Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.07.2019 17:48

Proponuję wypróbować Sygic, na tydzień licencja jest darmowa, dożywotnia kosztuje 9.99 €. Moim zdaniem sprawdza się super. Ma opcję "real view" nawiguje w oparciu o realny obraz przed nami (super sprawa, bo mamy np. widok realnego budynku, do którego się kierujemy) wyświetlacz przezierny (HUD) super sprawdza się nocą i informacje TMC są znacznie bardziej precyzyjne od tych z GM.
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 19.07.2019 17:53

Witam.
Ja używam nawigacji Magic Earth moim zdaniem jest dużo lepsza od Google, w tle używam Janosika.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 19.07.2019 19:03

Pablo napisał(a):Waze niestety się nie sprawdził, często gubił połączenie a na dodatek zmienił mi język komend na czeski po minięciu granicy.

Zaniepokoiłeś mnie ponieważ właśnie na Waze planowałem jechać, więc pogrzebałem trochę w ustawieniach.
Wszedłem - Głos i dźwięki - pisanie głosowe - wprowadź język i wyłączyłem opcję Domyślnie język lokalny.
Może to pomoże, sam będę mógł sprawdzić dopiero za dwa tygodnie.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 19.07.2019 19:31

papse napisał(a):
Pablo napisał(a):Waze niestety się nie sprawdził, często gubił połączenie a na dodatek zmienił mi język komend na czeski po minięciu granicy.

Zaniepokoiłeś mnie ponieważ właśnie na Waze planowałem jechać, więc pogrzebałem trochę w ustawieniach.
Wszedłem - Głos i dźwięki - pisanie głosowe - wprowadź język i wyłączyłem opcję Domyślnie język lokalny.
Może to pomoże, sam będę mógł sprawdzić dopiero za dwa tygodnie.


Z Waze jestem zadowolony, poza Polską im dalej tym lepiej się sprawdza niż Janosik. generalnie jeżdżę na TomTom w włączoną opcją online ostrzegania o zdarzeniach drogowych i punktach na trasie. Na kraje poza UE Navigon albo IGo. GM i Here w rezerwie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2019 09:30

papse napisał(a):
Pablo napisał(a):Waze niestety się nie sprawdził, często gubił połączenie a na dodatek zmienił mi język komend na czeski po minięciu granicy.

Zaniepokoiłeś mnie ponieważ właśnie na Waze planowałem jechać, więc pogrzebałem trochę w ustawieniach.
Wszedłem - Głos i dźwięki - pisanie głosowe - wprowadź język i wyłączyłem opcję Domyślnie język lokalny.
Może to pomoże, sam będę mógł sprawdzić dopiero za dwa tygodnie.


Faktycznie Waze od tego roku automatycznie przełącza język i należy "odptaszkować" tą opcję.
Gorzej, że Waze jest coraz słabsza. Prowadzi często gorzej niż google. Wygląda to jakby była wyciszana, przygotowywana do przejęcia. Nie wiem kto jest obecnie właścicielem.

Edit. Doczytałem, że właścicielem jest Google więc sprawa jest jasna niestety.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 10:27

bigredone napisał(a):
Faktycznie Waze od tego roku automatycznie przełącza język i należy "odptaszkować" tą opcję.
Gorzej, że Waze jest coraz słabsza. Prowadzi często gorzej niż google. Wygląda to jakby była wyciszana, przygotowywana do przejęcia. Nie wiem kto jest obecnie właścicielem.

Edit. Doczytałem, że właścicielem jest Google więc sprawa jest jasna niestety.

Jeżdżę po Polsce zamiennie na GM lub Waze. Jak dla mnie duży plus Waze to pokazywanie ograniczeń prędkości i większa możliwość zgłaszania niebezpieczeństw. GM lepiej pokazuje trasy alternatywne, ale też "pcha" na drogi polne :oczko_usmiech:
Ps. W tym roku zdarzyło mi się że Waze przy przebudowie drogi miało już trasę zaktualizowaną a GM jeszcze nie.
Pablo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo » 20.07.2019 12:15

Na 80% miałem ustawiony język lokalny wyłączony, do tego nawigacja po przekroczeniu granicy polski pchała mnie na Słowacje gdzie wyraźnie zaznaczyłem że nie mam winiety słowackiej tylko CZ, A i Słowenia. Dla mnie słabo to wyglądało. Jakby ktoś polegał tylko na nawigacji to ładnie w pole może wyprowadzić prowadzić przez inne państwa. Jedyny plus jaki zauważyłem to powiadomienia o patrolach. Miałem 3 komunikaty że stoi policja i faktycznie stała. To nie zmienia faktu że nawigacja nie spełniła moich oczekiwań. Jak GM doda opcje fotoradarów i pokazywanie prędkości dopuszczalnej to będzie numer 1.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 12:44

Pablo napisał(a): Jak GM doda opcje fotoradarów i pokazywanie prędkości dopuszczalnej to będzie numer 1.
Taka opcja już jest, tylko zgłoszeń jeszcze mało :wink:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 20.07.2019 14:05

Ja ze swojej strony polecę TomTom Go Mobile na androida, ma wszystko co potrafi firma TomTom.
Czyli fotoradary, trafic itp.
Wyznaczanie trasy na stronie Mydrive, działa rewelacyjnie do tego bez problemu udostępniamy ślad swoim urządzeniom.
Są piraty, ale na 30 dni na urlop full legal kosztuje raptem 20 zł.
Do tego, jak mamy w aucie radio android, tel pod tym samym kontem google to oba urządzenia działają za 20 zeta.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 20.07.2019 17:59

SebastianM napisał(a):Proponuję wypróbować Sygic, na tydzień licencja jest darmowa, dożywotnia kosztuje 9.99 €. Moim zdaniem sprawdza się super. Ma opcję "real view" nawiguje w oparciu o realny obraz przed nami (super sprawa, bo mamy np. widok realnego budynku, do którego się kierujemy) wyświetlacz przezierny (HUD) super sprawdza się nocą i informacje TMC są znacznie bardziej precyzyjne od tych z GM.

Mam Sygic już z 4 lata. Niestety wiele razy mnie zawiodła. Od braku nazw ulic w niewielkich miejscowościach po mało aktualne TMC. W tamtym roku jak jechaliśmy na Chorwację to nawet nie miała autostrady naniesionej do granicy SLO/CRO. Jak wracaliśmy to się cieszyłem że nie ma korków - niestety o dwurodzinnym poinformowała mnie jak już w nim staliśmy.
Jeśli chodzi o TMC to chyba GM nie ma równych.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2019 18:33

Thomas81 napisał(a):
SebastianM napisał(a):Proponuję wypróbować Sygic, na tydzień licencja jest darmowa, dożywotnia kosztuje 9.99 €. Moim zdaniem sprawdza się super. Ma opcję "real view" nawiguje w oparciu o realny obraz przed nami (super sprawa, bo mamy np. widok realnego budynku, do którego się kierujemy) wyświetlacz przezierny (HUD) super sprawdza się nocą i informacje TMC są znacznie bardziej precyzyjne od tych z GM.

Mam Sygic już z 4 lata. Niestety wiele razy mnie zawiodła. Od braku nazw ulic w niewielkich miejscowościach po mało aktualne TMC. W tamtym roku jak jechaliśmy na Chorwację to nawet nie miała autostrady naniesionej do granicy SLO/CRO. Jak wracaliśmy to się cieszyłem że nie ma korków - niestety o dwurodzinnym poinformowała mnie jak już w nim staliśmy.
Jeśli chodzi o TMC to chyba GM nie ma równych.

Wchodząc teraz na Sygica, ladnie pokazuje zatory. Może miałeś chwilowy zanik sygnału i net nie działał. Bo do korków net must have.
Zakupiłem Sygica za 14.99E, Europa+Traffic. To raptem 65 zl a licencja dożywotnia
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.07.2019 22:36

Waze nigdy nie używałem, ale z tego co czytałem, po przejęciu przez Google jest ona stopniowo wygaszana a poszczególne funkcje są przenoszone do GM.
Jak dla mnie na tą chwilę Here nie ma konkurencji jeśli chodzi o darmową nawigację.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 21.07.2019 11:09

Garo&Justa napisał(a):
Thomas81 napisał(a):
SebastianM napisał(a):Proponuję wypróbować Sygic, na tydzień licencja jest darmowa, dożywotnia kosztuje 9.99 €. Moim zdaniem sprawdza się super. Ma opcję "real view" nawiguje w oparciu o realny obraz przed nami (super sprawa, bo mamy np. widok realnego budynku, do którego się kierujemy) wyświetlacz przezierny (HUD) super sprawdza się nocą i informacje TMC są znacznie bardziej precyzyjne od tych z GM.

Mam Sygic już z 4 lata. Niestety wiele razy mnie zawiodła. Od braku nazw ulic w niewielkich miejscowościach po mało aktualne TMC. W tamtym roku jak jechaliśmy na Chorwację to nawet nie miała autostrady naniesionej do granicy SLO/CRO. Jak wracaliśmy to się cieszyłem że nie ma korków - niestety o dwurodzinnym poinformowała mnie jak już w nim staliśmy.
Jeśli chodzi o TMC to chyba GM nie ma równych.

Wchodząc teraz na Sygica, ladnie pokazuje zatory. Może miałeś chwilowy zanik sygnału i net nie działał. Bo do korków net must have.
Zakupiłem Sygica za 14.99E, Europa+Traffic. To raptem 65 zl a licencja dożywotnia


Używam Sygic-a od 5 lat poza granicami i jeśli aktualizujecie mapy przed wyjazdem i macie włączony transfer danych to prowadzi zawsze do celu. Dla mnie najlepsza stale rozwijająca się NAVI w normalnych cenach poza PL.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.07.2019 11:41

Thomas81 napisał(a):
SebastianM napisał(a):Proponuję wypróbować Sygic, na tydzień licencja jest darmowa, dożywotnia kosztuje 9.99 €. Moim zdaniem sprawdza się super. Ma opcję "real view" nawiguje w oparciu o realny obraz przed nami (super sprawa, bo mamy np. widok realnego budynku, do którego się kierujemy) wyświetlacz przezierny (HUD) super sprawdza się nocą i informacje TMC są znacznie bardziej precyzyjne od tych z GM.

Mam Sygic już z 4 lata. Niestety wiele razy mnie zawiodła. Od braku nazw ulic w niewielkich miejscowościach po mało aktualne TMC. W tamtym roku jak jechaliśmy na Chorwację to nawet nie miała autostrady naniesionej do granicy SLO/CRO. Jak wracaliśmy to się cieszyłem że nie ma korków - niestety o dwurodzinnym poinformowała mnie jak już w nim staliśmy.
Jeśli chodzi o TMC to chyba GM nie ma równych.

Ja na co dzień nawiguję po Niemczech i jestem mega zadowolony. Tam gdzie GM każe jechać dalej autostradą, Sygic już ściąga, często zaoszczędzam wiele godzin. Miesiąc temu, jak jechałem do pracy, był wypadek na wysokości Drezna. Ci co pojechali ze wskazaniem GM stali w 4 godzinnym korku, mnie Sygic poprowadził kilkukilometrowym objazdem i stałem tylko na światłach w miejscowościach. Teraz jeszcze dorzucili opcje programowania trasy na PC i wysłanie do urządzenia z Sygic. Nie wiem, jakie miałeś mapy, ale według mnie, z pewnością są aktualizowane z tempie nie gorszym, niż robi to GM. I jeszcze jedna rzecz, możesz ściągnąć całą mapę, ilu tylko chcesz krajów.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2019 11:49

Chcąc nie chcąc można powiedzieć, że jestem skazany na jedną z trzech navi - fabryczną w samochodzie Media Nav Evolution, Waze i GM. Dwie ostatnie wyświetlane na fabrycznej Navi za pomocą Android Auto.
MNE jest ok, ale nie ma informacji o korkach. GM nie ma ulubionych (chyba, że o tym nie wiem). Nastawiłem się więc na Waze a od Was słyszę, że jest wygaszana i ma jakieś dziury w działaniu :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone