Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 14.05.2023 23:03

Ale ja nie kłócę się czy się sprawdza, bo sprawdza się na pewno. Tylko komfort użytkowania, zwłaszcza na Larku, to standard z minionej epoki. Tak jak Windows XP albo 7 z nostalgią wspominane przez ortodoksyjnych użytkowników.

Ja po prostu po Win CE miałem bardzo dobrą nawigację fabryczną opartą na mapach TA, a potem przesiadłem się na AA i aplikacje navi z obsługa głosową, a to już zupełnie inna liga. Nie potrzebuję wspomagania kilku innych aplikacji do sprawdzania warunków drogowych online w czasie rzeczywistym.

Po prostu wygoda.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 15.05.2023 11:35

Chris_M napisał(a):Jak już jesteśmy przy Android Auto, to mam pytanie.
Czy na wbudowanym ekranie samochodu można wyświetlać dowolną aplikację do nawigacji zainstalowaną na smartfonie, czy tylko niektóre, np. GM?


Możesz wyświetlić cokolwiek na zasadzie Screen Mirroring z telefonu na ekranie w aucie.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 15.05.2023 11:57

Z tym, że Screen Mirroring (miracast) to tylko możliwość wyświetlenia ekranu smartfona na ekranie auta (lub na ekranie TV w domu), to zupełnie inna technologia niż Android Auto. W Android Auto ekran samochodu jest interaktywny, można dotykowo sterować aplikacją, np. nawigacją, w Miracast nie - to tylko zdalny wyświetlacz.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 15.05.2023 12:22

Konfigurowałem swój tel i AA w aucie na podstawie tego filmu:

https://youtu.be/BGGdZxOsy-I

Działa sterowanie aplikacjami z poziomu ekranu auta.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 15.05.2023 12:39

Ale to nie jest Screen mirroring tylko Android Auto z odpaloną apką, która omija standardowe zabezpieczenia Android Auto odnośnie niektórych aplikacji, np. YouTube.
Screen mirroring czyli Miracast to zdublowanie wyświetlacza smartfona na ekranie np. tabletu w aucie lub telewizora w domu.
W tym rozwiązaniu tez można wyświetlać filmy na ekranie auta ale nie ma tu interaktywności ekranu auta.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 15.05.2023 12:55

OK,
sens moich wpisów był taki, że są sposoby korzystania z każdej zainstalowanej na tel aplikacji poprzez ekran systemu multimedialnego w aucie.
A o to właśnie pytał @Chris_M

Nie musimy ograniczać się do aplikacji współpracujących z Android Auto.

Ja mam bardzo dobre opinie o prowadzeniu Tom Tom GO poza granicami PL, które nie działa na AA. A dzięki zdublowaniu ekranu tel mogę korzystaćz tej apki na ekranie wbudowanym w aucie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.05.2023 13:06

Tylko po co?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 15.05.2023 14:09

coobah napisał(a):OK,
sens moich wpisów był taki, że są sposoby korzystania z każdej zainstalowanej na tel aplikacji poprzez ekran systemu multimedialnego w aucie.
A o to właśnie pytał @Chris_M

Nie musimy ograniczać się do aplikacji współpracujących z Android Auto.

Ja mam bardzo dobre opinie o prowadzeniu Tom Tom GO poza granicami PL, które nie działa na AA. A dzięki zdublowaniu ekranu tel mogę korzystaćz tej apki na ekranie wbudowanym w aucie.

Rozumiem oczywiście, chodziło mi tylko o właściwe znaczenie użytego pojęcia Screen mirrororing.
Na AA jest dostępna uproszczona wersja Tom Tom AmiGO - testowałem ale nie używam na co dzień więc nie mam zdania.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 15.05.2023 14:23

AmiGo pobiera mapy w trakcie jazdy.
Tom Tom GO pobiera wcześniej całe wybrane przez użytkownika kraje. Wtedy zużycie danych podczas jazdy jest marginalne.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 17.05.2023 10:50

Ostatnie kilka dni eksperymentowałem z rozmaitymi aplikacjami do nawigacji próbując znaleźć taką która w niezawodny sposób zaprowadzi mnie z Krakowa do Biogradu z ominięciem słoweńskich autostrad i po tym doświadczeniu jestem załamany. Na dobrą sprawę, to żadna z nich nie jest w stanie tego dobrze zrobić nie wywożąc kierowcy "w maliny" :(
GM i TomTom potrafią omijać płatne drogi, ale albo tylko na całej trasie albo w ogóle, więc skupiłem się na dwóch aplikacjach, które potrafią omijać płatne drogi w wybranych krajach, czyli Mapy.cz oraz Sygic.
Mapy.cz jest najbardziej intuicyjny i z nim wiązałem największe nadzieje ale poza tym, że bardzo cicho mówi, to okazało się, że on faktycznie omija płatne drogi, tylko że nie zawsze!
Jeśli gdzieś mu wychodzi, że autostradą będzie najprościej, to poprowadzi trasę autostradą, chociaż ma wyłączone drogi płatne w danym kraju! (problem zauważyłem przy przejeździe przez Dolga Vas i Lendava)

Największy numer wyszedł z aplikacją Sygic, która głupieje gdy wyznaczy się więcej niż tylko jeden pośredni punt trasy (waypoint)!
Aplikacja zmienia kolejność pokonywania tych waypointów prowadząc trasę tak, byśmy jeździli tam i z powrotem, wracając do już przejechanych punktów trasy!
Co najlepsze, w tabelce przedstawiającej kolejność waypointów ta kolejność jest poprawna, ale na mapie już nie tylko kolejność waypointów jest zamieniona, ale nawet zamiast jednego z ustawionych przeze mnie waypointów pojawiał mi się inny, którego nie ustawiałem! (ten waypoint ustawiałem przy innej wersji trasy i widocznie gdzieś on pozostał w pamięci!)
Najbardziej wkurzający jest fakt, że to nie jest darmowa, ale płatna aplikacja, za którą zapłaciłem 30 EUR!
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 17.05.2023 11:08

Z Sygicem kiedyś już miałem takie schody na Słowacji gdy wprowadziłem dłuższą trasę z kilkoma punktami. W końcu zatrzymałem się zrozumiałem co się dzieje i zacząłem wskazywać punkty po kolei. Ogólnie lipa, w każdej testowanej apce coś jest nie tak, w jednej to w innej cos innego - nawet te płatne jak Sygic czy NE nie są pozbawione błędów (często tych grubych).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.05.2023 09:48

mietas69 napisał(a):Zapomniałem dodać że przed Lućko na tej 40 jest taki mały radar po prawej stronie ,uważajcie

WAZE o nim informowało?
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.05.2023 22:46

Nie informowało
wasky77
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.01.2023
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) wasky77 » 29.05.2023 17:13

dids76 napisał(a):
mietas69 napisał(a):Zapomniałem dodać że przed Lućko na tej 40 jest taki mały radar po prawej stronie ,uważajcie

WAZE o nim informowało?


Używa ktoś navi Amigo? Lepsze niż Waze?
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 29.05.2023 21:19

Próbowałem waze dużo lepsza
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone