Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1973
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.07.2022 12:02

No i są komendy w języku polskim.

Chris_M napisał(a):Ciekawe, o co tu chodzi?

Sprawdź czy masz aktualną wersję aplikacji mapy.cz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 12:24

empire13 napisał(a):Sprawdź czy masz aktualną wersję aplikacji mapy.cz

Na obydwu urządzeniach mam tę samą wersję aplikacji: 9.19.0 (9190003), a na jednym z nich mam język polski, a na drugim nie!
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1973
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.07.2022 14:28

Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):Sprawdź czy masz aktualną wersję aplikacji mapy.cz

Na obydwu urządzeniach mam tę samą wersję aplikacji: 9.19.0 (9190003), a na jednym z nich mam język polski, a na drugim nie!

Napisz do dewelopera. Może odpiszą.

Opisz problem. Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie albo przynajmniej wyjaśnienie.

Mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 08.07.2022 16:56

Dzisiaj zainstalowana aplikacja Mapy.cz 9.19.0 (9190003) na Samsung S10+ android 12.Jest polski lektor .
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 08.07.2022 17:07

Jeśli jest ktoś zainteresowany to jest aplikacja Sygic oparta na mapach Tomtom.Działa również w offline jeśli ściągnie sie potrzebne aktualne mapy potrzebnych do nawigacji krajów.Ostrzega tez przed fotoradarami .Sprawdzona w Czarnogórze.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2022 19:53

clawis napisał(a):Dzisiaj zainstalowana aplikacja Mapy.cz 9.19.0 (9190003) na Samsung S10+ android 12.Jest polski lektor .


Wygląda na to, że zależy to od telefonu. Ja mam Szajsunga A32 - Android 12, najnowsza wersja mapy.cz, zainstalowana jakiś miesiąc temu i na bieżąco aktualizowana - lektora polskiego brak.

A może to zależy od tego, czy telefon jest zrootowany, czy nie? Mój jeszcze nie jest.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 08.07.2022 20:05

Ostatni oryginalny soft w S10+.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 20:06

clawis napisał(a):Dzisiaj zainstalowana aplikacja Mapy.cz 9.19.0 (9190003) na Samsung S10+ android 12.Jest polski lektor .

Ale czy jesteś pewien, że tam jest polski lektor?
Bo w Ustawieniach aplikacji są dwa miejsca gdzie ustawia się język:
- jedno to jest menu "Aplikacja", gdzie ustala się język aplikacji i tam język polski jest,
- drugie to jest menu "Nawigacja", gdzie ustawia się język instrukcji głosowych i właśnie tam języka polskiego brakuje.

Czy osobiście słyszałeś te instrukcje po polsku?
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 08.07.2022 20:56

U mnie Mapy.cz zarówno na Android 11 i Android 12 dostępny jest język PL w "Aplikacja" i "Nawigacja". Oba telefony są bez roota Samsung.
Działa, nawiguje po polsku, głos kobiecy.

Prawdopodobnie musisz po prostu doinstalować syntezator mowy TTS do Androida

Spróbuj w przypadku tel Samsung:
uruchomić aplikację Galaxy Store > w niej lupka "szukaj" i zainstalować:
"Syntezator mowy Samsung"
"Samsung TTS Polish Female"

teraz w menu telefonu:
Ustawienia telefonu > Zarządzanie ogólne > Syntezator mowy > Preferowany mechanizm >
tu możesz wybrać:
Mechanizm syntezatora mowy Samsung - jeśli zainstalowałeś co powyżej
lub Usługi głosowe Google - klikasz ustawienia > Zainstaluj dane głosowe i wybierz co chcesz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.07.2022 22:04

Freddie napisał(a):Prawdopodobnie musisz po prostu doinstalować syntezator mowy TTS do Androida

Spróbuj w przypadku tel Samsung:
uruchomić aplikację Galaxy Store > w niej lupka "szukaj" i zainstalować:
"Syntezator mowy Samsung"
"Samsung TTS Polish Female"

teraz w menu telefonu:
Ustawienia telefonu > Zarządzanie ogólne > Syntezator mowy > Preferowany mechanizm >
tu możesz wybrać:
Mechanizm syntezatora mowy Samsung - jeśli zainstalowałeś co powyżej
lub Usługi głosowe Google - klikasz ustawienia > Zainstaluj dane głosowe i wybierz co chcesz

Co prawda w międzyczasie wysłałem maila do autorów programu, ale nie mogłem sobie odmówić wypróbowania powyższej rady. Chwila klikania i...
Bingo!
Baba zagadała do mnie po polsku!
Wielkie dzięki! :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2022 23:44

Potwierdzam - również spróbowałem metody opisanej przez Freddiego - działa! 8) 8) 8)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.07.2022 01:33

Freddie napisał(a):teraz w menu telefonu:
Ustawienia telefonu > Zarządzanie ogólne > Syntezator mowy > Preferowany mechanizm >
tu możesz wybrać:
Mechanizm syntezatora mowy Samsung - jeśli zainstalowałeś co powyżej...

Jak już pisałem, kobieta już mi gada po polsku, ale jakość jej głosu nie jest zachwycająca, na moim starym Note 4 ten głos był jakoś milszy.
W związku z tym, oraz:
...lub Usługi głosowe Google - klikasz ustawienia > Zainstaluj dane głosowe i wybierz co chcesz

czy mógłbyś podać podobnie dokładny przepis na skorzystanie z Usług Głosowych Google?
Bo jakoś nie mogę u siebie tych Usług Głosowych Google odnaleźć, a googlanie za tym hasłem każdorazowo prowadzi mnie tylko do Asystenta Google! :(
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 11.07.2022 08:13

Sprawdziłem i zainstalowałem na Iphonie, jest język polski, kobieta nawiguje bez żadnych kombinacji.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 11.07.2022 09:21

Ja polecam także Tom Tom GO
Korzystałem w drodze do Chorwacji i elegancko omijała korki, w których zapewne stali użytkownicy GM :)

https://www.gpspower.net/tomtom-android ... 140-a.html
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.07.2022 16:02

coobah napisał(a):Ja polecam także Tom Tom GO

TomTom byłby najlepszy gdyby potrafił omijać drogi płatne tylko w wybranych państwach, a nie od razu na całej trasie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone