Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.08.2019 17:31

no tak tylko że na autostradzie każda nawigacja sprawdza się ok, chyba że z nowego VW gdzie nie których nowych dróg nie mam a sa od dawna:) ale tt nie raz mi kiedys uratował dużo czasu sugerując lepszą drogę:) Nawigacja VW korzysta z "korków" tt więc tt już jakiś czas nie używam bo się licencja skończyła 3 letnia:)
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 07.06.2020 14:55

Panowie ile potrzebuje internetu na trasę Polska - Chorwacja i spowrotem? Będę jechał na Google Maps. Będę wdzięczny za info.☺
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 07.06.2020 15:32

Ok. 300Mb w jedną strone...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 07.06.2020 16:24

firemantom napisał(a):Panowie ile potrzebuje internetu na trasę Polska - Chorwacja i spowrotem? Będę jechał na Google Maps. Będę wdzięczny za info.☺

Ściągnij offline i praktycznie wcale nie potrzebujesz
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 07.06.2020 16:29

Przy offline chyba nie bierze pod uwagę sytuacji na drodze... Dobrze myślę?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 07.06.2020 18:11

firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 07.06.2020 20:38

rufus295 napisał(a):https://support.google.com/maps/answer/6291838?

Dziękuję
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2020 15:30

Dracro napisał(a):Przy planowaniu trasy polecam spróbować stronę http://www.mapy.cz Ma bardzo fają funkcję, której od lat brakuje mi w Googlach, natomiast jest bardzo przydatna, gdy chce się ominąć autostrady w konkretnym kraju (np. Słowenia). Po ustaleniu trasy można rozwinąć listę krajów, przez które się przejeżdża i zaznaczyć, w których krajach chce się unikać opłat. Dokładność obliczeń zbliżona go GoogleMaps, przy identycznej trasie wyszło mi kilka min różnicy.

Opcja super. Niestety nie widzę jej w aplikacji na androida.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2020 15:40

empire13 napisał(a):
Dracro napisał(a):Przy planowaniu trasy polecam spróbować stronę http://www.mapy.cz Ma bardzo fają funkcję, której od lat brakuje mi w Googlach, natomiast jest bardzo przydatna, gdy chce się ominąć autostrady w konkretnym kraju (np. Słowenia). Po ustaleniu trasy można rozwinąć listę krajów, przez które się przejeżdża i zaznaczyć, w których krajach chce się unikać opłat. Dokładność obliczeń zbliżona go GoogleMaps, przy identycznej trasie wyszło mi kilka min różnicy.

Opcja super. Niestety nie widzę jej w aplikacji na androida.
Podobną opcję ma WAZE na androida, wybierasz z listy kraje na które masz winietę i wtedy prowadzi cie tam płatnymi drogami, jeżeli nie zaznaczysz winiety omija je. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2020 15:59

empire13 napisał(a):Opcja super. Niestety nie widzę jej w aplikacji na androida.

W sklepie Play jest wersja Mapy.cz na androida, spróbuje w domu jak to wygląda.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2020 16:04

dids76 napisał(a):W sklepie Play jest wersja Mapy.cz na androida, spróbuje w domu jak to wygląda.

Mam ją od wczoraj. Nie zauważyłem takiej opcji. Może Ty znajdziesz ;)


dids76 napisał(a):Podobną opcję ma WAZE na androida, wybierasz z listy kraje na które masz winietę i wtedy prowadzi cie tam płatnymi drogami, jeżeli nie zaznaczysz winiety omija je. :papa:

Jak się ma Waze do GM i mapy.cz? Porównywałeś?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.07.2020 16:05

Jeśli chodzi o mapy.cz to zawsze używam jej do szlaków górskich. Świetna apka.
Ale ostatnio zauważyłem że jest super alternatywą dla map google jeśli chodzi o poruszanie się samochodem.
Jest bardzo dokładna. A po tym co ostatnio wyczyniają mapy googla na moim urządzeniu uważam że są dokładniejsze niż mapy googla. Ale to może kwestia urządzenia :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2020 18:33

empire13 napisał(a):
dids76 napisał(a):W sklepie Play jest wersja Mapy.cz na androida, spróbuje w domu jak to wygląda.

Mam ją od wczoraj. Nie zauważyłem takiej opcji. Może Ty znajdziesz ;)


dids76 napisał(a):Podobną opcję ma WAZE na androida, wybierasz z listy kraje na które masz winietę i wtedy prowadzi cie tam płatnymi drogami, jeżeli nie zaznaczysz winiety omija je. :papa:

Jak się ma Waze do GM i mapy.cz? Porównywałeś?

Jeżdżę zamiennie na Waze i GM, każdy ma swoje plusy. GM fajnie że można zrobić sobie trasę na kompie i przesłać na tel, w Waze się nie da. Waze ma więcej możliwości powiadomień lepszy prędkościomierz i pokazuje ograniczenia prędkości.
Mapy.cz własnie ściągnąłem na tel, jak się jest zalogowanym to można stworzyć sobie trasę w kompie i otworzyć ją w telefonie.
Jak działa nawigacja to sprawdzę dopiero w trasie, w przyszłym tygodniu jadę do Rzeszowa to wypróbuje
Ps. Janusz może byś przeniósł naszą dyskusję do wątku o nawigacjach :wink: :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2020 23:17

dids76 napisał(a):Jeżdżę zamiennie na Waze i GM, każdy ma swoje plusy. GM fajnie że można zrobić sobie trasę na kompie i przesłać na tel, w Waze się nie da. Waze ma więcej możliwości powiadomień lepszy prędkościomierz i pokazuje ograniczenia prędkości.

GM ma 1 poważny błąd. Czasem (a może częściej?) wyznacza najlepszych (najszybszych) połączeń.
Waze pobawiłem się przed chwilą kilka minut. Zaznaczyłem mu że mam winietę Słowacką i Węgierską a mimo to z Bytomia na Pag prowadzi mnie przez Czechy. Może coś źle robię. Przed wyjazdem na wczasy pobawię się w Polsce.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 23.07.2020 05:52

Ja tylko mapy google w wersji online +Yanosik w tle. Najcenniejsze w całej nawigacji są dla mnie informacje z mojej trasy na bieżąco, które mogą zaoszczędzić sporo czasu. Opcja "znaleziono szybszą trasę . Czy zmienić?" w trakcie jazdy jest cenna gdy zbliżamy się do korka na autostradzie, choć oczywiście nie jest doskonała. W GM fajna też jest oś czasu ... Zdarza mi się przy planowaniu tegorocznego wyjazdu zaglądać na ubiegłoroczny wyjazd żeby sprawdzić np. Czas przejazdu na jakimś odcinku. Coraz lepiej działają też powiadomienia o kontrolach .
Jest też kilka wkurzających rzeczy np. przy wyznaczaniu trasy ...nie wskazuje wszystkich alternatywnych tras i aby jechać Bydgoszcz-Poznań -Wrocław potem Czech -Słowacja-węgry muszę przesuwać punkty trasy ręcznie mimo że ani to więcej km ani czasowo nie odstaje od wyznaczonych przez GM.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone