Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 06.08.2019 14:46

bigredone napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Dajcie w Sygic trasę z punktami pośrednimi, nie powinien wtedy zjeżdżać z ustalonych tras

Ale to apka ma za mnie myśleć, a nie ja za nią :)


Nawet Google źle prowadzi. Np z Kłodzka do Olomuca, GM uparcie wyznacza przez Rovensko zamiast przez pobliski Bludov.
Sprawdźcie sami.
A przez Rovensko wertepy okropne, las i droga szer 2m...
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 06.08.2019 17:29

Zainstalujcie HERE We Go. Świetna online jak i offline.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 13.08.2019 12:08

Serio wbijacie adres docelowy i oczekujące od nawigacji że będzie was prowadziła tak jak chcecie jechać?
Ja w Sygicu ustawiłem przed wyjazdem około 6 punktów pośrednich i prowadziło mnie jak po sznurku. Jak ustawiam jakąkolwiek nawigację jedynie z punktem docelowym to zawsze na długich trasach są jakieś odchyłki od normy.
Nie ma takiego programu, który analizuje ilość dziur w jezdni czy jej szerokość. Wszystko zależy od danych wprowadzonych do map czyli ograniczenia prędkości i siatki dróg.
Akurat Sygic i Tom Tom to te same mapy tyle że TT ma je zawsze nowsze co najmniej o kwartał. Informacje drogowe takie jak korki, roboty itp też są w obu od TT.

Do trasy trzeba się przygotować i wiedzieć gdzie i jak chce się jechać.
Ostatnio edytowano 13.08.2019 17:07 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.08.2019 12:14

Słusznie gadasz.
Trasę do Cro znam na pamięć ale i tak jadę na Sygic.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 13.08.2019 18:29

ja zazwyczaj jadę na znaki bo trasa dziecinnie prosta, ale nie sprawdzałem ale kiedyś na googlu dało się na komputerze ustawić trasę z punktami pośrednimi w prosty sposób i wczytać tą trasę na tym samym koncie na telefonie. I to nie dość że najtańsza opcja nawigacji bo całkowicie darmowa to jeszcze chyba najprostsza a mapy google co jak co ale są nie raz bardziej dokładne jak płatne nawigacje co jakiś czas aktualizowane (np moja fabrycza w VW aktualizacja 2x w roku a bardzo dużo dróg co ma około rok brakuje mimo iż były 2 aktualizacje przez ten czas)
leszekh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 10:57

Choć do Chorwacji (przez Słowację i Węgry), jechałem już wiele razy i teoretycznie bez nawigacji bym przejechał bez problemu, to zawsze wrzucam GM. Wiadomo, że trzeba samemu przeanalizować trasę i kilka punktów pośrednich musi być, bo inaczej poprowadzi nas jakimiś osiedlowymi uliczkami, bo niby szybciej o 30 sekund... Ale najważniejsza dla mnie funkcja GM to info o ruchu/korkach. Ile razy uratowało mnie to od stania w korku, to nie zliczę...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 11:18

Yankee napisał(a):Serio wbijacie adres docelowy i oczekujące od nawigacji że będzie was prowadziła tak jak chcecie jechać?
Ja w Sygicu ustawiłem przed wyjazdem około 6 punktów pośrednich i prowadziło mnie jak po sznurku. Jak ustawiam jakąkolwiek nawigację jedynie z punktem docelowym to zawsze na długich trasach są jakieś odchyłki od normy.
Nie ma takiego programu, który analizuje ilość dziur w jezdni czy jej szerokość. Wszystko zależy od danych wprowadzonych do map czyli ograniczenia prędkości i siatki dróg.
Akurat Sygic i Tom Tom to te same mapy tyle że TT ma je zawsze nowsze co najmniej o kwartał. Informacje drogowe takie jak korki, roboty itp też są w obu od TT.

Do trasy trzeba się przygotować i wiedzieć gdzie i jak chce się jechać.


Zwykle wbijam adres docelowy i prowadzi do celu.
Ale co mi dadzą punkty pośrednie jeśli Sygic każe mi jechać jak na załączonej mapce. Chodzi o ten odcinek zaznaczony na żółto. Dzięki Sygic mogłem sobie obejrzeć rondo ze wszystkich stron jak i przejechać się 16 kilometrów czeską drogą 2 kategorii.
InkedBez tytułu_LI.jpg
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 11:29

Podaj skąd dokąd wbijasz trasę, sprawdzę u siebie w Sygic
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 11:31

Garo&Justa napisał(a):Podaj skąd dokąd wbijasz trasę, sprawdzę u siebie w Sygic

Kraków- Karlovac. Ale wydaje mi się, że to wskoczyło nagle. Tak jakby zobaczył jakieś spowolnienie, wyznaczył trasę alternatywną, a po 8 kilometrach się rozmyślił :) Nie było dalej żadnego spowolnienia.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 18.08.2019 15:01

Pytanie do użytkowników TomTom Go...
Mam pobrane mapy Europa centralna w której są wszystkie państwa przez które będę jechał oprócz Chorwacji i Europa Południowa w której jest Chorwacja.
Nawigacja wymusza wybranie jednej ze ściągniętych map i tutaj zaczyna się problem bo nie mam w niej możliwości wyznaczenia trasy do Chorwacji (której w zasobach nie ma ta mapa).
Jak rozwiązać ten problem?
Załączniki:
Screenshot_2019-08-18-14-58-29-846_com.tomtom.gplay.navapp.png
Screenshot_2019-08-18-14-58-52-150_com.tomtom.gplay.navapp.png
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 18.08.2019 15:05

Problem rozwiązany
Trzeba usunąć wszystkie mapy i pobrać cała Europę :roll:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.08.2019 16:30

erci napisał(a):Problem rozwiązany
Trzeba usunąć wszystkie mapy i pobrać cała Europę :roll:

są mniejsze mapy, np środkowo wschodnia;)
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 18.08.2019 17:25

Faktycznie. Przeoczyłem ją i mam pobrana całą Europę. Trzeba naprawić ten błąd :wink:
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 18.08.2019 18:14

erci napisał(a):Faktycznie. Przeoczyłem ją i mam pobrana całą Europę. Trzeba naprawić ten błąd :wink:


TomTom od jakiegoś czasu ma 2 navi na androida, oprócz TomTom Go jest jeszcze nowszy ich produkt TomTom NDS, wg mnie lepszy jest właśnie NDS, poprawione wyszukiwanie, inne mapy, możliwość pobrania każdego kraju z osobna, dzisiaj miałem okazję korzystać z wersji GO, już przy wpisywaniu adresu miałem jej dość, wyłączyłem i odpaliłem NDS
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 21:36

erci napisał(a):Faktycznie. Przeoczyłem ją i mam pobrana całą Europę. Trzeba naprawić ten błąd :wink:


Nie wiem jak jest na Androidzie, ale mniej więcej od 2 miesięcy nowa wersja TomTom Go Mobile dla iOS pozwala na instalację map wybranych krajów. Kiedyś też można było tylko w pakietach typu Europa, Europa Środkowo-Wschodnia. Dużo to miejsca zajmowało. Teraz wybrałem po prostu Polskę, Słowację, Węgry, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację. Szybka instalacja - niewielka pojemność map.

Dodam, że na wyjeździe do Chorwacji TT Go sprawowała się doskonale, prowadząc bezbłędnie jak po sznurku. Jak wcześniej pisałem, nie było też wątpliwości który pas wybrać na zjazdach autostradowych - świetny asystent pasa ruchu. Czasami proponowała też objazdy ze względu na korki. To ostatnie najbardziej było przydatne w... Polsce. W drodze powrotnej dwukrotnie objechaliśmy zakorkowaną S19 na odcinku Rzeszów-Lublin.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone