Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 00:14

Czy da się na GM zaplanować trasę po swojemu i wysłać ją na telefon?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 00:34

toolpusher napisał(a):Czy da się na GM zaplanować trasę po swojemu i wysłać ją na telefon?

Tak, da się.
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 13:11

Ale jak? Wysyłając na telefon GM nie uwzględnia przeciągnięć trasy ani punktów kontrolnych o czym ostrzega w komunikacie przy wysyłaniu. Po wysłaniu na telefon jest taka jak chce GM a nie ja.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 14.07.2019 13:19

Dodaj na kompie punkty przez, ale nie przez przeciąganie, i następnie wyślij na telefon, robię tak już od zeszłego roku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 14:00

toolpusher napisał(a):Ale jak? Wysyłając na telefon GM nie uwzględnia przeciągnięć trasy ani punktów kontrolnych o czym ostrzega w komunikacie przy wysyłaniu. Po wysłaniu na telefon jest taka jak chce GM a nie ja.

Punkty "przeciągane" znikają po przesłaniu na urządzenie mobilne. Musisz prawym klawiszem myszki kliknąć na trasę i zaznaczyć "dodaj cel podróży". Wtedy punkty pośrednie zostaną po przeniesieniu :papa:
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 14:15

Nie działa. Dodałem 4 cele podróży dla alternatywnej trasy przez Słowację aby ominąć autostradę za Preszowem i na telefonie dalej wiedzie mnie przez autostradę po wysłaniu trasy.
Potwierdza się opinia że wysyłasz tylko cel podróży a nie trasę.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 14.07.2019 14:16

Nie możesz podawać miejsca z którego ruszasz i pokaże w aucie poprawnie.
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 14:34

Jak nie masz punktu A to nie masz trasy. Nawigacja wyznacza trasę z punktu A do B.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 14.07.2019 14:38

To wsiadając do auta zmień A na aktualna pozycja.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 14:46

Ja wyznaczam trasę tak jak pisałem wyżej i po przeniesieniu na tel. mam trasę identyczną jak na kompie.
Przykład https://goo.gl/maps/hN3rwbHASA1jmMATA
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 15:04

ArturCzu napisał(a):To wsiadając do auta zmień A na aktualna pozycja.

W telefonie jak otwieram trasę to zawsze punkt początkowy to twoja obecna lokalizacja.

dids76 napisał(a):Ja wyznaczam trasę tak jak pisałem wyżej i po przeniesieniu na tel. mam trasę identyczną jak na kompie.
Przykład https://goo.gl/maps/hN3rwbHASA1jmMATA


Też tak robię. Tylko na telefonie te punkty docelowe pośrednie już znikają.

To może opisze jak robię może coś źle robię.
Jestem zalogowany na obydwu urządzeniach.
Otwieram google maps w kompie planuje trasę dodaje punkty pośrednie i wysyłam do telefonu.
Włączam GM w telefonie klikam start wybieram z historii przesłaną trasę i klikam rozpocznij. Po czym sprawdzam trasę i widzę że jest bez punktów pośrednich.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 15:07

toolpusher napisał(a):
To może opisze jak robię może coś źle robię.
Jestem zalogowany na obydwu urządzeniach.
Otwieram google maps w kompie planuje trasę dodaje punkty pośrednie i wysyłam do telefonu.
Włączam GM w telefonie klikam start wybieram z historii przesłaną trasę i klikam rozpocznij. Po czym sprawdzam trasę i widzę że jest bez punktów pośrednich.

Ja wysyłam zawsze SMS-em i klikając na otrzymany link otwiera mi się tak jak na kompie.
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 14.07.2019 15:12

no właśnie a ja wysyłałem normalnie
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 19:00

Ja problem przesyłania trasy na tel rozwiązuję łopatologicznie. Najpierw wyznaczam na kompie trasę ze wszystkimi przeciągnięciami pkt pośrednich. Następnie w nowym oknie przeglądarki otwieram znowu google maps i po kolei kopiuję wszystkie pkt poprzez metodę kopiuj wklej.
trasa.jpg

Następnie trasę, którą wyznaczyłem poprzez kopiuj wklej (czyli de facto wpisanie pkt pośrednich a nie ich ustawianie ręczne) wysyłam na tel poprzez mail, link do google maps i smsa. Link z maila odzwierciedla idealnie tą sama trasę
Pablo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo » 18.07.2019 22:52

Ja właśnie dzisiaj dojechałem do Chorwacji i w tym roku jechałem tylko na nawigacji z telefonu. Powiem tak, zawsze jeździłem na auto mapie i nie było problemów. Tym razem zainstalowałem waze, here miałem na telefonie ale nie używałem , GM to wiadomo każdy ma. Waze niestety się nie sprawdził, często gubił połączenie a na dodatek zmienił mi język komend na czeski po minięciu granicy. Więc odpaliłem here w trybie online i bez problemu jak po sznurku mnie doprowadził. Fakt dojazd banalnie prosty ale bardziej zależało mi na wyświetlaniu info o dopuszczalnej prędkości czego w przypadku GM nie ma. Jak dla mnie here dało radę i plus za tryb offline. Jedyne czego mi brakowało to komunikatów o fotoradarach bo here tylko pikło i nic nie mówiło. Uzupełnieniem był oczywiście Janosik. I co najważniejsze zużyło mi 100kb danych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone