Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Freddie
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 17.06.2022 19:07

Ja w zeszłym roku testowałem równocześnie Waze (przez Android Auto) i Automapę na telefonie
opisałem to tu: jaka-aplikacja-radary-w-drodze-do-cro-t56302-30.html#p2224649

Jeśli kogoś interesuje info o radarach i korkach to Automapy za granicą nie polecam, tam rządzi "Waze".
Oczywiście wszystkie mapy otrzymują również dane z "oficjalnych kanałów" i tak w zeszłym roku Słoweńcy zaznaczyli, że przejście w Cvetlin zamknięte, więc wszystkie mapy prowadziły na Maceji.
Oczywiście Cvetlin był czynny

Automapę można wykupić za 13,99zł na Europę na 30dni. Waze jest oczywiście darmowa.
W naszym kraju lepsza jest Automapa (płatna) i Yanosik (dasrmowy).
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 17.06.2022 22:33

empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Gdzie w mapy.cz są jakieś opcje winiet? Ja nic takiego nie widzę?

Masz opcję unikaj opłat

Obrazek

Widzę tę opcję w wersji webowej, ale czy w aplikacji mobilnej też jest taka możliwość? Bo nie mogę jej znaleźć :(
A poza tym, to ta mapa jest bardzo fajna, nawet bardziej mi się podoba od GM, szkoda tylko, że w wersji webowej laguje i przycina, bo to bardzo utrudnia planowanie trasy :(
I jeszcze jedno pytanie:
Czy po zaplanowaniu trasy w wersji webowej można ją wysłać na smartfona?

PS:
Już znalazłem jak przesłać mapę na smartfona, w dalszym ciągu nie wiem, jak w aplikacji mobilnej włączyć omijanie płatnych dróg.
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2022 07:47

Bo w wersji mobilnej wybranie tej opcji jest trochę ukryte.
1. Wpisz cel podróży
2. Kliknij "trasa"
3. Kliknij "z uwzględnieniem ruchu drogowego"
4. Jesteś w ustawieniach trasy.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.06.2022 08:35

Wczoraj jechałem na Waze po mieście, na odcinku gdzie stoi fotoradar ostrzegła mnie dopiero jak go minęliśmy, co nie do końca mi się spodobało bo zapomniałem o nim :).Gdzie w Waze jest opcja z winitami ?
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 18.06.2022 09:22

A która mapa wg Was pokazuje bardziej realne czasy przejazdów GM czy Mapy.cz?
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2022 09:27

toomas napisał(a):A która mapa wg Was pokazuje bardziej realne czasy przejazdów GM czy Mapy.cz?

Testowałem dojazd do pracy. W tym wypadku zdecydowanie GM.
Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 11:42

empire13 napisał(a):Bo w wersji mobilnej wybranie tej opcji jest trochę ukryte.
1. Wpisz cel podróży
2. Kliknij "trasa"
3. Kliknij "z uwzględnieniem ruchu drogowego"
4. Jesteś w ustawieniach trasy.

Trzeba przyznać, że bardzo fajnie to działa, interfejs jest znacznie bardziej przyjazny niż w GM!
Szkoda tylko, że nie ma ostrzeżeń przed radarami.
Mam TomTom Go, który jest bardzo dopracowany, ma asystenta pasów ruchu i ostrzeżenia przed radarami, ale nie ma możliwości włączenia opcji unikania płatnych dróg dla poszczególnych krajów :(
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2022 11:45

Chyba nie ma idealnej nawi.
Ja się jeszcze w wolnej chwili pobawię w Waze tymi winietami. To może być najlepsza opcja na zagraniczny urlop.
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.06.2022 22:25

empire13 napisał(a):Chyba nie ma idealnej nawi.
Ja się jeszcze w wolnej chwili pobawię w Waze tymi winietami. To może być najlepsza opcja na zagraniczny urlop.

Czy możesz podpowiedzieć gdzie są te winiety w Waze? Nie ogarniam tego ... :hut:
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.06.2022 22:42

madziaimaciek napisał(a):

Czy możesz podpowiedzieć gdzie są te winiety w Waze? Nie ogarniam tego ... :hut:

Mój Waze/Ustawienia/Winiety i HOV
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.06.2022 23:27

empire13 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):

Mój Waze/Ustawienia/Winiety i HOV

Dziękuje bardzo :)
astalavista
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 19.06.2022 06:48

Zawsze bez problemu jeździłem na GM + AA (na wyświetlaczu samochodu )...nawet na ten rok już sobie przygotowałem konkretne trasy jako skróty w telefonie...ale chyba potestuje też Waze (tez działa z AA) bo gdy wpisałem winiety to pokazał mi taką samą trase co GM gdzie w GM musiałem wpisać kilka punktów pośrednich....także potestujemy :)
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.06.2022 15:01

astalavista napisał(a):Zawsze bez problemu jeździłem na GM + AA (na wyświetlaczu samochodu )...nawet na ten rok już sobie przygotowałem konkretne trasy jako skróty w telefonie...ale chyba potestuje też Waze (tez działa z AA) bo gdy wpisałem winiety to pokazał mi taką samą trase co GM gdzie w GM musiałem wpisać kilka punktów pośrednich....także potestujemy :)

Masz AA bezpośrednio w samochodzi, czy po kablu, bo ja po kablu nie mogę ustawiać trasy z punktami, tylko początek i koniec trasy
astalavista
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 19.06.2022 15:38

Po kablu...ale to akurat nie ma znaczenia...musisz sobie przygotować trase najlepiej na telefonie wraz z punktami pośrednimi...gdy już masz taką przygotowaną to po prawej masz 3 kropki...klikasz i wybierasz "dodaj trase do ekranu głównego"... i już masz na pulpicie ikonke z GM z konkretną trasą... a
potem klikasz trase która Cie interesuje podłączasz kabel do samochodu i już masz tą mape na ekranie na AA :)
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.06.2022 21:28

astalavista napisał(a):Po kablu...ale to akurat nie ma znaczenia...musisz sobie przygotować trase najlepiej na telefonie wraz z punktami pośrednimi...gdy już masz taką przygotowaną to po prawej masz 3 kropki...klikasz i wybierasz "dodaj trase do ekranu głównego"... i już masz na pulpicie ikonke z GM z konkretną trasą... a
potem klikasz trase która Cie interesuje podłączasz kabel do samochodu i już masz tą mape na ekranie na AA :)

Jutro zasiadam w fotelu i sprawdzam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022