Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 03.08.2021 14:44

dids76 napisał(a):
janos napisał(a):Ja myślę jechać na Sygic bo tam można pobrać mapy offline. Czy na Waze można też jechać offline?

Nigdy nie próbowałem, zawsze jeżdżę na online. Nie ciągnie jakoś sporo Internetu :wink:


waze w trybie offline niema połowy funkcji /zresztą normalne/ ale chodzi jak chcesz offline to lepszy i dokładniejszy jest osmand używam go nawet do śladów tras offroad i nie zawodzi zgrany ślad pokazuje w trybie offline bez problemu, a na asfaltach albanii macedonii i serbii w tym roku dowiózł mnie wszędzie
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 10.06.2022 18:54

Odkopię trochę temat, otrzymałem kod na roczną aktualizację mapy Navitel na telefon z androidem. Opinie poczytałem i są dość podzielone, ze gubi, że złe komunikaty, że starte trasy... Sprawdziłem również czy navi działa bez Internetu. Działa i wytyczna trasy normalnie, czy ktoś używa tej nawigacji?
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 10.06.2022 19:36

nawigacja działa, mapy ma nawet ok ale to nawigacja w starym stylu. Nie wytrzymuje konkurencji z Google Maps czy Waze. Ja używam Waze bo mapy ma od google a na dodatek ma live traffic ( info o korkach itp ), pokazuje fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości, patrole z suszarką. Taka miedzynarodowa wersja Yanosika i na dodatek bezpłatna. fajną funkcją jest możliwość zaznaczenia na jakie kraje mamy winiety.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 10.06.2022 19:51

chrom6 napisał(a):nawigacja działa, mapy ma nawet ok ale to nawigacja w starym stylu. Nie wytrzymuje konkurencji z Google Maps czy Waze. Ja używam Waze bo mapy ma od google a na dodatek ma live traffic ( info o korkach itp ), pokazuje fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości, patrole z suszarką. Taka miedzynarodowa wersja Yanosika i na dodatek bezpłatna. fajną funkcją jest możliwość zaznaczenia na jakie kraje mamy winiety.

Rozumiem, ale żeby działał live trafic potrzeba jest stałego dostępu do internetu. Mam google maps w aucie( kablem z telefonu) ale nie mogę dodawać opcji by samemu wybrać przystanek na trasie. Mapa sama wylicza, dlatego szukam...
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 11.06.2022 10:04

musi być internet ale to nie ciągnie dużo. jeżdząc cały miesiąc z odpalonym Waze i Spotify zużycie mam na poziomie 2,5 GB. Waze ma opcję 1 przystanku po trasie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.06.2022 10:15

Podoba mi się apka mapy.cz
Też jest opcję wyboru trasy z uwzględnieniem posiadanych winiet.
Jedyny minus to trafic. Niby ma ale (przynajmniej w PL) działa słabo.
Google najlepszego trafficu (albo wyznaczania najszybszej trasy opartej na trafficu) nie posiada ale lepszej nawi (przynajmniej bezpłatnej) jeszcze nie znalazłem.
Chyba czas przetestować waze.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2022 10:25

empire13 napisał(a):Podoba mi się apka mapy.cz
Też jest opcję wyboru trasy z uwzględnieniem posiadanych winiet.
Jedyny minus to trafic. Niby ma ale (przynajmniej w PL) działa słabo.
Google najlepszego trafficu (albo wyznaczania najszybszej trasy opartej na trafficu) nie posiada ale lepszej nawi (przynajmniej bezpłatnej) jeszcze nie znalazłem.
Chyba czas przetestować waze.

Od kilku lat jeżdżę zamiennie na GM i Waze. Wydaje mi się że GM ma trochę lepszy trafic ale Waze ma bardziej aktualne trasy np ostatni GM mi zwariowało na remontowanym odcinku S8 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej i kazało zjechać z drogi prowadząc gdzieś w pola. No i Waze ma kilka przydatnych funkcji jak ostrzeganie o niebezpieczeństwach, dosyć aktualną mapę fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości itd.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.06.2022 10:58

No to instaluję :)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 11.06.2022 14:05

chrom6 napisał(a):musi być internet ale to nie ciągnie dużo. jeżdząc cały miesiąc z odpalonym Waze i Spotify zużycie mam na poziomie 2,5 GB. Waze ma opcję 1 przystanku po trasie.

dzięki, mam 5 GB w roamingu, na przejazd do Cro na GM i Spotify powinno wystarczyć. :hut:
Pobrałem Waze i widzę, że jest ,,kompatybilne,, z GM w moim Android Auto. Zobaczymy co z tego bedzie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.06.2022 14:20

Ktoś tu wcześniej polecał mapy.cz jako alternatywną nawigację. Ściągnąłem - fajne. Tylko czy tam jest ostrzeganie o fotoradarach? Bo nie widzę takiej opcji.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.06.2022 14:29

marekkowalak napisał(a):Ktoś tu wcześniej polecał mapy.cz jako alternatywną nawigację. Ściągnąłem - fajne. Tylko czy tam jest ostrzeganie o fotoradarach? Bo nie widzę takiej opcji.

Chyba nie ma. Ja przynajmniej nie zauważyłem.
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 14.06.2022 08:40

Również używam mapy.cz. Wybrałem ją lata temu ze względu na mapy offline (jeszcze wcześniej używałem czegoś od Nokii chyba Here). Chyba nie posiada ostrzegania przed fotoradarami - nie wiem, nie interesowało mnie to, mam na to swoje tajemne rozwiązanie - jazda przepisowa. pozdrawiam
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 14.06.2022 09:45

ja z Waze miewam małe problemy w momencie, w którym wbijam całą trasę od domu do miejsca docelowego w Chorwacji, lubi się zawieszać czas dotarcia tzn. pozycja na mapie się zmienia, ale czas dotarcia już nie. Przekonałem sie o tym jak po kilku pauzach na trasie, musiałem podgonić tempo bo właśnie czas mi się zawiesił a miałem go bardzo mało by zdążyć na prom.
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 14.06.2022 13:34

Ja również ponawiam temat. Chciałam poznać opinie osób,które jechały z nawigacją mapy.cz? Na co dzień używam google maps.Jadąc do Chorwacji też jadę z google maps? Czasem jest denerwujące ,że zmienia mi w trakcie trasę na krótszą dlatego chciałam zmienić na coś innego. :)
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 14.06.2022 13:51

Proponuję jazdę na dwóch telefonach lub przynajmniej dwóch apkach. W momentach gdy trasy się różnią moja Małżonka robi szybką analizę i podejmujemy decyzję.
Mapy.cz są świetne do turystyki pieszej/rowerowej. W samochodzie nie sprawdzałem ostatnio ale jakiś czas temu był tylko czeski lektor :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone