Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 06.08.2019 17:01

Dla "fanów" Igo - pojawiła się aktualizacja map iGO R3 HERE [Navteq] Q2_2019 .
rocker
Croentuzjasta
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 26.08.2019 11:47

Endrju napisał(a):Jadąc w tym roku na urlop do Chorwacji, na autostradzie zaraz przed Graz, Yanosik poinformował mnie o kontroli prędkości, trochę się zdziwiłem komunikatem (...)

Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 26.08.2019 13:39

rocker napisał(a):Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?

Wszędzie działa, ale najwięcej zgłoszeń o fotopstrykach jest w Austrii. W innych krajach raz coś jest zgłoszone, raz nie...
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2019 14:45

Endrju napisał(a):
rocker napisał(a):Yanosik działa w Austrii, nawet producent pisze że zasięg ma tylko na Ukrainie?

Wszędzie działa, ale najwięcej zgłoszeń o fotopstrykach jest w Austrii. W innych krajach raz coś jest zgłoszone, raz nie...

Warto pamiętać, że we Włoszech i w Słowenii jest zabroniony :!: :!:

W Szwajcarii chyba też, ale tam nigdy nie byłem.

A'propos Yanosika: czy komuś w jakimkolwiek kraju poza Polską udało się włączyć nawigację? Mnie działało wyłącznie ostrzeganie, nawigacja nigdzie.
Ostatnio edytowano 26.08.2019 14:49 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 14:48

marekkowalak napisał(a):
Endrju napisał(a):

Warto pamiętać, że we Włoszech i w Słowenii jest zabroniony :!: :!:

W Szwajcarii chyba też, ale tam nigdy nie byłem.

Być może, ale już widzę jak Policja sprawdza nasze telefony czy przypadkiem nie mamy w tle, przy zgaszonym ekranie, uruchomionej aplikacji :)

U mnie telefon podpięty kablem przez android auto do auta lezy sobie w schowku. Yanosik podaje komunikaty przez stację multimedialną auta. Myślę, że Policja ma ważniejsze sprawy do sprawdzenia u zatrzymanego kierowcy ...
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2019 14:51

piotrulex napisał(a):
Być może, ale już widzę jak Policja sprawdza nasze telefony czy przypadkiem nie mamy w tle, przy zgaszonym ekranie, uruchomionej aplikacji :)

U mnie telefon podpięty kablem przez android auto do auta lezy sobie w schowku. Yanosik podaje komunikaty przez stację multimedialną auta. Myślę, że Policja ma ważniejsze sprawy do sprawdzenia u zatrzymanego kierowcy ...

Możliwe, że masz rację.

Z drugiej strony - producent takiej Automapy sam zadbał o przestrzeganie przepisów i ta nawigacja w momencie wjazdu do Słowenii czy Włoch automatycznie wyłącza ostrzeganie o kontrolach
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 14:55

marekkowalak napisał(a):
piotrulex napisał(a):

Możliwe, że masz rację.

Z drugiej strony - producent takiej Automapy sam zadbał o przestrzeganie przepisów i ta nawigacja w momencie wjazdu do Słowenii czy Włoch automatycznie wyłącza ostrzeganie o kontrolach

Gdy ja jeszcze AM używałem, to wjeżdżając do danego kraju informowała mnie o takim zakazie i musiałem coś tam kliknąć na ekranie. Moja AM informowała o kontrolach. Ostatni raz pewnie z 3 lata temu na tym jeździłem
stachmat
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 27.08.2019 12:35

Kontynuując ten offtopic to możecie testować Waze.
To aplikacja Googla (rozwijana równocześnie z Google) i wg mnie dobrze działa łącząc funkcję Yanosika i MapGoogle. Jednak to tylko moje zdanie.
Na Węgrzech i w Cro działało znakomicie i przed wszystkim ostrzegło.
Twister85
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 27.08.2019 21:45

Waze pokazuje jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze?
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.08.2019 22:09

Twister85 napisał(a):Waze pokazuje jakie jest ograniczenie prędkości na danej drodze?

Tak.
Calapula
Cromaniak
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 09:55

sito_zabrze napisał(a):.... Nawigacja wylicza idealną trasę, czyli jedziesz z optymalnymi prędkościami jakie obowiązują na danej trasie. ...

Taka kupiona w Tesco za 98zł to może faktycznie tak wylicza ale już np mój Garmin, który kosztował 8 lat temu 1600, bierze pod uwagę indywidualny styl jazdy i praktycznie się nie myli w wyliczaniu terminu przybycia do celu. Przez te 8 lat używania nazbierał tyle danych o moim sposobie jeżdżenia, że wie lepiej ode mnie kiedy ja tam przyjadę.
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 11:10

sito_zabrze napisał(a):....

Jeszcze powiedz ze ten Garmin jest taki mądry ze wie czy bedziesz sikał 2 lub 3 razy po drodze, no i jaka bedzie kolejka do WC :oczko_usmiech:
...

Możliwe, że to też wie. Na pewno wie, że droga jest zablokowana albo że są korki i lepiej będzie pojechać objazdem. Ma informację radiową o aktualnych utrudnieniach na trasie. Oczywiście nie on jeden ma takie możliwości, żeby nie było.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.11.2019 13:29

Calapula napisał(a):Taka kupiona w Tesco za 98zł to może faktycznie tak wylicza ale już np mój Garmin, który kosztował 8 lat temu 1600, bierze pod uwagę indywidualny styl jazdy i praktycznie się nie myli w wyliczaniu terminu przybycia do celu. Przez te 8 lat używania nazbierał tyle danych o moim sposobie jeżdżenia, że wie lepiej ode mnie kiedy ja tam przyjadę.

Interesuję się nawigacjami ale pierwszy raz "słyszę" o takiej ... jaki to dokładnie model ? Chętnie poczytam :) Mam Garmina za 2500 zł i on jakoś się nie interesuje moim sposobem jeżdżenia :(
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.11.2019 13:39

bluesman napisał(a):...
Interesuję się nawigacjami ale pierwszy raz "słyszę" o takiej ... jaki to dokładnie model ? Chętnie poczytam :) Mam Garmina za 2500 zł i on jakoś się nie interesuje moim sposobem jeżdżenia :(

NUVII 3790.
A jaki to Garmin kosztował aż tyle? I do tego nie zbiera danych o stylu jazdy użytkownika? Jakbyś mógł podać model to zobaczymy, może ja coś znajdę na ten temat.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 03.11.2019 16:05

Oregon 650t
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019