Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.07.2019 13:17

papse napisał(a):Chcąc nie chcąc można powiedzieć, że jestem skazany na jedną z trzech navi - fabryczną w samochodzie Media Nav Evolution, Waze i GM. Dwie ostatnie wyświetlane na fabrycznej Navi za pomocą Android Auto.
MNE jest ok, ale nie ma informacji o korkach. GM nie ma ulubionych (chyba, że o tym nie wiem). Nastawiłem się więc na Waze a od Was słyszę, że jest wygaszana i ma jakieś dziury w działaniu :?


Wypróbuj Tom Tom GO Mobile, działa na android auto ford,
z tym iż musisz pobrać na kompa i przy pomocy karty sd zainstalować w aucie.
U mnie w sklepie Play nie było tomtoma ale zainstalowałem tym sposobem i działa.
Tworzysz sobie konto na Mydrive i tam ustawiasz trasę jaką ty chcesz jechać a nie nawigacja.
Zaznaczasz synchronizację śladów i masz ją w swoich trasach na urządzeniu.
Znajdziesz Pirata, ale 30 dni to raptem 20zł.
Na urlop i dojazd wydaje się dużo więcej, jeżdżę tylko z Tomtomem i przez 5 lat zero pamiątek w postaci mandatu.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2019 13:32

pabbllo_ldz napisał(a):z tym iż musisz pobrać na kompa i przy pomocy karty sd zainstalować w aucie.

Nie wiem czy się uda, mam tylko USB, poza tym MNE ogranicza instalację innych programów jedynie do kompatybilnych z Android Auto.
Obrazek
Do tego oczywiście jakieś programy z muzą i komunikatory.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 21.07.2019 14:19

papse napisał(a):... Nastawiłem się więc na Waze a od Was słyszę, że jest wygaszana i ma jakieś dziury w działaniu :?


Jeżdżę na Waze od lat, co prawda na iOs ( ale to chyba nie ma znaczenia na jakim systemie ), w tym roku również byłem w Cro i żadnych problemów z tą nawigacją nie było, więc nie wydaje mi się aby była wygaszana.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2019 14:36

Wszystko na to wskazuje. Google dało kilka lat temu za Waze prawie 1 mld. $. Ciekawostką jest, że pracownicy dostali średnio po 1 mln. $. Nie kupili po to żeby utrzymywać dwa podobne projekty. Wyczytałem, że ichni urząd antymonopolowy miał obiekcje do tej transakcji.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 21.07.2019 14:49

bigredone napisał(a):Wszystko na to wskazuje. Google dało kilka lat temu za Waze prawie 1 mld. $. Ciekawostką jest, że pracownicy dostali średnio po 1 mln. $. Nie kupili po to żeby utrzymywać dwa podobne projekty. Wyczytałem, że ichni urząd antymonopolowy miał obiekcje do tej transakcji.

Wiem, że Waze należy do Google i być może masz rację, że zostanie wygaszone, ale w bieżącym miesiącu spokojnie objechałem do Cro używając Waze i żadnych problemów nie było, mało tego "na powrocie" nawigacja proponowała alternatywną trasę aby objechać korek, również ostrzeżenia o fotoradarach, utrudnieniach na drodze itd działały bez zarzutu.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 21.07.2019 16:53

Nie wiem gdzie wyczytaliście takie informację że Waze jest wygaszane. To zupełnie inny projekt (nawigacja) niż mapy google. Waze jest nawigacją społecznościową z własnymi mapami tworzonymi przez samych kierowców.
Jak dla mnie mapy google mają ciężkostrawny interfejs - jak z poprzedniej epoki.
Używam waze od kilku lat z powodzeniem. Do tego nawigacja fabryczna z mapami Here + traffic TomToma.
Faktem jest, że fabryczna nigdy mi się nie zawiesiła w przeciwieństwie do Waze.
Może w tym roku spróbuję Sygica... w końcu mam też licencję na niego wraz z opcją informacji drogowych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2019 16:55

Noo, google maps wdraża funkcje społecznościowe...Map nie tworzą kierowcy.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2019 20:08

Waze nie jest wygaszane, Google oficjalnie potwierdziło, że Waze będzie rozwijane ale zostanie wchłonięte przez GM. Dlatego juz w GM pojawiaja sie fotoradary, ograniczenia prędkości i inne tego typu funkcje.
Nikt z waze nie będzie zwolniony. GM zyskaja to co jest najważniejsze w Waze
Google czuje oddech konkurencji, mimo ze jest darmowe.
Podejrzewam, że dojdzie do tego, że tak jak YouTube jest darmowy, to YouTube Music kosztuje 20 zl miesiąc, to tak samo stanie się kiedyś z GM. Wersja premium będzie płatna. Zwykły biznes. Przyzwyczają ludzi do dobrego a jak chcesz dobrze to płać
Pablo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo » 28.07.2019 12:29

Wczoraj w nocy wracałem z urlopu i postanowiłem dać druga szansę waze. Niestety nie pokazywała dopuszczalnych prędkości na bocznych drogach. Tak samo jak w stronę Chorwacji zaczęła mnie pchać przez Słowację a winiety zaznaczone jak byk że At, cz i slo. Przez 200km wszystko szło fajnie z wyjątkiem błędnie wskazywanych ograniczeń prędkości na autostradach. Tam gdzie było 80 i 100 prawie zawsze pokazywała 130km/h. Po 200km informacja że zmiana trasy i jedziemy przez Budapeszt. W tym czasie here i GM prowadziło dobrze i trasę wyznaczało dobrze przez Wiedeń Graz itd. Mało tego wyznaczając trasę przez SK trasa była dłuższa o ponad godzinę. Po tych przebojach włączyłem here i zero problemu. Waze wyleciało z telefonu. A tak na marginesie janosik który pracował w tle też mnie ostrzegł za każdym razem gdy stała policja. Dwa razy w Chorwacji i raz w Czechach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 11:55

1 sierpnia Waze nam się zawiesiła i nie chciała pomagać aż do okolic Wiednia kiedy "zaskoczyła". Nie pomagały żadne restarty itp., a działo się to na dwóch telefonach. Natomiast zakupiony Sygic to jakieś totalne nieporozumienie. Zamierzam odzyskać pieniądze po reklamacji usługi. Już przy wyjeździe z domu kierował w zupełnie absurdalną stronę, a na trasie (dałem tej nawigacji pierwszeństwo) pokazywał kretyńskie rzeczy, a nawet kazał zjechać w Czechach (!) z autostrady, przejechać 8 kilometrów, zawrócić na rondzie, znów 8 kilometrów i znów na autostradę w tym samym miejscu...Totalna porażka. Wszystkie ustawienia sprawdzałem wcześniej i później.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.08.2019 12:01

Też kupiłem Sygica, ponieważ ma współpracować z mirror link. I też uważam, że jest słaby. Może mi jakoś tragicznie nie wyznacza trasy, ale to co mnie wkurza, to to, że potrafi się zawiesić na kilka ładnych sekund, co czasem - np. na bardziej skomplikowanym rozjeździe - może skomplikować sytuację.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2019 12:09

Dajcie w Sygic trasę z punktami pośrednimi, nie powinien wtedy zjeżdżać z ustalonych tras
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 12:19

Używam i polecam TomTom Go Mobile (wprawdzie na iOS, ale jest na Androida). Subsykrypcja miesięczna to ok. 9 zł. Wystarczy nawet na dłuższy urlop zagraniczny :-). Przejrzysty interfejs, tryb offline i przede wszystkim rewelacyjny asystent pasa ruchu. Na Waze zdarzyło mi się kiedyś wybrać zły pas przy zjeździe z autostrady. TT pasy pokazuje jak na dłoni. Również mam nie najlepszą opinię o Sygic. Niedroga, świetnie się reklamuje, ale odniosłem wrażenie, że w miarę przyzwoicie działa jedynie w kraju producenta, czyli na Słowacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 12:49

Garo&Justa napisał(a):Dajcie w Sygic trasę z punktami pośrednimi, nie powinien wtedy zjeżdżać z ustalonych tras

Ale to apka ma za mnie myśleć, a nie ja za nią :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.08.2019 14:07

bigredone napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Dajcie w Sygic trasę z punktami pośrednimi, nie powinien wtedy zjeżdżać z ustalonych tras

Ale to apka ma za mnie myśleć, a nie ja za nią :)


Z takim podejściem, to Ty może nie wsiadaj za kierownice ? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone