Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.07.2022 10:12

DominikI napisał(a):Bojkotujecie mapy google, czy są wyraźnie gorsze od powyższych? Korzystam do tej pory praktycznie zawsze z googlowych i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam..


Oczywiście że nie są gorsze, ba! dla mnie najlepsza w trasie, pół europy zjeździłem z GM + Janosikiem i nie ogarniam komplikowania sobie życia i szukani na siłę czegoś "lepszego". Ale co kto lubi. Ja niczego więcej niż to co oferuje połączenie GM i Janosik nie potrzebuje. I też jakoś mandatów nie łapie :roll:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.07.2022 10:13

DominikI napisał(a):Bojkotujecie mapy google, czy są wyraźnie gorsze od powyższych? Korzystam do tej pory praktycznie zawsze z googlowych i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam..

Podstawową wadą GM jest brak możliwości omijania płatnych dróg tylko w wybranych krajach, co dyskwalifikuje tę aplikację przy planowaniu trasy do Chorwacji.
GM ma doskonały traffic, jest bardzo dobra w przypadku krótkich i nieskomplikowanych tras, ale gdy mamy jakieś dodatkowe wymagania w rodzaju np. wyboru konkretnych waypointów, to GM potrafi zszarpać nerwy albo wyprowadzić "w maliny".
Poza tym, GM nie ostrzega przed radarami, nie wyświetla aktualnych ograniczeń prędkości, nie ma asystenta pasów ruchu itp, a inne mapy te funkcje posiadają.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.07.2022 10:47

mapy.cz mogą działać off-line (ściąga się całe kraje, a zdaje się w google tylko wyciniek mapy).

Mają też więcej "warstw", włącznie z pokrywą śnieżną, czy warunkami atmosferycznymi.
Ciekawe funkcje są też dla użytkowników rowerów.

Do mnie mają też ciekawszą oprawę graficzną.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.07.2022 11:39

el_guapo napisał(a):mapy.cz mogą działać off-line (ściąga się całe kraje, a zdaje się w google tylko wyciniek mapy).

Mają też więcej "warstw", włącznie z pokrywą śnieżną, czy warunkami atmosferycznymi.
Ciekawe funkcje są też dla użytkowników rowerów.

Do mnie mają też ciekawszą oprawę graficzną.


mapy.cz używam od lat właśnie do turystyki rowerowej i odkrywania ciekawostek w okolicy czy przy trasie

Google do jazdy autem spokojnie mi wystarcza, a jak połączę to z Janosikiem to już całkiem bajeczka
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.07.2022 13:41

piotrulex napisał(a):Google do jazdy autem spokojnie mi wystarcza, a jak połączę to z Janosikiem to już całkiem bajeczka

A czy Janosik jest skuteczny także za granicą?
Bo ze 2 lata temu gdy jechałem gdzieś na południe Europy, to jedyne ostrzeżenia jakie w Janosiku otrzymałem, pochodziły od mojego Syna, który jechał kilka kilometrów przede mną.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2022 13:45

Chris_M napisał(a):A czy Janosik jest skuteczny także za granicą?
Bo ze 2 lata temu gdy jechałem gdzieś na południe Europy, to jedyne ostrzeżenia jakie w Janosiku otrzymałem, pochodziły od mojego Syna, który jechał kilka kilometrów przede mną.



Jak najbardziej jest skuteczny. Bardzo ładnie ostrzega m.in. na Węgrzech, w Austrii, na Słowacji...

Jedynie nawigacja nie działa (tylko Polska i Litwa) - ale reszta bardzo ładnie funkcjonuje.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.07.2022 23:31

Mam pytanie odnośnie nawigacji Mapy.cz:

Czy działają Wam w tej nawigacji instrukcje głosowe po polsku?

Bo u mnie kobieta gada tylko po angielsku, a tymczasem na prawie identycznym telefonie mojej żony, gdy kilkanaście dni temu wykonywałem próbną jazdę, to (jestem o tym przekonany) kobieta mówiła po polsku, z nieco tylko śmieszną wymową.
W obu telefonach język instrukcji głosowych jest ustawiony na automatyczny, na liście wyboru języka instrukcji głosowych brakuje możliwości ustawienia języka polskiego.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2022 23:39

Chris_M napisał(a):Mam pytanie odnośnie nawigacji Mapy.cz:

Czy działają Wam w tej nawigacji instrukcje głosowe po polsku?

Bo u mnie kobieta gada tylko po angielsku, a tymczasem na prawie identycznym telefonie mojej żony, gdy kilkanaście dni temu wykonywałem próbną jazdę, to (jestem o tym przekonany) kobieta mówiła po polsku, z nieco tylko śmieszną wymową.
W obu telefonach język instrukcji głosowych jest ustawiony na automatyczny, na liście wyboru języka instrukcji głosowych brakuje możliwości ustawienia języka polskiego.


Nie ma polskiego, tylko 2 czeskie, 2 angielskie, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i ruski
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.07.2022 00:26

marekkowalak napisał(a):
Chris_M napisał(a):Mam pytanie odnośnie nawigacji Mapy.cz:

Czy działają Wam w tej nawigacji instrukcje głosowe po polsku?

Bo u mnie kobieta gada tylko po angielsku, a tymczasem na prawie identycznym telefonie mojej żony, gdy kilkanaście dni temu wykonywałem próbną jazdę, to (jestem o tym przekonany) kobieta mówiła po polsku, z nieco tylko śmieszną wymową.
W obu telefonach język instrukcji głosowych jest ustawiony na automatyczny, na liście wyboru języka instrukcji głosowych brakuje możliwości ustawienia języka polskiego.


Nie ma polskiego, tylko 2 czeskie, 2 angielskie, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i ruski

Piszesz o nawigacji głosowej? Ja język polski widzę..
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 00:34

marekkowalak napisał(a):
Chris_M napisał(a):Mam pytanie odnośnie nawigacji Mapy.cz:

Czy działają Wam w tej nawigacji instrukcje głosowe po polsku?

Bo u mnie kobieta gada tylko po angielsku, a tymczasem na prawie identycznym telefonie mojej żony, gdy kilkanaście dni temu wykonywałem próbną jazdę, to (jestem o tym przekonany) kobieta mówiła po polsku, z nieco tylko śmieszną wymową.
W obu telefonach język instrukcji głosowych jest ustawiony na automatyczny, na liście wyboru języka instrukcji głosowych brakuje możliwości ustawienia języka polskiego.


Nie ma polskiego, tylko 2 czeskie, 2 angielskie, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i ruski

No to niezły numer wyszedł!
Doszedłem, że ja tę aplikacje testowałem na swoim 7-letnim Galaxy Note 4. Odpaliłem na nim MAPY.CZ i co?
Kobieta zagadała do mnie po polsku!!!
Okazuje się, że aplikacja Mapy.cz w wersji 9.19.0 zainstalowana na starym smartfonie z Androidem 6.1 ma głosowe instrukcje po polsku (i całą masę jeszcze w innych językach!)

MAPY_CZ - Wybór języka instrukcji głosowych - 2022-07-08-00-14-05.png


a ta sama wersja zainstalowana na smartfonie z Androidem 12 obsługuje instrukcje głosowe tylko w 7 językach!
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2022 00:56

To by wiele wyjaśniało, bo ja mam właśnie Android 12.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 01:49

empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie ma polskiego, tylko 2 czeskie, 2 angielskie, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i ruski

Piszesz o nawigacji głosowej? Ja język polski widzę..

Jaki masz smartfon, jaką wersję Androida?

PS:
To chyba jednak nie jest związane z wersja Androida, tylko (jak przypuszczam) z okresem kiedy pobierało się i instalowało Mapy.cz.
Przed chwilą na starym smartfonie Żony (Android 6.0.1) zainstalowałem Mapy.cz i aplikacja nie ma instrukcji głosowych po polsku.
Prawdopodobnie wcześniejsze wersje aplikacji zawierały również polskie instrukcje głosowe, a obecne chyba już ich nie zawierają.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.07.2022 08:50

Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie ma polskiego, tylko 2 czeskie, 2 angielskie, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i ruski

Piszesz o nawigacji głosowej? Ja język polski widzę..

Jaki masz smartfon, jaką wersję Androida?



Moto edge 30
Android 12
Chris_M napisał(a):PS:
To chyba jednak nie jest związane z wersja Androida, tylko (jak przypuszczam) z okresem kiedy pobierało się i instalowało Mapy.cz.
Przed chwilą na starym smartfonie Żony (Android 6.0.1) zainstalowałem Mapy.cz i aplikacja nie ma instrukcji głosowych po polsku.
Prawdopodobnie wcześniejsze wersje aplikacji zawierały również polskie instrukcje głosowe, a obecne chyba już ich nie zawierają.

Sprawdzę dzisiaj na trasie bo może źle sprawdzam.
Poniżej screen
Załączniki:
Screenshot_20220708-002326.png
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2022 09:40

Chris_M napisał(a):Mam pytanie odnośnie nawigacji Mapy.cz:

Czy działają Wam w tej nawigacji instrukcje głosowe po polsku?


Nie

Jakiś czas temu, w starszym telefonie z Android miałem gadaninę PL. Teraz w jakimś nowym Szajsungu nie chce po naszemu nawijać

Jak mam w android auto to nawet nie wiem, nie jeżdżę na tym
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Jaka nawigacja? [Mapy.cz]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 10:18

empire13 napisał(a):Sprawdzę dzisiaj na trasie bo może źle sprawdzam.
Poniżej screen

Obrazek

Więc ja na starym Note 4 mam taki sam wybór języków jak na powyższym screenie, a na nowym A52s lista jest o połowę krótsza i już języka polskiego nie mam!
Co ciekawe, ja Mapy.cz na starym Note 4 zainstalowałem po raz pierwszy dopiero kilka tygodni temu!
Ciekawe, o co tu chodzi?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone