Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 20.07.2021 15:50

makosm napisał(a):
adresik84 napisał(a):Mapa została utworzona na komputerze stacjonarnym przez zalogowanie sie do konta google. Telefon ma działająca aplikacje google GPS włączony i dane komórkowe. Apka zalogowana do tego samego konta co komputer stacjonarny. Na telefonie widać zapisana mapę. Wyznaczanie innej trasy i prowadzenie działa.
Otwieram apke mapy następnie naciskam na zapisane później mapy i wybieram wcześniej stworzona mapę i tyle. Działa tylko podgląd zapisanej mapy jak na zdjęciu wyżej. Być może coś źle zrobiłem tworząc sama mapę. Zrobienia jeszcze raz od nowa. I tu mam też pytanie:
-czy jest możliwość stworzenia mapy która wystartuje z aktualnej pozycji w jakiej się znajduje ?
-na jednej warstwie mogę dodać tylko 9 punktów trasy tak ma być ? Czyli kolejne punkty to kolejna warstwa one się połączą ze sobą te warstwy i utworzą jednolitą trasę ?


Wydaje mi się, że mapa stworzona w "twoje miejsca" i "twoje mapy" nie zadziała jako nawigacja.
Chyba musisz normalnie wyznaczyć trasę od-do, dodać punkty pośrednie lub przeciągną trasę zgodnie z upodobaniem a następnie udostępnić trasę na swoje urządzenie, sms etc.

Też tak myślę. Robię jak wyżej trasa od do i dodaję punkty, które w irytujący sposób trzeba przesuwać bo ustawiają się na końcu trasy :wink:
I jeszcze sprawa tej aplikacji. Czy masz zainstalowaną apkę "Mapy Google" i przyznane uprawnienia do lokalizacji ? Pytam bo piszesz o apce Google GPS.
makosm napisał(a):
adresik84 napisał(a):...
-czy jest możliwość stworzenia mapy która wystartuje z aktualnej pozycji w jakiej się znajduje ?

Zdecydowanie tak. Zapisujesz np. na ekranie głównym skrót do tej trasy i poprowadzi Cię z miejsca , w którym się znajdujesz.

mchrob napisał(a):Natomiast jeśli punkt początkowy trasy nie jest w miejscu gdzie obecnie jesteś pojawia się wtedy tylko możliwość podglądu tej trasy i tu może być twój problem.

Dawno się tak nie bawiłem GM ale zdaje się że powyżej wskazany sposób powinien działać.
P.S. Osobiście ustawiam tylko trasę do domu czy miejsca docelowego bez przystanków. Ewentualnie pasażer na drugim telefonie ustawia np. pobliskie KFC czy inną stację gdzie chcemy stanąć. Robię tak dlatego , że bez ustawienia punktów trasa jest bardziej elastyczna i pozwala na najszybsze dotarcie do celu, np. GM proponuje zmianę jakiejś części trasy z uwagi na duże utrudnienia.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 21.07.2021 13:32

Witam szanownych forumowiczów. Po kilku latach przerwy ponownie wakacje w Chorwacji. Mam mapy google i mapy cz i ciekawi mnie czy AutoMapa to już taki staroć i nikt z tą apką nie jeździ? My zawsze jechaliśmy na AM do granicy chorwackiej. W Chorwacji odpalałem zapomnianie już chyba Mireo i na ten obszar było najlepsze. Piszę może nieco nieskładnie ale czas mnie goni.
Pozdrawiam z Bełchatowa.
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 21.07.2021 20:29

Google Maps - ale uważaj, ma oznaczone teraz przejście graniczne Slo - HR na Cvetlin oznaczone jako zamkniete, mimo że jest przejezdne
Waze - mało popularny w PL ale fajnie działa (pokazuje ograniczenia prędkości, fotoradary)
Mapy CZ
AmiGO od Tom Tom'a
wszystkie są darmowe
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 22.07.2021 00:27

makosm napisał(a):Google Maps - ale uważaj, ma oznaczone teraz przejście graniczne Slo - HR na Cvetlin oznaczone jako zamkniete, mimo że jest przejezdne
Waze - mało popularny w PL ale fajnie działa (pokazuje ograniczenia prędkości, fotoradary)
Mapy CZ
AmiGO od Tom Tom'a
wszystkie są darmowe

Zakumałem i dzięki. :smo:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2021 09:25

Witold P. napisał(a):Witam szanownych forumowiczów. Po kilku latach przerwy ponownie wakacje w Chorwacji. Mam mapy google i mapy cz i ciekawi mnie czy AutoMapa to już taki staroć i nikt z tą apką nie jeździ? My zawsze jechaliśmy na AM do granicy chorwackiej. W Chorwacji odpalałem zapomnianie już chyba Mireo i na ten obszar było najlepsze. Piszę może nieco nieskładnie ale czas mnie goni.
Pozdrawiam z Bełchatowa.


Ja nadal mam sentyment do Automapy i niezmiennie z niej korzystam podczas wyjazdów :D :D
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 22.07.2021 09:28

marekkowalak napisał(a):...

Ja nadal mam sentyment do Automapy i niezmiennie z niej korzystam podczas wyjazdów :D :D

Automapa fajna. Niestety moim zdaniem GM jest obecnie bezkonkurencyjne. Przede wszystkim z uwagi na ilość zbieranych od użytkowników danych .... dlatego piszę że niestety.
sunlounger
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sunlounger » 22.07.2021 13:31

Cześć,

Słuchajcie - mam pytanko odnośnie Google Maps i wyświetlania na Androidzie;
Przykładowo wybieram punkt docelowy, dwa punkty pośrednie i w trybie nawigacji mam czas i odległość do najbliższego punktu pośredniego.
Można ustawić to tak, abym widział czas i odległość do punktu końcowego?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.07.2021 14:21

sunlounger napisał(a):Cześć,

Słuchajcie - mam pytanko odnośnie Google Maps i wyświetlania na Androidzie;
Przykładowo wybieram punkt docelowy, dwa punkty pośrednie i w trybie nawigacji mam czas i odległość do najbliższego punktu pośredniego.
Można ustawić to tak, abym widział czas i odległość do punktu końcowego?


Wydaje mi się, że nie. Po to właśnie punkty pośrednie się ustawia, żeby nawigacja prowadziła do nich po kolei a wiec pokazywała ilość km i czas do takiego punktu. Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi :wink:
Grzybu123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzybu123 » 22.07.2021 20:23

sunlounger napisał(a):Cześć,

Słuchajcie - mam pytanko odnośnie Google Maps i wyświetlania na Androidzie;
Przykładowo wybieram punkt docelowy, dwa punkty pośrednie i w trybie nawigacji mam czas i odległość do najbliższego punktu pośredniego.
Można ustawić to tak, abym widział czas i odległość do punktu końcowego?


Masz przegląd trasy i tam powinna się wyświetlać odległość i ETA
kartrait
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kartrait » 22.07.2021 20:43

Ja również po wielu latach używania AM spróbowałem w tym roku na wyjazd do Cro użyć TTgo na androida i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. O ile w Polsce niedaleko granicy z CZ Gorzyczki nieźle się zakręcił jak chciałem zjechać na Orlen trochę odbijając z autostrady, był tam jakiś lokalny remont i objazd i niestety TT zwariował, musiałem się zatrzymać i dojechać kawałek na podstawie GM. Ale TT po wyjechaniu z kraju radził sobie znakomicie, pokazywał wszystkie spowolnienia na trasie i fotoradary. Do Cro jechałem tylko płatnymi, ale potem w Cro dałem mu omijanie płatnych i też w miarę ok poprowadził. Wydaje się dość sensowna alternatywa dla GM nawet wykupując jakiś tam abonament na miesiąc. Na razie do listopada mam darmo z jakieś promocji znalezionej na peperze ;)
Z AM na Europę jest problem ze nie ma danych o ruchu online, tylko statystyczne z jakiegoś tam okresu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.08.2021 21:33

Czy GM ma aktywną, działającą poprawnie opcję pokazywania ograniczeń prędkości, tak jak to miała AM ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2021 22:18

sdolas napisał(a):Czy GM ma aktywną, działającą poprawnie opcję pokazywania ograniczeń prędkości, tak jak to miała AM ?

Raczej nie, GM pokazuje tylko Twoją aktualną prędkość. Polecam WAZE, ma w miarę aktualną bazę ograniczeń prędkości a do tego sporo opcji zgłaszania różnego rodzaju przeszkód na drodze przez użytkowników :wink:
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 02.08.2021 23:29

Ja myślę jechać na Sygic bo tam można pobrać mapy offline. Czy na Waze można też jechać offline?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2021 08:31

janos napisał(a):Ja myślę jechać na Sygic bo tam można pobrać mapy offline. Czy na Waze można też jechać offline?

Nigdy nie próbowałem, zawsze jeżdżę na online. Nie ciągnie jakoś sporo Internetu :wink:
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.08.2021 08:36

dids76 napisał(a):
sdolas napisał(a):Czy GM ma aktywną, działającą poprawnie opcję pokazywania ograniczeń prędkości, tak jak to miała AM ?

Raczej nie, GM pokazuje tylko Twoją aktualną prędkość. Polecam WAZE, ma w miarę aktualną bazę ograniczeń prędkości a do tego sporo opcji zgłaszania różnego rodzaju przeszkód na drodze przez użytkowników :wink:

Jest aplikacja Velociraptor
działa na zasadzi właśnie pokazywania aktualnego ograniczenia prędkości - dodatkowo można ustawić sygnał dźwiękowy
wyświetla się nad GM - można ustawić sobie w dowolnym miejscu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone