnie dużym GM plusem jest możliwość stworzenia trasy na komputerze i przesłania jej do urządzenia mobilnego.

Jednak jedną wadą w GM jest jeszcze brak ograniczeń prędkości
ostatnio znalazłem aplikację Velociraptor - nakładka na GM pokazująca ograniczenia
ktoś to testował na większą skale ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 16:07

No właśnie, nie ma idealnej nawigacji, każdej coś brakuje :oczko_usmiech: :mrgreen:
Chyba w tym roku skorzystam z Waze, ma ograniczenia prędkości i sporo "ostrzeżeń" :papa:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 31.07.2020 16:17

Poza PL to polecam TomTom NDS :)
W PL natomiast Naviexpert.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2020 18:10

Yanush napisał(a):
empire13 napisał(a):Ja zaznaczyłem unikaj dróg płatnych przy każdym kraju. Też mi się pojawił ten komunikat. Chyba navi tego nie ogarnia.
Wydaje mi się że można unikać dróg płatnych w kilku krajach pod warunkiem że w innych pojedziesz płatnymi. Na zasadzie: albo płacisz w CZ/A albo w SK/HU.

Czyli SYGIC ze mną nie pojedzie. :o

można wyznaczyć trasy "częściowe"...
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 31.07.2020 19:06

witam Brać Chorwacką , wielki mętlik w głowie (jechac czy nie - chodzi o kwarantannę co mogą zrobić) zdecydowałem się jechać , jadę z GM, pytanie moje brzmi czy Yanosik działa w europie ( Węgry, Słowacja, Chorwacja) nie ukrywam chodzi o powiadomienia fotoradary i Policję, czy się sprawdza i jest w miarę aktualny. pozdrawiam
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.07.2020 20:36

Ktoś tu wcześniej pisał że działa. Ja jeszcze nie testowałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone