Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.05.2023 22:33

mietas69 napisał(a):Próbowałem waze dużo lepsza

Właśnie dotarłem do mieszkania w DE przez Czechy, Austrię i gdybym jedynie polegał na Waze, to pewnie na mobilnych bym poległ. Nakładka Amigo więcej "wiedziała " od Waze. Kolejnym razem sprawdzę Sygic+ Amigo.
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 30.05.2023 04:33

Dzięki
patrollooss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrollooss » 20.06.2023 10:59

Jaką nawigację polecacie na chwilę obecną do Chorwacji i z powrotem? Aktualnie jesteśmy na Istrii, przyjechałem na tomtomie ale jestem bardzo niezadowolony z tej nawigacji ponieważ rzadko informowała o fotoradarach a także pociągnęła mnie takimi objazdami że trasa z 8 godzin wydłużyła mi się do 11.
Zależy mi na jak najlepszej trasie oraz żeby informowała o fotoradarach kontrolach i tak dalej.
Telefon to niestety nie Android a iPhone
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2023 03:50

patrollooss napisał(a):Aktualnie jesteśmy na Istrii, przyjechałem na tomtomie


Z ciekawości zapytam jaki model TomTom`a?
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.06.2023 07:01

stachan napisał(a):
patrollooss napisał(a):Aktualnie jesteśmy na Istrii, przyjechałem na tomtomie


Z ciekawości zapytam jaki model TomTom`a?


Chyba chodzi nie o model, tylko aplikację TomTom Go. Polecam, bardzo prosta, intuicyjna, częste aktualizacje map, baza poi i fotoradarów, dobrze wyznacza alternatywne trasy w przypadku korków i zamkniętych dróg. Kompatybilna z AA. Abonament roczny trafiłem w promocji za 70 zł z groszami.

Jest jeszcze darmowa AmiGo oparta wyłącznie o tryb online i z zubożonymi opcjami w stosunku do Go.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 21.06.2023 14:05

U mnie kilka lat temu sprawdził się fajnie Tom Tom NDS.
Najnowsza wersja tej apki na Androida:

TomTom NDS 3.4.21-latam.b.4294

Support - armeabi-v7a
arm64-v8a

Kod: Zaznacz cały
https://www.mediafire.com/file/i2f3yem9x6zrdkb/nds-3.4.21-latam.b.4294.rar/file
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 21.06.2023 14:51

Bez żadnych uszczypliwości :wink:
W dobie różnego rodzaju aplikacji z mapami dostępnymi za free i odpalanymi na tel. jaki jest sens kupowania abonamentów i dodatkowych? urządzeń z nawigacją?
Przez te kilka lat moich wyjazdów GM słabo ogarniał drogi jedynie na Malcie (czasami próbował pchać nas pod prąd lub w drogi gdzie ciężko byłoby się zmieścić na motocyklu), a tak większych problemów z nim nie było.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2023 15:48

Ja zakupiłem nawigację z powodu niechęci i braku przekonania do używania telefonu - wszak w trakcie takiej podróży do Chorwacji bateria padłaby bardzo szybko, a nie wyobrażam sobie, że jadę z telefonem cały czas podpiętym do ładowarki.

Ja reprezentuję tę grupę użytkowników smarfonów, którzy traktują je głównie jako telefon. I proszę nie traktować moich słów jako przytyku do innych - po prostu dla mnie telefon to telefon. Oczywiście czasami używam aplikacji, które mam zainstalowane oraz danych komórkowych czy wi-fi, aby przejrzeć zasoby sieciowe, ale niezbyt często. Dość napisać, że ładuję telefon raz na 4 dni 8)

Odnośnie nawigacji, to używam modelu GO P 6250, który mogę polecić. Ma tzw. dożywotnią aktualizację map i fotoradarów oraz traffic, który działa dzięki wbudowanej karcie sim. Zasadniczo sprawdza się, choć czasami wiem lepiej :wink:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 21.06.2023 17:09

Ja używam darmowych z telefonu przez android auto ale mam też wykupionego tom Toma i Sygic i uważam że czasem warto zapłacić te parę groszy moim zdaniem są dużo lepsze niż darmowe.W tle po Polsce mam yanosika a za granicą jednak wolę ważę.
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.06.2023 17:18

Lawliet napisał(a):Bez żadnych uszczypliwości :wink:
W dobie różnego rodzaju aplikacji z mapami dostępnymi za free i odpalanymi na tel. jaki jest sens kupowania abonamentów i dodatkowych? urządzeń z nawigacją?
Przez te kilka lat moich wyjazdów GM słabo ogarniał drogi jedynie na Malcie (czasami próbował pchać nas pod prąd lub w drogi gdzie ciężko byłoby się zmieścić na motocyklu), a tak większych problemów z nim nie było.


Urządzań osobnych od lat nie kupuję, bo używam AA, ew. navi fabrycznej. Natomiast kilka złotych w przeliczeniu na miesiąc pozwala mi korzystać z dobrego programu z przyjaznym interfejsem i bardzo dobrym wyznaczaniem objazdów i tras alternatywnych. Moim zdaniem TT w porównaniu z GM albo Waze to inna liga, ale co kto lubi.
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.06.2023 17:20

stachan napisał(a):Ja zakupiłem nawigację z powodu niechęci i braku przekonania do używania telefonu - wszak w trakcie takiej podróży do Chorwacji bateria padłaby bardzo szybko, a nie wyobrażam sobie, że jadę z telefonem cały czas podpiętym do ładowarki.


Nie za bardzo rozumiem, co przeszkadza telefon podpięty do ładowarki albo gniazda usb?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.06.2023 18:28

marecky81 napisał(a):
stachan napisał(a):Ja zakupiłem nawigację z powodu niechęci i braku przekonania do używania telefonu - wszak w trakcie takiej podróży do Chorwacji bateria padłaby bardzo szybko, a nie wyobrażam sobie, że jadę z telefonem cały czas podpiętym do ładowarki.


Nie za bardzo rozumiem, co przeszkadza telefon podpięty do ładowarki albo gniazda usb?

Kabel :lol:
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.06.2023 19:18

Zależy jaki samochód. Jedno gniazdo USB mam w schowku podłokietnika, drugie plus jedno z gniazd 12V pod środkowym panelem kokpitu, we wgłębieniu z półeczką, gdzie mogę położyć telefon, więc krótki kabelek zupełnie jest niewidoczny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.06.2023 19:56

Telefon mam podłączony kablem USB przekazującym dane telefonu do AndroidAuto i w drugą stronę ładującym telefon :wink: W aucie ma nawigacje (najprawdopodobniej HERE) i dwa byki dosyć spore walnęła mi w Polsce (mimo najaktualniejszej wersji do mojego auta) więc na trasie do Chorawcji jej nie próbowałem a WAZE według mnie sprawdziła się w tym roku dobrze.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 21.06.2023 21:30

stachan napisał(a):Odnośnie nawigacji, to używam modelu GO P 6250, który mogę polecić. Ma tzw. dożywotnią aktualizację map i fotoradarów oraz traffic, który działa dzięki wbudowanej karcie sim. Zasadniczo sprawdza się, choć czasami wiem lepiej :wink:


Powiem Ci, że kiedyś też byłem fanem Tomtoma. Mam 5100, mam 5200 i miałem 6250. Też zawsze wszystkim mówiłem, że to jest super bo może i nie tanio ale dożywotnie aktualizacje map, fotoradarów oraz traffic - na wbudowanej karcie sim - to prawda to wszysto jest ok. Pytanie tylko ile jest to dożywocie?

Kupilem 5100 jako uzywke juz sporo ścierany, bateria slaba, wlacznik juz praktycznie nie chodzi ale sama nawigacja mi sie sprawdzila i spodobala na tyle, żeby kupić następce czyli 5200 który dodatkowo już miał wifi, a później 6250 jak potrzebowałem pod gabaryty. Około rok temu przestał mi w 5200 działać traffic z wbudowanej karty. Pisalem do serwisu, sprawdzali, zalecali resety itd ale nic nie wskurali - ostatecznie zaproponowali mi usługę odpłatnej naprawy zaczynającą się od 150E. Wtedy zrozumiałem co znaczy dożywotnie. No 2 lata są gwarancji a potem może będzie działać a może nie będzie. Nie zdecydowałem się na naprawę. Moim zdaniem karta jest wyłączona - pytanie czy przez tomtoma czy po prostu jest to jakieś następstwo wyłączeń pasma 3G. Szybko też pozbyłem się 6250 które było jeszcze na gwarancji aby nie mieć podobnego problemu.

Gdyby nie ten nieprzyjemny fakt pewnie dalej bym byl za Tomtomem - teraz mam niesmak - zwlaszcza, że ta nawigacja tez ma swoje minusy.

Co do GM to uważam, że mapa jest świetna, do zobaczenia do planowania, do wielu rzeczy ale od mniej wiecej 2 lat już nie jest do nawigowania. Niestety firma calkowicie poszla po bandzie i ani uzytkownik praktycznie nie ma wladzy nad tym, ze chce jechac konkretna droga a i informacje nie sa juz rzeczywiste tylko liczone wieloma algorytmami zbieranymi przez lata. W rzeczywistosci bardzo czesto jest tak, ze skoro zawsze w danym miejscu o tej godzinie jest korek to oznaczmy ze tam jest korek.

Jezdzilem kiedys z Yano sikiem skonczylem w stopniu Kapitana - tez do pewnego czasu uwazalem za swietny produkt ale tez do czasu. Moge przymknac oko na wyludzanie danych i przekazywanie do ubezpieczyciela czy takie tam ale obecnie jest tyle fejkowych zgloszen, ktore pojawiaja sie regularnie codziennie w tych samych miejscach. Nie wiem jak to możliwe - gdybym ja codziennie zgłaszał fejki to moja reputacja była by żadna w systemie wiec myslę że jest to odgórnie.

Wróciłem do Waze po wiecej niz 10 latach przerwy. To też nie jest system idealny ale biorąc pod uwagę na darmowość daje naprawdę sporo, być może i więcej niż te niby super płatne.

Myślę, że każdą nawigację trzeba się nauczyć aby z niej odpowiednio skorzystać aby nie szukać ich w chwili kiedy myślimy że jedziemy prosto a nawigacja upiera się że skręcamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone