Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Apple CarPlay - jaka nawigacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.06.2021 10:20

pluton napisał(a):
arybek napisał(a):witajcie cro-maniacy! :)

Wracam po wielu latach na Chorwację i chciałem Was podpytać, jaka nawigacja na Apple CarPlay sprawdziła się w tej podróży.
Wiele lat temu korzystałem z androida i automapy, carPlay jest dla mnie nowością - jeżdżę od tygodnia z tą dogodnością.
Jaką polecacie? Z nawigacji pod telefon używałem Sygic, Naviexpert i automapa.


Nawigacje są dla nieudaczników. Prawdziwy mężczyzna ma mapę w głowie a kompas w sercu. I zawsze swoją rodzinę dowiezie bezbłednie do celu.

rozumiem, że piszesz o tranzycie, bo chyba nie o trafieniu do konkretnej noclegowni czy atrakcji np. w Atenach?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 12.07.2021 20:08

Może się ktoś będzie orientował czy Janosik działa na Słowacji Węgrzech i w Chorwacji ? Albo czego używacie na fotoradary i suszarki.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.07.2021 20:09

adresik84 napisał(a):Może się ktoś będzie orientował czy Janosik działa na Słowacji Węgrzech i w Chorwacji ? Albo czego używacie na fotoradary i suszarki.


Niczego. Jeździmy z grubsza zgodnie z przepisami :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.07.2021 21:01

adresik84 napisał(a):Może się ktoś będzie orientował czy Janosik działa na Słowacji Węgrzech i w Chorwacji ? Albo czego używacie na fotoradary i suszarki.

Jak mój Syn jedzie kilka kilometrów przede mną, to Yanosik działa i ostrzega ;)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 13.07.2021 07:23

adresik84 napisał(a):Może się ktoś będzie orientował czy Janosik działa na Słowacji Węgrzech i w Chorwacji ? Albo czego używacie na fotoradary i suszarki.


Pokazuje część stacjonarnych radarów ale nie wszystkie.

O wiele lepiej w tym względzie spisuje się TomTom na którym jechałem. I w ogóle jako nawigacja jest świetny.

Ponoć Waze za granicą dobrze się spisuje. Nie wiem, jakiś nie mogę się przekonać do niego.

Najlepiej mieć jakiegoś tubylca za pilota.

OT:
Ogólnie w terenie zabudowanym wszyscy w miarę przestrzegają przepisów. Ale poza i na autostradzie to już prawie jak w Polsce.
W tym roku jak jechałem, to zwłaszcza na Węgrzech była dziczyzna - obwodnica Budapesztu i wzdłuż Balatonu - masakra.
W Chorwacji jedyne na co zwróciłem uwagę, to że jak się włączasz do ruchu to marna szansa, że ktoś cię wpuści - albo się wepchasz albo czekaj sobie aż wszyscy przejadą.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 13.07.2021 07:59

coglin napisał(a):
adresik84 napisał(a):Może się ktoś będzie orientował czy Janosik działa na Słowacji Węgrzech i w Chorwacji ? Albo czego używacie na fotoradary i suszarki.


Pokazuje część stacjonarnych radarów ale nie wszystkie.

O wiele lepiej w tym względzie spisuje się TomTom na którym jechałem. I w ogóle jako nawigacja jest świetny.

TomToma używam od kilkunastu lat i też uważam że jest świetny, zwłaszcza dobrze działają ostrzeżenia przed stacjonarnymi radarami, jednak zaobserwowałem, że ma poważny problem z wprowadzaniem poprawek do map i ich aktualizacją. Czasami zgłaszałem poprawki, które na mapę wprowadzone zostawały dopiero po 2-3 latach, a niektórych poprawek w ogóle nie da się wprowadzić.
W tym roku gdy chciałem użyć TT do wyznaczenia trasy przejazdu przez Słowenię z ominięciem płatnej autostrady, to poniósł całkowitą klęskę; albo wyznaczał mi trasę z użyciem płatnych odcinków, albo twierdził, że nie da się wyznaczyć trasy z ich ominięciem.
Dlatego chociaż całą trasę z domu do Chorwacji mam zaplanowaną w TT, to przez Słowenię przejadę używając Google Maps, który bez problemu poradził sobie z zaplanowaniem trasy po bezpłatnych drogach.
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.07.2021 10:40

Stworzyłem swoją trasę w google mapa ale nie potrafię jej uruchomić w trybie nawigacji może ktoś z was będzie wiedział jak uruchomić trasę która mam zapisana na koncie google. Mogę ją tylko przeglądać udostępniać ale już uruchomić w trybie nawigacji nie potrafie
Załączniki:
Screenshot_2021-07-20-10-43-18.png
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.07.2021 10:54

A jak chcesz ją uruchomić? Jesteś w jakimś punkcie tej trasy?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.07.2021 11:17

Chcę aby google prowadziło dokładnie tą trasą. Jestem pod domem gdzie jest początek i jak to włączyć ? Czy sama aplikacja google jest wstanie prowadzić stworzona przez siebie trasa ? Czy muszę uzyczewnetrznego programu do nawigacji ? Jeżeli tak to bez sensu tworzenie trasy która google nie może uruchomić
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 20.07.2021 13:32

adresik84 napisał(a):...cut
...Jeżeli tak to bez sensu tworzenie trasy która google nie może uruchomić

Nie wiem czego użyłeś do wyznaczenia trasy.? Czy przeglądarki internetowej? Na pewno musisz mieć aplikację mapy google . Zalogować się w nich na swoje konto google. Możesz wtedy np. na komputerze stworzyć swoją trasę i wysłać na telefon . Możesz też bezpośrednio w aplikacji Google mapa stworzyć trasę . Nie ma żadnej filozofii. Klikasz ruszaj czy tam prowadź i nawiguje . Jeśli skorzystałeś z aplikacji mapy google i nie masz takiej opcji być może wyłączyłeś jakieś uprawnienia typu dostęp do lokalizacji.
Grzegorz81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz81 » 20.07.2021 13:41

adresik84 napisał(a):Chcę aby google prowadziło dokładnie tą trasą. Jestem pod domem gdzie jest początek i jak to włączyć ? Czy sama aplikacja google jest wstanie prowadzić stworzona przez siebie trasa ? Czy muszę uzyczewnetrznego programu do nawigacji ? Jeżeli tak to bez sensu tworzenie trasy która google nie może uruchomić


Uruchom/włącz lokalizację (GPS) na telefonie a następnie otwórz aplikację Mapy -> niebieska ikonka na dole ze strzałką zobacz czy możesz wyznaczyć trasę.
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 20.07.2021 14:28

Mapa została utworzona na komputerze stacjonarnym przez zalogowanie sie do konta google. Telefon ma działająca aplikacje google GPS włączony i dane komórkowe. Apka zalogowana do tego samego konta co komputer stacjonarny. Na telefonie widać zapisana mapę. Wyznaczanie innej trasy i prowadzenie działa.
Otwieram apke mapy następnie naciskam na zapisane później mapy i wybieram wcześniej stworzona mapę i tyle. Działa tylko podgląd zapisanej mapy jak na zdjęciu wyżej. Być może coś źle zrobiłem tworząc sama mapę. Zrobienia jeszcze raz od nowa. I tu mam też pytanie:
-czy jest możliwość stworzenia mapy która wystartuje z aktualnej pozycji w jakiej się znajduje ?
-na jednej warstwie mogę dodać tylko 9 punktów trasy tak ma być ? Czyli kolejne punkty to kolejna warstwa one się połączą ze sobą te warstwy i utworzą jednolitą trasę ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.07.2021 14:49

Korzystasz z funkcji GM - wyślij na telefon?
Przetestowałem przed chwilą i pojawia mi się powiadomienie po kliknięciu którego otwiera mi się na telefonie ta trasa i jest możliwość rozpoczęcia.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.07.2021 14:52

Natomiast jeśli punkt początkowy trasy nie jest w miejscu gdzie obecnie jesteś pojawia się wtedy tylko możliwość podglądu tej trasy i tu może być twój problem.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 20.07.2021 15:10

adresik84 napisał(a):Mapa została utworzona na komputerze stacjonarnym przez zalogowanie sie do konta google. Telefon ma działająca aplikacje google GPS włączony i dane komórkowe. Apka zalogowana do tego samego konta co komputer stacjonarny. Na telefonie widać zapisana mapę. Wyznaczanie innej trasy i prowadzenie działa.
Otwieram apke mapy następnie naciskam na zapisane później mapy i wybieram wcześniej stworzona mapę i tyle. Działa tylko podgląd zapisanej mapy jak na zdjęciu wyżej. Być może coś źle zrobiłem tworząc sama mapę. Zrobienia jeszcze raz od nowa. I tu mam też pytanie:
-czy jest możliwość stworzenia mapy która wystartuje z aktualnej pozycji w jakiej się znajduje ?
-na jednej warstwie mogę dodać tylko 9 punktów trasy tak ma być ? Czyli kolejne punkty to kolejna warstwa one się połączą ze sobą te warstwy i utworzą jednolitą trasę ?


Wydaje mi się, że mapa stworzona w "twoje miejsca" i "twoje mapy" nie zadziała jako nawigacja.
Chyba musisz normalnie wyznaczyć trasę od-do, dodać punkty pośrednie lub przeciągną trasę zgodnie z upodobaniem a następnie udostępnić trasę na swoje urządzenie, sms etc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone