Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 17.02.2021 11:15

Inde napisał(a):Dziękuje panowie! No to trasę lecę na "Internet w Samochodzie" z Android Auto, a resztę krajów na roamingu z komórki.
W planie jest też BiH. Na Bośnię i Hercegowinę miałem 2 lata temu ściągnięte mapy offline i nawet sobie radziło. Zrobiliśmy trasę Makarska - Kravica - Mostar - Počitelj - Makarska i nie wzięło ani kilobajta (nie licząc tych, które zużyłem szukając Timy Irmy). Choć pewnie na taki paru dniowy wypad z Sarajewem to warto by coś do slotu SIM2 wrzucić.


W 2019 jak byłem na podobnej wycieczce w BiH - Kravica-Mostar-Blagaj-Počitelj wszystko obskoczyłem na TomTomie i Mapach Google offline.
Bez problemu objechałem z Podacy. Wyłączyłem transmisje przed granicą z BiH.
Zrobiłem jedną aktualizację jak byliśmy na obiedzie w Balagaj - WiFi w resteuracji.

Co do karty, to dowiedz się czy twój operator nie oferuje jakiś pakietów na państwa poza unią. Niektórzy takie mają.
Ew. można kupić kartę na miejscu, np. https://web.bhtelecom.ba/en/tourist-2/t ... _to_10days
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.02.2021 17:25

Tomek_krot napisał(a):Może spróbujcie taką darmowa nawigację offline/online, bardzo fajna. Po Europie prowadzi moim zdaniem lepiej niż Google map.
--> Magic Earth <-- tak się "zwie" owa apka.


Wgrałem aplikację Magic Earth. Rzeczywiście fajna nawigacja. Moim zdaniem bardzo dobra i do tego bezpłatna. Czytelny obraz mapy, dokładne komunikaty dotyczące skrętów, pokonywania rond, ostrzeżeń. Na You Tube "łowca androidów" po przetestowaniu wielu nawigacji uważa ją za najlepszą bezpłatną nawigację na rynku. Dzisiaj wypróbowałem ją - dobra jest. Wydaje mi się, że lepsza od Google Maps.

Ural
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 17.02.2021 21:08

Ural, namówiłeś. Wypróbuję.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.02.2021 11:13

sviva napisał(a):Ural, namówiłeś. Wypróbuję.



Byle czego bym Ci nie polecił. :D
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.02.2021 11:17

Ural napisał(a):
Tomek_krot napisał(a):Może spróbujcie taką darmowa nawigację offline/online, bardzo fajna. Po Europie prowadzi moim zdaniem lepiej niż Google map.
--> Magic Earth <-- tak się "zwie" owa apka.


Wgrałem aplikację Magic Earth. Rzeczywiście fajna nawigacja. Moim zdaniem bardzo dobra i do tego bezpłatna. Czytelny obraz mapy, dokładne komunikaty dotyczące skrętów, pokonywania rond, ostrzeżeń. Na You Tube "łowca androidów" po przetestowaniu wielu nawigacji uważa ją za najlepszą bezpłatną nawigację na rynku. Dzisiaj wypróbowałem ją - dobra jest. Wydaje mi się, że lepsza od Google Maps.

Ural


Bardzo fajna apka! Ale niestety dla mnie odpada. Mapka nie współdziała z samochodami. Nie działają w niej komendy głosowe oraz nie ma wspólnego interfejsu na ekranie samochodu. Nawigacja jest oparta na mapie OpenStreetMap i co jest mniamniuśne to wrzucili do niej dane z zasobów geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej 8O. Może w przyszłości dodadzą funkcje wspierające połączenie z samochodami, wszak jest darmowa.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.02.2021 12:25

Inde napisał(a):... Może w przyszłości dodadzą funkcje wspierające połączenie z samochodami, wszak jest darmowa.

I tu jest problem.
Telefony z Andkiem łączą się przez Android Auto. A ten wspiera jedynie Googla i Waze.
Pisałem kiedyś do Automapy kiedy będą kompatybilni z Android Auto.
Wyrazili podziękowanie za zainteresowanie i powiedzieli, że chcieliby, ale to od nich nie zależy.
I teraz jeżdżę na Waze, bo na ekranie samochodu jest lepiej widoczne i ostrzega też o policji w krzakach.

Wcześniej jeździłem na Automapie w wersji na Windowsa CE, później na Androida.
W przypadku na Androida nie kosztowało to dużo, bo można było kupić licencję na kilka dni.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.02.2021 12:36

Wgrałem aplikację Magic Earth. Rzeczywiście fajna nawigacja. Moim zdaniem bardzo dobra i do tego bezpłatna. Czytelny obraz mapy, dokładne komunikaty dotyczące skrętów, pokonywania rond, ostrzeżeń. Na You Tube "łowca androidów" po przetestowaniu wielu nawigacji uważa ją za najlepszą bezpłatną nawigację na rynku. Dzisiaj wypróbowałem ją - dobra jest. Wydaje mi się, że lepsza od Google Maps.

Ural[/quote]

Bardzo fajna apka! Ale niestety dla mnie odpada. Mapka nie współdziała z samochodami. Nie działają w niej komendy głosowe oraz nie ma wspólnego interfejsu na ekranie samochodu. Nawigacja jest oparta na mapie OpenStreetMap i co jest mniamniuśne to wrzucili do niej dane z zasobów geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej 8O. Może w przyszłości dodadzą funkcje wspierające połączenie z samochodami, wszak jest darmowa.[/quote]



Online działają komendy głosowe. Offline nie ale ofline to wszystkie nawigacje nie zawiadują głosem. Sprawdzę jeszcze raz w aucie jak zachowuje sie offline. Działa głos czy nie działa.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 21.02.2021 22:00

Ural napisał(a):
sviva napisał(a):Ural, namówiłeś. Wypróbuję.



Byle czego bym Ci nie polecił. :D

No ja myślę! Kultura ponad wszystko :hut:
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 27.02.2021 18:33

Witam!
Od zawsze jeżdżę na Automapie - wiadomo ma swoje zalety i wady, ale już się do nich przyzwyczaiłem. Mój Modecom z Win CE zaczyna się coraz częściej wieszać i chciałbym kupić jakieś nowe urządzenie. Polećcie coś proszę. Czy warto inwestować w jakiegoś TomToma? Czy ktoś z Was korzysta z ostrzegania przed radarami w TomTomie?
Od razu zaznaczę, że wolę mieć osobne urządzenie z nawigacją. Telefon traktuję jako opcję awaryjną, znam i korzystam oczywiście z GM, Here. Nie znam polecanego przez was Waze.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.02.2021 10:13

creep22 napisał(a):Witam!
. Mój Modecom z Win CE zaczyna się coraz częściej wieszać i chciałbym kupić jakieś nowe urządzenie. Polećcie coś proszę.


Mam aktualnie Modecom SX2 nowy model. To już drugi z tej serii. Wcześniej SX. Aha, Win jest odblokowany, takich szukaj dla siebie.
Sprzęt tanieje i można go kupić za ok. 250 PLN.
W tym roku pewnie będą kolejne nowe modele z szybkimi procesorami i modułami GPS - więc ja osobiście tego Ci polecam. Pozdrawiam, szerokości. :papa:
arybek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.06.2011
Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) arybek » 11.06.2021 20:38

witajcie cro-maniacy! :)

Wracam po wielu latach na Chorwację i chciałem Was podpytać, jaka nawigacja na Apple CarPlay sprawdziła się w tej podróży.
Wiele lat temu korzystałem z androida i automapy, carPlay jest dla mnie nowością - jeżdżę od tygodnia z tą dogodnością.
Jaką polecacie? Z nawigacji pod telefon używałem Sygic, Naviexpert i automapa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2021 20:51

arybek napisał(a):witajcie cro-maniacy! :)

Wracam po wielu latach na Chorwację i chciałem Was podpytać, jaka nawigacja na Apple CarPlay sprawdziła się w tej podróży.
Wiele lat temu korzystałem z androida i automapy, carPlay jest dla mnie nowością - jeżdżę od tygodnia z tą dogodnością.
Jaką polecacie? Z nawigacji pod telefon używałem Sygic, Naviexpert i automapa.

Jest wątek o nawigacji, nowy zbędny.
No i wracasz po wielu latach do Chorwacji :idea:
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 11.06.2021 21:43

arybek napisał(a):witajcie cro-maniacy! :)

Wracam po wielu latach na Chorwację i chciałem Was podpytać, jaka nawigacja na Apple CarPlay sprawdziła się w tej podróży.
Wiele lat temu korzystałem z androida i automapy, carPlay jest dla mnie nowością - jeżdżę od tygodnia z tą dogodnością.
Jaką polecacie? Z nawigacji pod telefon używałem Sygic, Naviexpert i automapa.


Nawigacje są dla nieudaczników. Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie a kompas w sercu. I zawsze swoją rodzinę dowiezie bezbłednie do celu.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019
Re: Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 12.06.2021 20:52

arybek napisał(a):witajcie cro-maniacy! :)

Wracam po wielu latach na Chorwację i chciałem Was podpytać, jaka nawigacja na Apple CarPlay sprawdziła się w tej podróży.
Wiele lat temu korzystałem z androida i automapy, carPlay jest dla mnie nowością - jeżdżę od tygodnia z tą dogodnością.
Jaką polecacie? Z nawigacji pod telefon używałem Sygic, Naviexpert i automapa.

Cześć.
Ja korzystam z google mapy po prostu. I dwukrotnie gdy jechałem do Chorwacji sprawdziła się najlepiej. Za każdym razem miałem też inne raz Navi Experta raz Auto Mapę pod ręką, które testowaliśmy od czasu do czasu. Google prowadził mnie najlepiej. Jak powiedział żeby zjechać z autostrady bo korek to trzeba było posłuchać bo inaczej 2 h do tyłu i odwrotnie gdy kazał jechać mimo korka okazywało się że szybko się rozładowywał (a zdarzyło mi się nie posłuchać ;) ). Podstawowa zaleta to dane online prosto z trasy i myślę, że przekazywane od potężnej liczby użytkowników. Plus oczywiście, że jest darmowa! Podstawowa wada jak dla mnie to przy długiej trasie konieczność wyznaczenia jej sobie z zaznaczeniem punktów przez które chcemy jechać bo z automatu może wyznaczyć nie do końca to co chcemy.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019
Re: Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 12.06.2021 20:55

pluton napisał(a):<...cut>

Nawigacje są dla nieudaczników. Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie a kompas w sercu. I zawsze swoją rodzinę dowiezie bezbłednie do celu.


Podobnie idąc tym tropem zamiast kupić szynkę w sklepie można zapolować na dzika jako prawdziwy wojownik :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone