Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 06.08.2019 18:01

Dla "fanów" Igo - pojawiła się aktualizacja map iGO R3 HERE [Navteq] Q2_2019 .
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.08.2019 12:47

Endrju napisał(a):Jadąc w tym roku na urlop do Chorwacji, na autostradzie zaraz przed Graz, Yanosik poinformował mnie o kontroli prędkości, trochę się zdziwiłem komunikatem (...)


Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 26.08.2019 14:39

rocker napisał(a):Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?


Wszędzie działa, ale najwięcej zgłoszeń o fotopstrykach jest w Austrii. W innych krajach raz coś jest zgłoszone, raz nie...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2019 15:45

Endrju napisał(a):
rocker napisał(a):Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?


Wszędzie działa, ale najwięcej zgłoszeń o fotopstrykach jest w Austrii. W innych krajach raz coś jest zgłoszone, raz nie...


Warto pamiętać, że we Włoszech i w Słowenii jest zabroniony :!: :!:

W Szwajcarii chyba też, ale tam nigdy nie byłem.

A'propos Yanosika: czy komuś w jakimkolwiek kraju poza Polską udało się włączyć nawigację? Mnie działało wyłącznie ostrzeganie, nawigacja nigdzie.
Ostatnio edytowano 26.08.2019 15:49 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 15:48

marekkowalak napisał(a):
Endrju napisał(a):
rocker napisał(a):Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?


Wszędzie działa, ale najwięcej zgłoszeń o fotopstrykach jest w Austrii. W innych krajach raz coś jest zgłoszone, raz nie...


Warto pamiętać, że we Włoszech i w Słowenii jest zabroniony :!: :!:

W Szwajcarii chyba też, ale tam nigdy nie byłem.


Być może, ale już widzę jak Policja sprawdza nasze telefony czy przypadkiem nie mamy w tle, przy zgaszonym ekranie, uruchomionej aplikacji :)

U mnie telefon podpięty kablem przez android auto do auta lezy sobie w schowku. Yanosik podaje komunikaty przez stację multimedialną auta. Myślę, że Policja ma ważniejsze sprawy do sprawdzenia u zatrzymanego kierowcy ...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2019 15:51

piotrulex napisał(a):
Być może, ale już widzę jak Policja sprawdza nasze telefony czy przypadkiem nie mamy w tle, przy zgaszonym ekranie, uruchomionej aplikacji :)

U mnie telefon podpięty kablem przez android auto do auta lezy sobie w schowku. Yanosik podaje komunikaty przez stację multimedialną auta. Myślę, że Policja ma ważniejsze sprawy do sprawdzenia u zatrzymanego kierowcy ...


Możliwe, że masz rację.

Z drugiej strony - producent takiej Automapy sam zadbał o przestrzeganie przepisów i ta nawigacja w momencie wjazdu do Słowenii czy Włoch automatycznie wyłącza ostrzeganie o kontrolach
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 15:55

marekkowalak napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Być może, ale już widzę jak Policja sprawdza nasze telefony czy przypadkiem nie mamy w tle, przy zgaszonym ekranie, uruchomionej aplikacji :)

U mnie telefon podpięty kablem przez android auto do auta lezy sobie w schowku. Yanosik podaje komunikaty przez stację multimedialną auta. Myślę, że Policja ma ważniejsze sprawy do sprawdzenia u zatrzymanego kierowcy ...


Możliwe, że masz rację.

Z drugiej strony - producent takiej Automapy sam zadbał o przestrzeganie przepisów i ta nawigacja w momencie wjazdu do Słowenii czy Włoch automatycznie wyłącza ostrzeganie o kontrolach


Gdy ja jeszcze AM używałem, to wjeżdżając do danego kraju informowała mnie o takim zakazie i musiałem coś tam kliknąć na ekranie. Moja AM informowała o kontrolach. Ostatni raz pewnie z 3 lata temu na tym jeździłem
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 27.08.2019 13:35

Kontynuując ten offtopic to możecie testować Waze.
To aplikacja Googla (rozwijana równocześnie z Google) i wg mnie dobrze działa łącząc funkcję Yanosika i MapGoogle. Jednak to tylko moje zdanie.
Na Węgrzech i w Cro działało znakomicie i przed wszystkim ostrzegło.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 27.08.2019 22:45

Waze pokazuje jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.08.2019 23:09

Twister85 napisał(a):Waze pokazuje jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze?

Tak.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 10:55

sito_zabrze napisał(a):.... Nawigacja wylicza idealną trasę, czyli jedziesz z optymalnymi prędkościami jakie obowiązują na danej trasie. ...

Taka kupiona w Tesco za 98zł to może faktycznie tak wylicza ale już np mój Garmin, który kosztował 8 lat temu 1600, bierze pod uwagę indywidualny styl jazdy i praktycznie się nie myli w wyliczaniu terminu przybycia do celu. Przez te 8 lat używania nazbierał tyle danych o moim sposobie jeżdżenia, że wie lepiej ode mnie kiedy ja tam przyjadę.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 12:10

sito_zabrze napisał(a):....

Jeszcze powiedz ze ten Garmin jest taki mądry ze wie czy bedziesz sikał 2 lub 3 razy po drodze, no i jaka bedzie kolejka do WC :oczko_usmiech:
...

Możliwe, że to też wie. Na pewno wie, że droga jest zablokowana albo że są korki i lepiej będzie pojechać objazdem. Ma informację radiową o aktualnych utrudnieniach na trasie. Oczywiście nie on jeden ma takie możliwości, żeby nie było.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.11.2019 14:29

Calapula napisał(a):Taka kupiona w Tesco za 98zł to może faktycznie tak wylicza ale już np mój Garmin, który kosztował 8 lat temu 1600, bierze pod uwagę indywidualny styl jazdy i praktycznie się nie myli w wyliczaniu terminu przybycia do celu. Przez te 8 lat używania nazbierał tyle danych o moim sposobie jeżdżenia, że wie lepiej ode mnie kiedy ja tam przyjadę.


Interesuję się nawigacjami ale pierwszy raz "słyszę" o takiej ... jaki to dokładnie model ? Chętnie poczytam :) Mam Garmina za 2500 zł i on jakoś się nie interesuje moim sposobem jeżdżenia :(
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 14:39

bluesman napisał(a):...
Interesuję się nawigacjami ale pierwszy raz "słyszę" o takiej ... jaki to dokładnie model ? Chętnie poczytam :) Mam Garmina za 2500 zł i on jakoś się nie interesuje moim sposobem jeżdżenia :(

NUVII 3790.
A jaki to Garmin kosztował aż tyle? I do tego nie zbiera danych o stylu jazdy użytkownika? Jakbyś mógł podać model to zobaczymy, może ja coś znajdę na ten temat.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.11.2019 17:05

Oregon 650t
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone