Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamba2000
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 02.08.2022 15:13

Po aktualizacji softu i map w garminie drivesmart 61 lmt s pojawił
się most Pelješac. :papa:
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.08.2022 18:00

Baldini napisał(a):Wczoraj testowałem Waze na trasie Budapeszt - Orebić . Plusy: super powiadomienia o radarach, autach na poboczu itp. Wady: nie uwzględnia korków (no chyba , że gdzieś ta opcja jest ukryta) i można się naciąć . Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada GM.

(WAZE) Czy w ustawieniach, w zakładce ostrzeżenia i zgłoszenia masz zaznaczoną ikonę "korki uliczne"-pokaż na mapie? W Polsce ładnie pokazuje korki. Szczególnie na A4 :mrgreen:
Ważne aby inne zgłoszenia tez były skonfigurowane jako widoczne na mapie (to tak wedle konfiguracji apki.)
Baldini
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 04.08.2022 21:26

Dzięki za info, sprawdzę.
kranu
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kranu » 04.08.2022 21:28

Ja mam w Waze włączone wyświetlanie korków i ostatnio mnie wpakował w zator, chociaż Google Maps wcześniej zalecał skręcić.
Myślałem, że te dwa produkty Google wymieniają się danymi.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.08.2022 22:49

kranu napisał(a):Ja mam w Waze włączone wyświetlanie korków i ostatnio mnie wpakował w zator, chociaż Google Maps wcześniej zalecał skręcić.
Myślałem, że te dwa produkty Google wymieniają się danymi.

W Waze (w innych nawigacjach chyba też) dużą rolę odgrywa algorytm jej pracy. Zliczenie czasu od powstania jakiejś sytuacji drogowej (np.korek) i potwierdzeniu jej przez użytkownika kliknieciem ikonki oraz zliczeniu użytkowników navi w danym obszarze drogi (zmierzenie prędkości jazdy lub zatrzymania się na jezdni, kliknięcie przez innych tej samej ikonki, itd.) W bardzo spowolnionej jeździe, zatrzymywaniu się co pewien czas na danym odcinku drogi waze wielokrotnie wyświetlała mi komunikat z pytaniem czy stoję w korku ? Odpowiednie potwierdzenie wpływa na czas aktualizacji o sytuacji na drodze dla uzytkowników navi. To tylko "maszyna" która potrzebuje danych w odpowiednim czasie.
Żadnej navi nie należy za bardzo ufać, bo :arrow: 8O :?:
Szerokości :)
Baldini
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 05.08.2022 07:54

Poniekąd masz rację , ale GM pokazuje korek za wczasu i proponuję objazd, a Waze (przynajmniej tyle co zdążyłem przetestować ) pokazuje korek, jak już w nim stoisz. Różnica jest znaczna.

Za tunelem Rok był korek na 40 min. GM pokazała go wcześniej , wydłużając czas jazdy do celu. Waze pokazała korek jak już w nim stałem , ale czasu nie zmieniła .
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2022 08:26

GM sobie u mnie przegrało tym ze kilkakrotnie zaczęło prowadzić objazdem który był drogą polną lub drogą z przejściem granicznym przez które nie miałem prawa przejechać (granica Slo-Hr). Od tego czasu staram się nie używać tej nawigacji podczas podróży.
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.08.2022 10:01

dids76 napisał(a):GM sobie u mnie przegrało tym ze kilkakrotnie zaczęło prowadzić objazdem który był drogą polną lub drogą z przejściem granicznym przez które nie miałem prawa przejechać (granica Slo-Hr). Od tego czasu staram się nie używać tej nawigacji podczas podróży.

Mam podobne doświadczenia. GM doskonale spisuje się w miejskich korkach, ale na dłuższej trasie potrafi poprowadzić jakimiś bocznymi i dziurawymi drogami dla hipotetycznego i bardzo wątpliwego zaoszczędzenia np. 1 minuty.
Andrzej3777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 05.08.2022 22:19

Ja w tym roku przetestowałem Tom Tom To i moim zdaniem wypadł rewelacyjnie.Sprawnie ominął korki informował o fotoradarach brakuje tylko funkcji z yanosika takich jak Policja itp.Co prawda jest płatny ale fajnie współpracuje z za więc na jedne wakacje 20zł nie majątek.
St.Witch
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 06.08.2022 14:52

Czesc .
Jedziemy w koncu do Mostaru i jak wiadomo w Bosni lepiej nie ryzykowac korzystania z map,nawigacji online.
Ktos gdzies wspomnial Navigator offline. Sa to jenak wpisy sprzed kilku lat. Czy nadal polecacie?
I teraz troche glupie pytanie... czy ta nawigacja w sklepie play to taka biala strzalka na niebieskim tle? :oops:
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2022 15:27

St.Witch napisał(a):Czesc .
Jedziemy w koncu do Mostaru i jak wiadomo w Bosni lepiej nie ryzykowac korzystania z map,nawigacji online.
Ktos gdzies wspomnial Navigator offline. Sa to jenak wpisy sprzed kilku lat. Czy nadal polecacie?
I teraz troche glupie pytanie... czy ta nawigacja w sklepie play to taka biala strzalka na niebieskim tle? :oops:

A nie łatwiej ściągnąć sobie mapy offline w GM ?
Ja tak robiłem. Bez żadnego problemu prowadziły mnie po BiH.
St.Witch
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 06.08.2022 15:43

A nie łatwiej ściągnąć sobie mapy offline w GM ?
Ja tak robiłem. Bez żadnego problemu prowadziły mnie po BiH.[/quote]

Tak tez zrobie...ale wiesz cos dodatkowego by sie przydalo.Wprawdzie mam tez mape papierowa.Ach ,moze za bardzo sie matwie :)
Baldini
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 06.08.2022 16:35

dids76 napisał(a):GM sobie u mnie przegrało tym ze kilkakrotnie zaczęło prowadzić objazdem który był drogą polną lub drogą z przejściem granicznym przez które nie miałem prawa przejechać (granica Slo-Hr). Od tego czasu staram się nie używać tej nawigacji podczas podróży.

No niestety. Też miałem kilka razy takie sytuacje. A jedna do tej pory mnie zadziwia, ale to nie temat związany z Cro :D
Freddie
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 07.08.2022 12:23

Mnie ostatnio GM prowadziła takim "skrótem" na Cvetlin.....
Załączniki:
droga na Cvetlin.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022