Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 05.07.2023 22:50

Kolego "kombiak", zapytam z ciekawości, dodałeś ten patrolek do aplikacji?
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 06.07.2023 09:33

kombiak napisał(a):Na niemieckiej stronie TomTom jes teraz promocja na aplikacje na komórkę, normalnie płatna a teraz rok gratis jest, trzeba tylko pokombinować z rejestracją. Jak coś to służę pomocą


Za darmo na 12 mc
https://www.pepper.pl/kupony/tomtom-go- ... ecy-690925
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 06.07.2023 19:46

zag napisał(a):Kolego "kombiak", zapytam z ciekawości, dodałeś ten patrolek do aplikacji?

Tak, mój pasażer kliknął praktycznie zaraz jak minąłem
suszarkę, powiadomienia włączone. Ot, może taka przypadłość .....
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 06.07.2023 20:30

Bo oprócz aplikacji, która sama nic nie dodaje, potrzeba jeszcze trochę zdrowego rozsądku.
Taka wiara może trochę kosztować.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 06.07.2023 20:41

Najlepiej jeździć przepisowo - i ja tak się staram - ale zawsze mam uruchomionego Yanosika - bo lepiej więcej wiedzieć niż za mało. Powiadomienia są przecież nie tylko o suszarkach ale również o robotach drogowych, kolizjach, ...
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 06.07.2023 21:27

Masz rację, to tylko ułatwia życie kierowcą, lecz są też tacy, co potrafią wjechać do jeziora bo nawigacja tak pokazała ( nie mam na myśli Kolegi któremu odpisywałem).
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 14.07.2023 15:34

Dzisiaj po dłuższym okresie odpaliłem AmiGo i dodali ciekawą funkcję - jak zbliżasz się do zmiany kierunku to na cały ekran telefonu pojawia się animacja żółte pasy lub strzałki i patrząc przed siebie jesteś w stanie zobaczyć, że coś się dzieje na telefonie.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 28.07.2023 08:37

Ma ktoś z Was jakieś aktualne wrażenia / przemyślenia z działania programów nawigujących po trasie z lub do Chorwacji?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2023 08:52

coobah napisał(a):Ma ktoś z Was jakieś aktualne wrażenia / przemyślenia z działania programów nawigujących po trasie z lub do Chorwacji?

W tym roku jechałem na WAZE podłączonej przez Android Auto do monitora w aucie. Według mnie działała bez zarzutu. Zaznaczyłem że mam winiety na Austrię i Czechy a koniec trasy w Lenti i bez problemu wyznaczyła trasę. Ominęła korki w Szombathely i w Lučko. No i informowała o niebezpieczeństwach na drodze.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 28.07.2023 08:53

coobah napisał(a):Ma ktoś z Was jakieś aktualne wrażenia / przemyślenia z działania programów nawigujących po trasie z lub do Chorwacji?


???
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 28.07.2023 10:18

Ja ustawiam sobie trasę na stronie https://classic-maps.openrouteservice.org i eksportuję do pliku .gpx Plik wgrywam na dysk google i otwieram później w nawigacji OsmAnd. Przynajmniej mnie inne navi po dziurach nie prowadzą i mam zawsze nawigację pod ręką bez względu na zasięg itp. W razie potrzeby zawsze może pasażer włączyć Waze, GM albo jakiegoś Janosika.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 28.07.2023 10:28

sal3 napisał(a):Ja ustawiam sobie trasę na stronie https://classic-maps.openrouteservice.org i eksportuję do pliku .gpx Plik wgrywam na dysk google i otwieram później w nawigacji OsmAnd. Przynajmniej mnie inne navi po dziurach nie prowadzą i mam zawsze nawigację pod ręką bez względu na zasięg itp. W razie potrzeby zawsze może pasażer włączyć Waze, GM albo jakiegoś Janosika.


Niemalże jak Oppenheimer obliczający parametry dla projektu Manhattan.

Ja tam prozaicznie wbijam do navi Betina albo Novalja i jadę:)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.08.2023 04:55

Nawigacja lepsza od Google Maps dostępna za darmo do 4 września 2023 roku.

Darmowe aplikacje oferujące nawigację cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Firma TomTom udostępniła aplikację GO do ściągnięcia za darmo, ale tylko przez określony czas. Warto się pospieszyć, ponieważ w opinii wielu użytkowników jest znacznie lepsza niż Google Maps.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych jest Google Maps. Jej główną zaletą jest fakt, że nic nie kosztuje, a przy tym jest ciągle udoskonalana. Co prawda, nie posiada ona tak rozbudowanych funkcji, nie jest też tak czytelna jak nawigacje płatne, można też mieć zarzuty do tego jak planuje trasy, ale jest darmowa. Teraz jednak jest możliwość, by płatną nawigację nabyć za darmo i korzystać z niej przez rok.

Chodzi o płatną (kosztującą 19,99 funtów, czyli nieco ponad 100 złotych) nawigację TomTom GO. Musimy jednak zdecydować się dość szybko, ponieważ nabyć ją można tylko do 4 września 2023 roku. Trzeba też wiedzieć, że promocja dotyczy tylko nowych użytkowników, takich, którzy nie mają jeszcze wykupionej subskrypcji.

Sama procedura jest bardzo prosta. Najpierw musimy wejść na brytyjską stronę promocyjną, a tam klikamy przycisk "Activate". Następnie pojawi nam się możliwość skorzystania ze sklepu angielskiego lub polskiego. Później "kupujemy" nawigację, nic za to nie płacąc i podajemy dane naszej karty kredytowej, PayPal lub Google Pay.

tom tom free.jpg


W tym momencie system pobierze z naszego konta 4 złote. Nie powinniśmy jednak czuć się w żaden sposób oszukani, ponieważ po chwili pieniądze do nas wracają. Jest to tylko swego rodzaju metoda weryfikacji konta, by potwierdzić, że użytkownik jest tą osobą, za którą się podaje.

Potem pozostaje już tylko pobrać aplikację, uruchomić, a następnie:
wybrać opcję "Zobacz wszystkie plany" - wybrać "Przywróć zakupy"
wybrać opcję "Zaloguj się" znajdującą się na dole ekranu - zalogować się.

Jeśli po darmowym roku nie zamierzamy przedłużać subskrypcji, powinniśmy pamiętać również o odłączeniu karty od konta. Po tym czasie system może bowiem sam pobrać opłatę za kolejny, już płatny, rok usługi. W takiej sytuacji pozostaje nam powrót do darmowych nawigacji, np. do Google Maps.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 25.08.2023 16:22

Trochę się naklikałem żeby znaleźć promocyjną stronę i jest ona tutaj: https://promo.tomtom.com/en_gb/back2school . Zainstalowałem i działa, jak narazie z karty nie pobrało jest tylko informacja weryfikacjia karty Tomtom
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.08.2023 16:44

Warto sprawdzić czy ta wersja gra z AA. Ale tak czy owak, navi bardzo Dóbr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone