Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.08.2017 18:59

Sol-Wagon napisał(a):nie wygodniej w lewym dolnym rogu? (patrząc od środka)...

Przez lata przyzwyczaiłem się do nawigacji z prawej strony, ale w tym roku jadąc przez Szwajcarię, żeby nie kusić policjantów,
zamocuję navi właśnie z lewej strony.
stavros2002 napisał(a):Nie wygodniej, wielu nie lubi kabli plączących się przy kierownicy.

Jeżeli chodzi o kabel, to po prostu mam dłuższy i przeciągam go pod fotelem, więc między nogami ani tym bardziej przy kierownicy,
nic się nie plącze. :wink:
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 29.10.2017 21:17

A jak z nawigacją, oraz z rejestratorem (kamerą) w Bośni i Hercegowinie? Myślę, że to drugie mogłoby być dość przydatne przy policjantach wyłudzających łapówki.
rufus295
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.10.2017 21:31

Taaak, już widzę jak po sądach będziesz się włóczył, a może pokażesz mu wideo rejestrator? Mnie niby chciał naciągnąć za przekroczenie, nie wiem, może przekroczylem, może nie, pogadałem, trochę uśmiechu i puścił dalej.
Raphael
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.11.2017 19:41

@rufus295
ale ja nie pytałem co mam komu pokazać, ani po czym się włóczyć, tylko zgodnie z tematem: "czy jest dozwolona?"
novy77
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) novy77 » 15.11.2017 08:24

Witam w 2015 roku jadąc do CRO w Austrii zatrzymała mnie policja tak do kontroli co najśmieszniejsze miałem cb z metrową anteną navi a także kamerkę która była włączona . Sprawdzili dokumenty oraz pytali bodajże o apteczkę i trójkąt taka rutynowa kontrola. Później wyczytałem o kamerkach w Austrii ze jest zakaz to się przeraziłem , nie wiem czy nie zauważył czy nie chciał zauważyć. :D
sergi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 15:03

Wczytuję sie troszke w przepisy i widzę, że ta nawigacja, tel. lub kamerka na przedniej szybie, to ni diabła nie są dozwolone.
Prawda to?
Doczytałem, że Słowacy wymagają kompletu zapasowych żarówek i bezpieczników ...
Jeszcze chwila i okaże się, że trzeba na haku ciagnąć konia jakby fura padła :twisted:
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.07.2020 17:32

Nie ma znaczenia jakie mają wymogi np. Słowacy co do wyposażenia auta. Obowiązują Cię polskie przepisy.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 17:37

Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2020 17:51

sergi napisał(a):Wczytuję sie troszke w przepisy i ....
Doczytałem, że Słowacy wymagają kompletu zapasowych żarówek i bezpieczników ...
Jeszcze chwila i okaże się, że trzeba na haku ciagnąć konia jakby fura padła :twisted:

Wczytaj się tutaj >>> kamizelki-trojkaty-ostrzegawcze-ubezpieczenia-t17825.html
sergi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 19:31

piekara114 napisał(a):Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.

No i tego uchwytu na szybie chyba też nie...
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2020 21:42

sergi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wyposażenie z kraju pochodzenia. Ale kamerki samochodowej w Austrii nie wolno używać.

No i tego uchwytu na szybie chyba też nie...

Rozumiem, że masz na myśli uchwyt np. do smartfona. W Austrii chyba nie ma zakazu używania uchwytu do szyby, ale w Szwajcarii już tak. Na pierwszy wyjazd do tego kraju, specjalnie kupiłem mocowanie smartfona do nawiewu i używam do dziś. :wink:
sergi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sergi » 17.07.2020 23:11

nie doprecyzowałem :/ chodziło o Słowację i uchwyt do fona na przedniej szybie. Przedniej - dobrze, że dodałem :) no bo na jakiej? tylnej...? O ja nieogarnięty ;)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 23:14

Z tego co pamiętam nie wolno mieć na środku przedniej szyby nic zamocowabego, bo ogranicza pole widzenia i niebezpueczne. Wolno mieć z lewej strony z boku - na logikę to jest to nawet bezpieczniejsze, bo w razie W nie leci na środek auta. Osobiście jadąc przez Słowację mamy na środku szyby ma i, a pod lusterkiem kamerkę, w Austrii kamerkę i uchwyt całkiem demontujemy.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.07.2020 23:57

piekara114 napisał(a):Z tego co pamiętam nie wolno mieć na środku przedniej szyby nic zamocowabego, bo ogranicza pole widzenia i niebezpueczne.

Wolno mieć i na środku szyby, byle nie na wysokości wzroku. Kilka lat temu, kiedy ten przepis wprowadzali, miałem kontrolę policyjną i przy okazji spytałem, czy nawigację mam przymocowaną prawidłowo - na środku szyby, tuż nad deską (właściwie opierała się nawet o deskę rozdzielczą) - policjant powiedział, że jest OK, nie może być na wprost wzroku lub wyżej.

Tak samo na Słowacji nie wolno mieć dyndających przy lusterku łańcuszków, proporczyków, Wunerbaumów i tym podobnych....

I to wcale nie jest głupi przepis moim zdaniem :)
sviva
Cromaniak
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2021 21:58

Cześć, mam pytanie. Czy tak zamontowany zabawiacza dla dziecka na podszybiu jest akceptowalny w Austrii? Ponadto, czy w Austrii muszę zdjąć z szyby wideorejestrator? Gdzieś kiedyś coś czytałem ale wolę się upewnić.
IMG_20210707_214430.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

nawigacja na przedniej szybie - czy jest dozwolona? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022