Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 21.06.2023 23:20

patrollooss napisał(a):Jaką nawigację polecacie na chwilę obecną do Chorwacji i z powrotem? Aktualnie jesteśmy na Istrii, przyjechałem na tomtomie ale jestem bardzo niezadowolony z tej nawigacji ponieważ rzadko informowała o fotoradarach a także pociągnęła mnie takimi objazdami że trasa z 8 godzin wydłużyła mi się do 11.
Zależy mi na jak najlepszej trasie oraz żeby informowała o fotoradarach kontrolach i tak dalej.
Telefon to niestety nie Android a iPhone


Nie wiem czy jest na iPhone, zobacz nawigacje Magic Earth od kilku lat na niej śmigam i Yanosik w tle.

[flash=][/flash]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.06.2023 04:46

Esc napisał(a):Pytanie tylko ile jest to dożywocie?


To jest pytanie! 8) Czas pokaże... Wieść gminna niesie, że do 10 lat powinni oferować aktualizacje - pożyjemy, zobaczymy :wink:

Esc napisał(a):Moim zdaniem karta jest wyłączona - pytanie czy przez tomtoma czy po prostu jest to jakieś następstwo wyłączeń pasma 3G. Szybko też pozbyłem się 6250 które było jeszcze na gwarancji aby nie mieć podobnego problemu.


Faktycznie, również miałem z tym problem - rok temu traffic za granicą przestawał działać, ale poprawnie działał na wi-fi z telefonu. Po kilku nudnych mailach ze wsparciem napisałem nieco ostrzej i przysłali kwit na odesłanie urządzenia do serwisu, notabene w Rumunii. Po kilku dniach przysłali nowe urządzenie - jak na razie bez uwag.

---

A z tym przewodem ładowania, to chodzi mi o żywotność baterii :sm:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.06.2023 09:03

stachan napisał(a):A z tym przewodem ładowania, to chodzi mi o żywotność baterii :sm:


To już nie te baterie, które były kiedyś. Dziś możesz doładowywać ile razy chcesz - nie ma to znaczącego wpływu na żywotność. Może zaszkodzić wyłącznie temperatura, jeśli telefon w trakcje ładowania leży lub wisi za szybą w pełnym słońcu.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 09:19

Wciąż nie rozumiem. Jak podłączasz telefon wieczorem do naładowania przez noc, albo jak pracujesz w domu na laptopie podłączonym do zasilacza, to też się martwisz o żywotność baterii?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 09:24

greenrs napisał(a):
stachan napisał(a):A z tym przewodem ładowania, to chodzi mi o żywotność baterii :sm:


To już nie te baterie, które były kiedyś. Dziś możesz doładowywać ile razy chcesz - nie ma to znaczącego wpływu na żywotność. Może zaszkodzić wyłącznie temperatura, jeśli telefon w trakcje ładowania leży lub wisi za szybą w pełnym słońcu.


Dlatego jak jeszcze nawigowałem przy użyciu wyświetlacza telefonu, to używałem uchwytu magnetycznego, albo wpinanego do kratki nawiewu, co przy okazji chłodziło telefon. Uchwyt z przyssawką do szyby jak dla mnie zawsze był niekomfortowy i ograniczał pole widzenia. Używałem takiego dawno dawno temu, przy starożytnych nawigacjach winCE.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.06.2023 09:43

Ja odkąd pamiętam jeżdżę na Google Maps. Czym się takowa różni od np WAZE? I dlaczego używacie zamienników GM? Pytam z czystej ciekawości i chęci poznania czegoś nowego.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 22.06.2023 10:58

sviva napisał(a):Ja odkąd pamiętam jeżdżę na Google Maps. Czym się takowa różni od np WAZE? I dlaczego używacie zamienników GM? Pytam z czystej ciekawości i chęci poznania czegoś nowego.

Ja używam z reguły TomTom w telefonie. Powody są takie:
1. Pokazuje obowiązujące ograniczenia prędkości
2. Komunikaty głosowe są dla mnie bardziej precyzyjne (GM czasami tak mówi, że nie wiadomo o co chodzi i gdzie skręcić)
3. Dobrze ostrzega przed stacjonarnymi fotoradarami
Z GM czasem korzystam, zwłaszcza na krótkich trasach, bo też nie jest zła i dużo łatwiej się wprowadza trasę niż w TT.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2023 11:05

sviva napisał(a):Ja odkąd pamiętam jeżdżę na Google Maps. Czym się takowa różni od np WAZE? I dlaczego używacie zamienników GM? Pytam z czystej ciekawości i chęci poznania czegoś nowego.

WAZE ma więcej opcji zgłoszeń od użytkowników, oraz co dla mnie bardzo ważne możliwość wyboru winiet. Czyli mam zakupione winiety na Czechy i Austrię a nocleg w Leni to prowadzi mnie płatnymi w Czechach i Austrii i bezpłatnymi na Węgrzech :wink:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 11:09

TT na bardzo dobry monitoring zdarzeń drogowych w czasie rzeczywistym i błyskawicznie proponuje objazdy. Kiedyś zaczął mi wyświetlać korek na obwodnicy Budapesztu i alternatywną trasę jeszcze przed Balatonem, kiedy gm były jeszcze wciąż na zielono.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 22.06.2023 12:21

sviva napisał(a):Ja odkąd pamiętam jeżdżę na Google Maps. Czym się takowa różni od np WAZE? I dlaczego używacie zamienników GM? Pytam z czystej ciekawości i chęci poznania czegoś nowego.


po Polsce to jednak GM jest dość dobry, ale za granicą to Here We Go - a czemu poczytaj w necie, czemu ta aplikacja wygrywa 6 rok z rzędu konkurs na najlepszą nawigację. Ja nie będę tu robił reklamy :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.06.2023 12:45

rocker napisał(a):
sviva napisał(a):Ja odkąd pamiętam jeżdżę na Google Maps. Czym się takowa różni od np WAZE? I dlaczego używacie zamienników GM? Pytam z czystej ciekawości i chęci poznania czegoś nowego.


po Polsce to jednak GM jest dość dobry, ale za granicą to Here We Go - a czemu poczytaj w necie, czemu ta aplikacja wygrywa 6 rok z rzędu konkurs na najlepszą nawigację. Ja nie będę tu robił reklamy :)


W GooglePlay ocena 3,4
w Appstore 3,7
więc tak bym powiedział, średnio ;) (GM odpowiednio 4,1 i 4,7)

Odnośnie tego, że "szkoda baterii w telefonie" :wink: ja myślałem, że telefon kupuje się po to aby z niego korzystać a nie chuchać , dmuchać i przykrywać kocem na noc :wink: poza tym, jeżeli po 2-3 latach przyjdzie mi wymienić w nim baterie to stanie się coś? nie wariujmy to tylko telefon , mój śmiga na na uchwycie (z ładowarką indukcyjną) na kratce nawiewu i sprawdza się doskonale (a w poprzednim modelu po roku użytkowania kondycja mojej baterii wynosiła...95%) :wink:
Idę testować mapy od Apple, bo coś mało popularne są chyba na tym forum ;)
domatoma
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) domatoma » 25.06.2023 10:51

Hej, a nie można całej trasy jechać na google maps ? Po co nawigacja ?
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 25.06.2023 11:02

Pewnie ze mozna. Mozna tez czytac znaki drogowe i jechac bez navi. Kazda technika dowolna. Ja osobiscie lubie czytac navi (czas dojazdu,najblizsze zjazdy,korki) zawsze to jakas atrakcja w samochodzie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.06.2023 11:32

O ile trasę "od do" da się przejechać bez navi (zakładając czytelne oznakowanie drogi, co nie zawsze jest oczywistością), zwłaszcza jak się już jedzie któryś raz, to już na wycieczkach czy w większych miastach, navi jest naprawdę pomocna.

Niektórzy piszą, że wystarczają papierowe mapy/atlasy. Jednak komfort korzystania z papieru, np. przy poruszaniu się we Wiedniu czy Atenach jest o rzędy wielkości niższy niż navi.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 25.06.2023 15:49

Gratka dla chcących korzystać z TOMTOM GO - można dostać go na 12 miesięcy za darmo.
Szczegóły w linku: https://www.pepper.pl/kupony/tomtom-go-12-miesiecy-690925
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone