Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2022 15:09

rocker napisał(a):ja z Waze miewam małe problemy w momencie, w którym wbijam całą trasę od domu do miejsca docelowego w Chorwacji, lubi się zawieszać czas dotarcia tzn. pozycja na mapie się zmienia, ale czas dotarcia już nie. Przekonałem sie o tym jak po kilku pauzach na trasie, musiałem podgonić tempo bo właśnie czas mi się zawiesił a miałem go bardzo mało by zdążyć na prom.

Czyli nie uwzględniał czau rzeczywistego, tylko mimo że stałeś trasę liczyło dalej ? Zobaczymy za tydzień, jadę na Waze i Gm. Minusami jest to że masz z Waze jedna opcję przystanku a w Gm w moim samochodzie nie ma wcale, trasa od pkt a do b....
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.06.2022 15:56

madziaimaciek napisał(a):Zobaczymy za tydzień, jadę na Waze i Gm. Minusami jest to że masz z Waze jedna opcję przystanku a w Gm w moim samochodzie nie ma wcale, trasa od pkt a do b....

Rozumiem, że piszesz o GM zainstalowanym we wbudowanej nawigacji samochodu?
Czy nie masz możliwości przesłania przygotowanej trasy z komputera do tej samochodowej nawigacji?
Czy masz tam możliwość wczytywania innej nawigacji? (bo piszesz o Waze)
Jaki to samochód, jaka nawigacja?
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2022 17:08

Chris_M napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Zobaczymy za tydzień, jadę na Waze i Gm. Minusami jest to że masz z Waze jedna opcję przystanku a w Gm w moim samochodzie nie ma wcale, trasa od pkt a do b....

Rozumiem, że piszesz o GM zainstalowanym we wbudowanej nawigacji samochodu?
Czy nie masz możliwości przesłania przygotowanej trasy z komputera do tej samochodowej nawigacji?
Czy masz tam możliwość wczytywania innej nawigacji? (bo piszesz o Waze)
Jaki to samochód, jaka nawigacja?

Ford Focus
Nie, nie mam wbudowanej. Łącze się aplikacja Android Auto za pomocą kabla i wyświetla na ekranie w aucie. Android Auto używa nawigacji GM ale dopuszcza też Waze. Nie da się ustalić trasy na telefonie by pokazało ją w samochodzie. W Aucie mogę wytyczyć z pkt A do B. No chyba że Waze z jednym przystankiem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.06.2022 18:33

Tomek W napisał(a):Proponuję jazdę na dwóch telefonach lub przynajmniej dwóch apkach. W momentach gdy trasy się różnią moja Małżonka robi szybką analizę i podejmujemy decyzję.
Mapy.cz są świetne do turystyki pieszej/rowerowej. W samochodzie nie sprawdzałem ostatnio ale jakiś czas temu był tylko czeski lektor :?


Teraz jest kilka do wyboru, w tym m.in. 2 wersje angielskie
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2022 20:15

madziaimaciek napisał(a):
Chris_M napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Zobaczymy za tydzień, jadę na Waze i Gm. Minusami jest to że masz z Waze jedna opcję przystanku a w Gm w moim samochodzie nie ma wcale, trasa od pkt a do b....

Rozumiem, że piszesz o GM zainstalowanym we wbudowanej nawigacji samochodu?
Czy nie masz możliwości przesłania przygotowanej trasy z komputera do tej samochodowej nawigacji?
Czy masz tam możliwość wczytywania innej nawigacji? (bo piszesz o Waze)
Jaki to samochód, jaka nawigacja?

Ford Focus
Nie, nie mam wbudowanej. Łącze się aplikacja Android Auto za pomocą kabla i wyświetla na ekranie w aucie. Android Auto używa nawigacji GM ale dopuszcza też Waze. Nie da się ustalić trasy na telefonie by pokazało ją w samochodzie. W Aucie mogę wytyczyć z pkt A do B. No chyba że Waze z jednym przystankiem.

Ja mam Android Auto w Skodzie. Wcześniej wyznaczona trasa w telefonie po podłączeniu kablem do samochodu odpala mi się na wyświetlaczu samochodu.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2022 20:19

dids76 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):
Chris_M napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Zobaczymy za tydzień, jadę na Waze i Gm. Minusami jest to że masz z Waze jedna opcję przystanku a w Gm w moim samochodzie nie ma wcale, trasa od pkt a do b....

Rozumiem, że piszesz o GM zainstalowanym we wbudowanej nawigacji samochodu?
Czy nie masz możliwości przesłania przygotowanej trasy z komputera do tej samochodowej nawigacji?
Czy masz tam możliwość wczytywania innej nawigacji? (bo piszesz o Waze)
Jaki to samochód, jaka nawigacja?

Ford Focus
Nie, nie mam wbudowanej. Łącze się aplikacja Android Auto za pomocą kabla i wyświetla na ekranie w aucie. Android Auto używa nawigacji GM ale dopuszcza też Waze. Nie da się ustalić trasy na telefonie by pokazało ją w samochodzie. W Aucie mogę wytyczyć z pkt A do B. No chyba że Waze z jednym przystankiem.

Ja mam Android Auto w Skodzie. Wcześniej wyznaczona trasa w telefonie po podłączeniu kablem do samochodu odpala mi się na wyświetlaczu samochodu.

Bo to Ford :D ... ale jeszcze się tym pobawię, może jest jakiś sposób.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2022 20:24

madziaimaciek napisał(a):Bo to Ford :D ... ale jeszcze się tym pobawię, może jest jakiś sposób.

Prywatnie mam dwa Fordy, ale jeszcze sprzed epoki Android Auto więc się nie wypowiem :oczko_usmiech: :mrgreen:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2022 21:02

dids76 napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Bo to Ford :D ... ale jeszcze się tym pobawię, może jest jakiś sposób.

Prywatnie mam dwa Fordy, ale jeszcze sprzed epoki Android Auto więc się nie wypowiem :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja też dwa :D ale drugi ma tylko Android CD :mrgreen:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2022 00:11

Testuję od tygodnia Waze. Głównie do pracy i z powrotem ale raz na dłuższej trasie.
Na pewno traffic działa lepiej niż w mapy.cz. Ma niestety te same wady co GM ale na plus opcja z winietami i ostrzeżeniami o zagrożeniach i fotoradarach.
Mapy.cz mają prostsze ustawienie związane z winietami. W waze jest mega duża lista winiet do wyboru, w mapy.cz sprawa jest łatwiejsza.

Zastanawia mnie na ile dokładnie działa w Waze i Mapy.cz nawigowanie do Chorwacji, przy zaznaczonej opcji bez opłat w danym kraju. W GM to raczej nie działa.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2022 08:27

empire13 napisał(a):Testuję od tygodnia Waze. Głównie do pracy i z powrotem ale raz na dłuższej trasie.
Na pewno traffic działa lepiej niż w mapy.cz. Ma niestety te same wady co GM ale na plus opcja z winietami i ostrzeżeniami o zagrożeniach i fotoradarach.
Mapy.cz mają prostsze ustawienie związane z winietami. W waze jest mega duża lista winiet do wyboru, w mapy.cz sprawa jest łatwiejsza.

Zastanawia mnie na ile dokładnie działa w Waze i Mapy.cz nawigowanie do Chorwacji, przy zaznaczonej opcji bez opłat w danym kraju. W GM to raczej nie działa.

Dla mnie największym minusem Waze jest brak możliwości przygotowania sobie trasy na kompie i przesłania na telefon tak jak można to zrobić w GM. W Chorwacji jadę "mieszaną" trasą, czyli część płatnych a część darmowych no i muszę trasę podzielić :roll:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2022 13:34

W WAZE (np. na kompie w przegladarce) można wyznaczyć trasę, przesłać ją do aplikacji w telefonie lub udostępnić np.wysyłając na e-maila, odebrać maila na telefonie i waze zapyta czy otworzyć w aplikacji, lub przez kod QR. Sterujemy niebieskimi ikonkami po rozwinięciu menu. np: https://www.waze.com/pl/live-map/direct ... UpXzwmuX6w
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2022 14:35

Gdzie w mapy.cz są jakieś opcje winiet? Ja nic takiego nie widzę?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2022 15:10

Opcje winiet są w Waze.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 17.06.2022 15:18

rocker napisał(a):ja z Waze miewam małe problemy w momencie, w którym wbijam całą trasę od domu do miejsca docelowego w Chorwacji, lubi się zawieszać czas dotarcia tzn. pozycja na mapie się zmienia, ale czas dotarcia już nie. Przekonałem sie o tym jak po kilku pauzach na trasie, musiałem podgonić tempo bo właśnie czas mi się zawiesił a miałem go bardzo mało by zdążyć na prom.


W Waze trzeba wybierać trasy na krótszych odcinkach. Na przykład z PL do granicy z AUT. Potem do granicy ze SLO/CRO. Ja tak robię bo nie wszędzie jadę z winietami. Ogólnie polecam apkę. Pokazuje ostrzeżenia o radarach, zagrożenia na drodze prawie real-time.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2022 16:23

marekkowalak napisał(a):Gdzie w mapy.cz są jakieś opcje winiet? Ja nic takiego nie widzę?

Masz opcję unikaj opłat
Załączniki:
Screenshot_20220617-172120.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone