Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 21.03.2023 22:36

Do Chorwacji jadę przez Słowację i Węgry. Używałem do 2021r AutoMapy. Do końca nie byłem zadowolony ale jakoś do celu zawsze dotarłem. Rozmawiając ze znajomymi mówią mi że AutoMapa to przeżytek. Wystarczy GoogleMaps -mówią. Zrobiłem kilka testów w Polsce i było OK. Nie wiem jak za granicą. A może poleci ktoś coś innego ?
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 21.03.2023 22:44

Polecam mapy.cz. Przygotowuję przed podróżą traskę, warianty oraz wersję offline w razie co. Korzystam od lat.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.03.2023 22:46

Z trafikiem - waze. Bardzo dużo użytkowników na trasie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.03.2023 22:51

endryu napisał(a):Z trafikiem - waze. Bardzo dużo użytkowników na trasie.

Też polecam WAZE. Dobry trafik, no i ostrzeżenia o niebezpieczenwach na trasie przekazywane przez innych użytkowników 8) I jak dla mnie ma najważniejsza opcje, można zablokować drogi gruntowe i nie poprowadzi polną drogą przez las co GM potrafi zrobić :wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3416
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.03.2023 08:59

W telefonie mam Magic Earth, polecam, w języku ang. bardzo dokładna, aktualizacje map ściąga co jakiś czas!! (wybranych, instalujemy te kraje, które potrzebujemy na trasie). Navi do auta to Modecom z mapami Here i Igo.
Ostatnio edytowano 22.03.2023 10:17 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 22.03.2023 10:02

Wystarczy GoogleMaps -mówią.


Pięć lat temu jak jechałem do Chorwacji pomyślałem że pojadę tylko na GM. Zrobiło się nerwowo jak po przekroczeniu granicy telefon był offline bo nie chciał się połączyć z żadną siecią w roamingu (a mam offline nie pobrałem). Dlatego teraz mam dodatkowo Sygic który działa też offline na mapach tomtoma kupiony jakiś czas temu w promocji.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.03.2023 13:16

gucio1955 napisał(a):Do Chorwacji jadę przez Słowację i Węgry. Używałem do 2021r AutoMapy. Do końca nie byłem zadowolony ale jakoś do celu zawsze dotarłem. Rozmawiając ze znajomymi mówią mi że AutoMapa to przeżytek. Wystarczy GoogleMaps -mówią. Zrobiłem kilka testów w Polsce i było OK. Nie wiem jak za granicą. A może poleci ktoś coś innego ?


Od lat GM na ekranie auta przez Android Auto. Bez najmniejszych zastrzeżeń
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 22.03.2023 13:44

Też polecam GM. Radary też wskazuje
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.03.2023 14:57

A ja zamiennie - Google Maps dla wygody lub Here WeGo przez sentyment :)

Here mają też przydatną funkcję powiadamiania o przekroczeniu dozwolonej prędkości. Próg sygnalizacji można sobie oczywiście ustawić.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 22.03.2023 16:54

No właśnie Gmna telefonie mam info o prędkości ale na AA już chyba nie. Będę musiał sprawdzić.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 22.03.2023 20:43

anthony1981 napisał(a):Polecam mapy.cz. Przygotowuję przed podróżą traskę, warianty oraz wersję offline w razie co. Korzystam od lat.


Intuicyjnie bardzo mi odpowiada. Pobrałem mapy, zaznaczyłem "punkty" i czekam na wyjazd. Szkoda że nie ma tu 'dema' jak w AutoMapie.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 350
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 23.03.2023 00:13

Zaleta automapy to mapy w pamięci telefonu oraz dobry asystent pasa ruchu i powiadomienia dźwiękowe o radarach. Wada - brak poza Polską traffic-u online, a więc w praktyce nie nadaje się do omijania korków.
GM - wada podstawowa, nie ma dźwiękowych powiadomień o radarach.
TomTom Go Navigator - niezłe mapy, można wgrać do telefonu, ma powiadomienia dźwiękowe o radarach, dobry traffic za granicą.
AmiGo, darmowy TomTom, niestety mapy online, ale powiadomienia o radarach i traffic jak w płatnej wersji.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Re: Którą nawigację wybrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 25.03.2023 21:04

anthony1981 napisał(a):Polecam mapy.cz. Przygotowuję przed podróżą traskę, warianty oraz wersję offline w razie co. Korzystam od lat.


Dziś testowałem. Nie wiem co było ale czy jest jakiś problem na terenie POLSKI ? Jechałem około 200 km i cały czas szukała sygnału GPS. Jak już znalazła to wskazała i chyba się zawiesił. Ponownie szukanie sygnału. Po 200 km miałem jej dosyć. Wracałem na GoogleMaps.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 25.03.2023 21:40

Na długich trasach od lat TomTom. Ma bardzo dobre ostrzeganie. Nie ufam ślepo nawigacji, ale jeśli każe mi jechać boczną droga, to prawie na pewno na pierwotnej trasie jest korek. Od kiedy jest kompatybilna z AA to już w ogóle rewelacja.

Kiedyś używałem też IGo, jeszcze za czasów kiedy miałem starożytną nawigację na szybie. Mieli dobre mapy południowej Europy.

Do wbudowanej samochodowej jakoś nie mogę się przyzwyczaić. update co pół roku i dość upierdliwy interfejs, chociaż potem dobrze prowadzi.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 27.03.2023 12:10

Według mnie w zupełności wystarczy GM. Bardzo dobrze sprawdza się traffic, co przy dalekich podróżach to must have. Tylko trzeba wziąć poprawkę, że jak pokazuje korek 10 min, to trzeba to przemnożyć przez 2, a nawet 3. Ale chyba lepszą wersją GM jest Waze (w sumie to jest ten sam producent Google), bo pokazuje ograniczenia prędkości występujące na trasie i można dodatkowo sobie ustawić próg przekroczenia prędkości. Ostatnio jeżdżę więcej na Waze niż na GM
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone