Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2020 15:13

yzedef napisał(a):To może z innej strony, teraz jazda bez Yanosika w trasie po Polsce to coś ryzykownego... Policja czai się w ogromnych ilościach, wszędzie jakieś pułapki. Nie jestem piratem ale czasem człowiek się zagapi, zapomni. Teraz pytanie do Was jest coś podobnego równie skuteczne jak Yanosik czego można by użyć w Czechach, Austrii na Węgrzech ?. Wiem, że jest Coyote ale jakie to ma pokrycie... ktoś coś podobnego używał za granicą Polski ?

W Austrii chyba wszystkie ostrzegacze są zabronione.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 08.06.2020 16:01

yzedef napisał(a): Teraz pytanie do Was jest coś podobnego równie skuteczne jak Yanosik czego można by użyć w Czechach, Austrii na Węgrzech ?


Aplikacja Yanosik działa za granicą i praktycznie w całej Europie.
Jedynie chyba nawigacja nie działa, a tak to ostrzega o fotoradarach i powiadamia od innych
osób podróżujących z Yanosikiem. :papa:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.06.2020 20:05

Ja używam Waze. Ostrzega o radarach, policji, wypadkach, zatrzymanych pojazdach na poboczu i innych zagrożeniach.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2020 20:10

Za granicą Waze lepsze od Yanosika.
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 26.06.2020 21:28

Google Maps i Yanosik w tle, idealny duet ;)
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 26.06.2020 21:30

dids76 napisał(a):
yzedef napisał(a):To może z innej strony, teraz jazda bez Yanosika w trasie po Polsce to coś ryzykownego... Policja czai się w ogromnych ilościach, wszędzie jakieś pułapki. Nie jestem piratem ale czasem człowiek się zagapi, zapomni. Teraz pytanie do Was jest coś podobnego równie skuteczne jak Yanosik czego można by użyć w Czechach, Austrii na Węgrzech ?. Wiem, że jest Coyote ale jakie to ma pokrycie... ktoś coś podobnego używał za granicą Polski ?

W Austrii chyba wszystkie ostrzegacze są zabronione.


Dlatego nie lubie jezdzic przez Austrie, co chwila trzeba uwazac na fotoradary i inne niespodzianki ukryte na drodze ;)
przejazd przez Wieden masakra.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2020 21:38

maniieek napisał(a):
dids76 napisał(a):
yzedef napisał(a):To może z innej strony, teraz jazda bez Yanosika w trasie po Polsce to coś ryzykownego... Policja czai się w ogromnych ilościach, wszędzie jakieś pułapki. Nie jestem piratem ale czasem człowiek się zagapi, zapomni. Teraz pytanie do Was jest coś podobnego równie skuteczne jak Yanosik czego można by użyć w Czechach, Austrii na Węgrzech ?. Wiem, że jest Coyote ale jakie to ma pokrycie... ktoś coś podobnego używał za granicą Polski ?

W Austrii chyba wszystkie ostrzegacze są zabronione.


Dlatego nie lubie jezdzic przez Austrie, co chwila trzeba uwazac na fotoradary i inne niespodzianki ukryte na drodze ;)
przejazd przez Wieden masakra.

A nie łatwiej jechać zgodnie z przepisami :?: :wink:
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 26.06.2020 21:48

dids76 napisał(a):
maniieek napisał(a):
dids76 napisał(a):
yzedef napisał(a):To może z innej strony, teraz jazda bez Yanosika w trasie po Polsce to coś ryzykownego... Policja czai się w ogromnych ilościach, wszędzie jakieś pułapki. Nie jestem piratem ale czasem człowiek się zagapi, zapomni. Teraz pytanie do Was jest coś podobnego równie skuteczne jak Yanosik czego można by użyć w Czechach, Austrii na Węgrzech ?. Wiem, że jest Coyote ale jakie to ma pokrycie... ktoś coś podobnego używał za granicą Polski ?

W Austrii chyba wszystkie ostrzegacze są zabronione.


Dlatego nie lubie jezdzic przez Austrie, co chwila trzeba uwazac na fotoradary i inne niespodzianki ukryte na drodze ;)
przejazd przez Wieden masakra.

A nie łatwiej jechać zgodnie z przepisami :?: :wink:


zgodnie z przepisami oraz latwiej jedzie sie przez Wegry ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.06.2020 23:54

Lechoo napisał(a):Za granicą Waze lepsze od Yanosika.

Zgadza się.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 28.06.2020 14:31

krutom napisał(a):
Lechoo napisał(a):Za granicą Waze lepsze od Yanosika.

Zgadza się.

Potwierdzam.Dwa lata temu wypróbowałem i dała radę.
vikat
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 25.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) vikat » 28.06.2020 15:15

Jechałem równolegle z waze i GM. I pierwszy o wiele lepiej sobie poradził (wyświetlanie limitów prędkości, lepsze objazdy Wiednia i w Slo). GM kilka razy jakieś głupoty pokazał jeśli chodzi o zjazdy.
Boli tylko brak asystenta pasa ruchu.
Waze nawet pokazał partyzanta Chorwackiego ukrytego w krzakach z suszarką.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2020 21:37

Czy Waze pobiera jakieś dane (leci "coś" z konta)?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.07.2020 22:02

Yanush napisał(a):Czy Waze pobiera jakieś dane (leci "coś" z konta)?

Pobiera. Tak jak i inne np. GM.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2020 07:34

Waze ma fajną funkcję, można sobie zaznaczyć np. którą winietę mamy. Jeżeli np zaznaczamy winiety na Słowację i Węgry to będzie prowadził ich płatnymi drogami omijając Czechy i Austrię
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.07.2020 23:35

dids76 napisał(a):Waze ma fajną funkcję, można sobie zaznaczyć np. którą winietę mamy. Jeżeli np zaznaczamy winiety na Słowację i Węgry to będzie prowadził ich płatnymi drogami omijając Czechy i Austrię

Zgadza się, korzystałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone