Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 01.04.2023 18:54

Baldini napisał(a):Niestety, ale nie ma jeszcze takiej navi, która by była w 100% bezproblemowa i chciała pokazywać to co użytkownik chce osiągnąć :D

Niestety, ale jestem dokładnie takiego samego zdania :(
Moje największe nadzieje budzi aplikacja Mapy.cz, która jest chyba najbardziej intuicyjna i chyba ma najmniej wad, a jej olbrzymią zaletą jest możliwość omijania płatnych dróg w każdym kraju osobno.
Mam zamiar zapoznać się z nią bliżej, chociaż podstawowy problem jaki z nią mam, to wyjątkowo ciche instrukcje głosowe. Głośność potencjometru "Media" mam nastawioną na maxa, ale nic to nie pomaga.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2023 20:19

Baldini napisał(a):Zawsze wyznaczam trasę "ręcznie", czyli po kilka punktów pośrednich. Nieważne czy to GM, czy Waze, czy moja navi Garmin w Hondzie, jeśli tylko dam wyszukanie trasy bezpośrednio z domu do miejsca docelowego, to zawsze pokazuje głupoty. Niestety, ale nie ma jeszcze takiej navi, która by była w 100% bezproblemowa i chciała pokazywać to co użytkownik chce osiągnąć :D

Wpisywanie kilku punktów pośrednich prowadzi nas trasą którą chcemy. Ale ma jeden minus, gdy w miejscu gdzie akurat wyznaczyliśmy punkt pośredni jest jakieś zdążenie drogowe to navi nie ominie korka i będzie nas tamtędy prowadziła :roll:
W aucie (KIA) mam nawigację, z tego co kojarzę są mapy Here. Trafic działa bardzo dobrze, niestety pomimo aktualizacji (mapa z grudnia 2022) na mojej ostatniej trasie do Ełku w dwóch miejscach chciała mnie poprowadzić drogą która nie istniej (kiedyś była, teraz jej nie ma :wink: ). GM kilka razy wyprowadził mnie w las i to dosłownie :mrgreen: więc raczej rzadko go używam. Ostatnie wyjazdy do Cro były z Waze i w tym roku chyba też z niej będę korzystał.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1558
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 06.04.2023 09:03

Chris_M napisał(a):
Baldini napisał(a):Niestety, ale nie ma jeszcze takiej navi, która by była w 100% bezproblemowa i chciała pokazywać to co użytkownik chce osiągnąć :D

Niestety, ale jestem dokładnie takiego samego zdania :(
Moje największe nadzieje budzi aplikacja Mapy.cz, która jest chyba najbardziej intuicyjna i chyba ma najmniej wad, a jej olbrzymią zaletą jest możliwość omijania płatnych dróg w każdym kraju osobno.
Mam zamiar zapoznać się z nią bliżej, chociaż podstawowy problem jaki z nią mam, to wyjątkowo ciche instrukcje głosowe. Głośność potencjometru "Media" mam nastawioną na maxa, ale nic to nie pomaga.


Przetestowałem mapy.cz w drodze "do" i "z" HR obierając trasę przez SVK, HUN, SLO (kawałek).
Sprawdza się doskonale, zwłaszcza że "ciężar" map można wgrać na telefon i tylko częściowo pobierać aktualizacje (zdarzenia na drodze) transmisją danych.
Jednak... nie ma ruchu drogowego poza CZ i jak na razie jest to największa wada.
P.S. - też mam problem z głośnością instrukcji. Odnoszę wrażenie, że można zwiększyć ich głośność tylko jak aktualnie są wypowiadane.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.04.2023 09:33

Zauważyłem jeszcze jedną wadę aplikacji Mapy.cz: wyświetlane przez aplikacje ograniczenia prędkości dosyć często są nieaktualne, co może nas kosztować mandat. A szkoda, bo chętnie bym tej aplikacji używał, jest najbardziej intuicyjna ze wszystkich znanych mi aplikacji mapowych.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 06.04.2023 10:47

Chris_M napisał(a):Zauważyłem jeszcze jedną wadę aplikacji Mapy.cz: wyświetlane przez aplikacje ograniczenia prędkości dosyć często są nieaktualne, co może nas kosztować mandat. A szkoda, bo chętnie bym tej aplikacji używał, jest najbardziej intuicyjna ze wszystkich znanych mi aplikacji mapowych.


Potwierdzam. Testuję już od jakiegoś czasu i często mam że długo szuka GPS.
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 06.04.2023 20:44

Ostatnio testuję WAZE i ciekawie podaje komunikaty o skręcie np. za 2,8 km: za drugi osiem skręć w lewo :D Też tak macie?
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 06.04.2023 21:33

Dawno nie używałem Here WeGo. Wczoraj przypadkowo włączyłem, a tu nowy interfejs i obsługa przez AA. Prowadzi nieźle.
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 06.04.2023 21:40

mariusz_sn napisał(a):Ostatnio testuję WAZE i ciekawie podaje komunikaty o skręcie np. za 2,8 km: za drugi osiem skręć w lewo :D Też tak macie?

Jeżdżę na Waze od kilku lat i zauważyłem ostatnio że faktycznie coś sie dziwnie zachowuje. Na przykład, zawsze prowadziła takimi drogami by omijać korki i zatory. Wracałem z Zakopca i zamiast pokierować mnie przez Czarny Dunajec kazała jechać normalnie przez DK 47. Tam był TIR w rowie i korek dość spory. Ostatnio testuje Yanosika .Z tego co widzę to bardzo podobne apki.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1353
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.04.2023 21:42

mariusz_sn napisał(a):Ostatnio testuję WAZE i ciekawie podaje komunikaty o skręcie np. za 2,8 km: za drugi osiem skręć w lewo :D Też tak macie?

Macie. Macie. :) Waze często urywa słowa w komunikatach. Ale treść jest zrozumiała. :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5234
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.04.2023 12:40

Chris_M napisał(a):Zauważyłem jeszcze jedną wadę aplikacji Mapy.cz: wyświetlane przez aplikacje ograniczenia prędkości dosyć często są nieaktualne, co może nas kosztować mandat. A szkoda, bo chętnie bym tej aplikacji używał, jest najbardziej intuicyjna ze wszystkich znanych mi aplikacji mapowych.


A jak chcesz nanieść na mapach jakieś zmiany i dokonujesz zgłoszenia to ostatnio po około roku dostałem maila, że ktoś to właśnie ruszył ;) Tak więc dałem sobie spokój ze zgłaszaniem nieprawidłowości, choć ja z tej aplikacji korzystam tylko i wyłącznie planując trasy rowerowe, gdzie sprawuje się naprawdę świetnie
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.04.2023 13:59

piotrulex napisał(a):A jak chcesz nanieść na mapach jakieś zmiany i dokonujesz zgłoszenia to ostatnio po około roku dostałem maila, że ktoś to właśnie ruszył ;) Tak więc dałem sobie spokój ze zgłaszaniem nieprawidłowości,

ja też dałem sobie z tym spokój.
W TomTom wprowadzenie korekty ewidentnego błędu na mapie trwało co najmniej 2 lata, na Google Maps też różnie z tym bywało, a gdy jadę samochodem na długiej trasie, to nie mogę sobie pozwolić na gmyranie w smartfonie.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 23.04.2023 22:44

Chris_M napisał(a):Zauważyłem jeszcze jedną wadę aplikacji Mapy.cz: wyświetlane przez aplikacje ograniczenia prędkości dosyć często są nieaktualne, co może nas kosztować mandat. A szkoda, bo chętnie bym tej aplikacji używał, jest najbardziej intuicyjna ze wszystkich znanych mi aplikacji mapowych.


Apka fajna ale brakuje mi zbliżeń. Dobra na autostradach ale w mieście jak dla mnie to mało czytelna. W połowie drogi przełączyłem na GM i od razu było lepiej.
Baldini
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 25.04.2023 15:09

Mapy.cz to ja używam tylko w górach. Na szlakach sprawdza się świetnie. Wydaje mi, że właśnie do takich celów została stworzona. Takie jest moje zdanie.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 25.04.2023 17:43

Baldini napisał(a):Mapy.cz to ja używam tylko w górach. Na szlakach sprawdza się świetnie. Wydaje mi, że właśnie do takich celów została stworzona. Takie jest moje zdanie.


Jest też dobra do planowania trasy. Ja wyszukuję parkingi, stacje paliw itp.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 12.05.2023 00:31

Kilka tygodni temu wprowadzili do Waze obsługę nowego interfejsu CoolWalk z nowej wersji Android Auto i te zmiany mi się spodobały. Jednak po ostatniej aktualizacji dużo popsuli w Waze, np.:
- wiesza się podczas wyznaczania trasy,
- zniknęły domyślne adresy Dom i Praca i jakoś nie da się ich ustawić,
Ze śmiesznych tekstów - jak chcę sobie polepszyć humor to włączam Waze, a ona mi mówi:
"Przypomniam :D o obowiązku włączenia świateł" - dosłownie tak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone