Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2019 09:56

arturescu napisał(a):Warto pamiętać, że pakiet przesyłu danych w UE jest dodatkowy w stosunku do tego co ma się w kraju i jest naliczany na każdy okres rozliczeniowy.

Czyli jeśli ktoś ma w swoim abonamencie np. 10GB transferu, to dostaje dodatkowe 4,5 GB transferu roamingowego w UE.

Jeśli okres rozliczeniowy u operatora to np. 20 dzień miesiąca - 19 dzień kolejnego miesiąca, to wyjeżdżając na 2 tygodnie np. 10 sierpnia dostaje się 4,5 GB od 10 do 19 sierpnia i kolejne 4,5 GB od 20 sierpnia...


Jak zatem to zinterpretujesz?

pozostało 28.45 GB z 30 GB
transferu internetowego
z czego 2.43 GB z 2.43 GB
do wykorzystania w roamingu w UE

Ostatni Twój akapit oczywiście bezdyskusyjny
Arasdol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arasdol » 17.06.2019 10:00

sito_zabrze napisał(a):W zeszłym roku na trasę Zabrze - Trogir tam i nazot poszło 300 MB. Teraz mam 4,7 GB w roamingu :oczko_usmiech:

O taką informację mi chodziło. Dzięki !
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.06.2019 10:02

Ściągnij mapy offline krajów przez które będziesz przejezdzal i po kłopocie.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 17.06.2019 10:16

piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):Warto pamiętać, że pakiet przesyłu danych w UE jest dodatkowy w stosunku do tego co ma się w kraju i jest naliczany na każdy okres rozliczeniowy.

Czyli jeśli ktoś ma w swoim abonamencie np. 10GB transferu, to dostaje dodatkowe 4,5 GB transferu roamingowego w UE.

Jeśli okres rozliczeniowy u operatora to np. 20 dzień miesiąca - 19 dzień kolejnego miesiąca, to wyjeżdżając na 2 tygodnie np. 10 sierpnia dostaje się 4,5 GB od 10 do 19 sierpnia i kolejne 4,5 GB od 20 sierpnia...


Jak zatem to zinterpretujesz?

pozostało 28.45 GB z 30 GB
transferu internetowego
z czego 2.43 GB z 2.43 GB
do wykorzystania w roamingu w UE

Ostatni Twój akapit oczywiście bezdyskusyjny


Nie mam zielonego pojęcia, u mojego operatora pakiet transferu UE jest dodatkowy w stosunku do krajowego. Może ma to związek ze starymi i nowymi umowami? Dopytaj u swego operatora.

Aby się nie myliło, polecam coś takiego:

https://play.google.com/store/apps/deta ... atacounter u mnie ustawiowe w wersji angielskiej
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2019 11:18

arturescu napisał(a):
piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):Warto pamiętać, że pakiet przesyłu danych w UE jest dodatkowy w stosunku do tego co ma się w kraju i jest naliczany na każdy okres rozliczeniowy.

Czyli jeśli ktoś ma w swoim abonamencie np. 10GB transferu, to dostaje dodatkowe 4,5 GB transferu roamingowego w UE.

Jeśli okres rozliczeniowy u operatora to np. 20 dzień miesiąca - 19 dzień kolejnego miesiąca, to wyjeżdżając na 2 tygodnie np. 10 sierpnia dostaje się 4,5 GB od 10 do 19 sierpnia i kolejne 4,5 GB od 20 sierpnia...


Jak zatem to zinterpretujesz?

pozostało 28.45 GB z 30 GB
transferu internetowego
z czego 2.43 GB z 2.43 GB
do wykorzystania w roamingu w UE

Ostatni Twój akapit oczywiście bezdyskusyjny


Nie mam zielonego pojęcia, u mojego operatora pakiet transferu UE jest dodatkowy w stosunku do krajowego. Może ma to związek ze starymi i nowymi umowami? Dopytaj u swego operatora.

Aby się nie myliło, polecam coś takiego:

https://play.google.com/store/apps/deta ... atacounter u mnie ustawiowe w wersji angielskiej


Nic nie będę pytać, gdyż dla mnie opis w MOIM abonamencie dla mnie jest jasny

Jest inny niż Ty opisujesz

Wiec zachęcam aby nie generalizować, nie bazować na tym co ktoś napisze na forum tylko zerknąć jak u NAS w NASZYM konkretnym przypadku :)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 17.06.2019 12:11

piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):
piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):Warto pamiętać, że pakiet przesyłu danych w UE jest dodatkowy w stosunku do tego co ma się w kraju i jest naliczany na każdy okres rozliczeniowy.

Czyli jeśli ktoś ma w swoim abonamencie np. 10GB transferu, to dostaje dodatkowe 4,5 GB transferu roamingowego w UE.

Jeśli okres rozliczeniowy u operatora to np. 20 dzień miesiąca - 19 dzień kolejnego miesiąca, to wyjeżdżając na 2 tygodnie np. 10 sierpnia dostaje się 4,5 GB od 10 do 19 sierpnia i kolejne 4,5 GB od 20 sierpnia...


Jak zatem to zinterpretujesz?

pozostało 28.45 GB z 30 GB
transferu internetowego
z czego 2.43 GB z 2.43 GB
do wykorzystania w roamingu w UE

Ostatni Twój akapit oczywiście bezdyskusyjny


Nie mam zielonego pojęcia, u mojego operatora pakiet transferu UE jest dodatkowy w stosunku do krajowego. Może ma to związek ze starymi i nowymi umowami? Dopytaj u swego operatora.

Aby się nie myliło, polecam coś takiego:

https://play.google.com/store/apps/deta ... atacounter u mnie ustawiowe w wersji angielskiej


Nic nie będę pytać, gdyż dla mnie opis w MOIM abonamencie dla mnie jest jasny

Jest inny niż Ty opisujesz

Wiec zachęcam aby nie generalizować, nie bazować na tym co ktoś napisze na forum tylko zerknąć jak u NAS w NASZYM konkretnym przypadku :)


Tak panie profesorze. Bardzo przepraszam i obiecuję, że ten błąd już się nie powtórzy... :cry:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.06.2019 12:45

Tak się teraz zastanawiam, czy jeszcze nawigacje akcesoryjne offline mają jeszcze sens? Do tej pory na takiej jeździłem (mimo że w aucie mam wbudowaną navi), ale po kraju to już faktycznie od jakiegoś czasu raczej GM używam. Tak jak wcześniej pisaliście - ilość MB w trasie do Cro jest w zasadzie znikoma, bez problemu można na niej całą trasę zrobić. W ubiegłym roku akurat przed wakacjami zmieniałem operatora i używałem internetu tylko do podglądania korków i kamerek na granicy, bo nie bylem pewny jak to zadziała. W maju tego roku moja córka była 9 dni na zielonej szkole w Trogirze i nawet nie zużyła 1GB w tym czasie. Tak więc koszty internetu są w zasadzie pomijalne (poza BiH).
ssymons
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ssymons » 17.06.2019 13:15

Ja w zeszłym roku jechałem na GM, ale w tym kupiłem licencję czasową na Automapę, w GM wciąż brakuje asystenta pasa ruchu, który czasami bywa pomocny, brakuje ograniczeń prędkości. Są dostępne wszelkie POI, jest ostrzeżenie przed fotoradarami czego w GM jeszcze brakuje.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.06.2019 13:21

Nie wiem którędy jeździsz, ale w moim przypadku przez Austrię i tak AM o fotoradarach nie ostrzega. Więc ta funkcja w zasadzie ogranicza się tylko do PL. Natomiast w sprawie asystenta pasa ruchu masz rację (choć chyba jakieś zmiany w GM też mają być).
Generalnie najlepiej byłoby mieć obydwie mapy włączone - bo zazwyczaj w środku wielkiego miasta na skrzyżowaniu zadzwoni telefon i mapa znika z ekranu telefonu :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2019 13:36

Spróbujcie waze. Kilkakrotnie szybciej i lepiej wskazywała zmiany na drodze związane z korkami i zdarzeniami drogowymi. GM usilnie wskazywała przejazd w korek-zdarzenie, gdzie trasa świeciła się na czerwono i były czerwone ikonki wypadku a w waze nie było możliwości wyznaczenia trasy przez te utrudnienia. Od razu wyznaczała trasy alternatywne. Zazwyczaj proponuje trzy trasy przejazdu do wyboru.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2019 13:45

endryu napisał(a):Spróbujcie waze. Kilkakrotnie szybciej i lepiej wskazywała zmiany na drodze związane z korkami i zdarzeniami drogowymi. GM usilnie wskazywała przejazd w korek-zdarzenie, gdzie trasa świeciła się na czerwono i były czerwone ikonki wypadku a w waze nie było możliwości wyznaczenia trasy przez te utrudnienia. Od razu wyznaczała trasy alternatywne. Zazwyczaj proponuje trzy trasy przejazdu do wyboru.


Jeżdżę zamiennie na Waze i GM gdyż działa to w Android Auto na monitorze samochodu.

Waze ma w PL mało żytkowników, więc nie nadaje się do tego co jest największa zaletą Yanosika

MOIM ZDANIE Waze również gorzej wytycza trasy i dla mnie jest mniej czytelne, użyteczne itd

Nawet nie wiem czy w Waze z pozycji ekranu w aucie, mogę zadzwonić czy odczytać informacje o danym punkcie, który sobie głosowo wyszukałem

Ogólnie dla mnie Waze działa gorzej, choć właścicielem obu programów jest ta sama firma :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2019 14:10

piotrulex napisał(a):
endryu napisał(a):Spróbujcie waze. Kilkakrotnie szybciej i lepiej wskazywała zmiany na drodze związane z korkami i zdarzeniami drogowymi. GM usilnie wskazywała przejazd w korek-zdarzenie, gdzie trasa świeciła się na czerwono i były czerwone ikonki wypadku a w waze nie było możliwości wyznaczenia trasy przez te utrudnienia. Od razu wyznaczała trasy alternatywne. Zazwyczaj proponuje trzy trasy przejazdu do wyboru.


Jeżdżę zamiennie na Waze i GM gdyż działa to w Android Auto na monitorze samochodu.

Waze ma w PL mało żytkowników, więc nie nadaje się do tego co jest największa zaletą Yanosika

MOIM ZDANIE Waze również gorzej wytycza trasy i dla mnie jest mniej czytelne, użyteczne itd

Nawet nie wiem czy w Waze z pozycji ekranu w aucie, mogę zadzwonić czy odczytać informacje o danym punkcie, który sobie głosowo wyszukałem

Ogólnie dla mnie Waze działa gorzej, choć właścicielem obu programów jest ta sama firma :)

Jeżdżę zamiennie, raz na GM raz na Wzaze. Waze ma więcej powiadomień, według mnie aktualniejsze trasy. Dla mnie największą zaletą GM jest możliwość ustawienia trasy na kompie tak jak ja chcę jechać i przesłanie jej na telefon. Tego mi najbardziej w Waze brakuje. Pojawiła się możliwość zgłaszania sytuacji na drodze w GM, może sie to bardziej rozwinie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.06.2019 14:20

dids76 napisał(a): Waze ma więcej powiadomień ...


Ja do tego używam Janosika. W porównaniu z nim, powiedzieć że Waze ma mało, to tak jakby nic nie powiedzieć :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.06.2019 15:16

dids76 napisał(a):
Dla mnie największą zaletą GM jest możliwość ustawienia trasy na kompie tak jak ja chcę jechać i przesłanie jej na telefon.


A co z punktami pośrednimi? Z tego co wiem to wysyłany jest tylko punkt końcowy i początkowy, a telefon liczy i tak po swojemu.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 17.06.2019 15:16

piotrulex napisał(a):
arturescu napisał(a):Warto pamiętać, że pakiet przesyłu danych w UE jest dodatkowy w stosunku do tego co ma się w kraju i jest naliczany na każdy okres rozliczeniowy.

Czyli jeśli ktoś ma w swoim abonamencie np. 10GB transferu, to dostaje dodatkowe 4,5 GB transferu roamingowego w UE.

Jeśli okres rozliczeniowy u operatora to np. 20 dzień miesiąca - 19 dzień kolejnego miesiąca, to wyjeżdżając na 2 tygodnie np. 10 sierpnia dostaje się 4,5 GB od 10 do 19 sierpnia i kolejne 4,5 GB od 20 sierpnia...


Jak zatem to zinterpretujesz?

pozostało 28.45 GB z 30 GB
transferu internetowego
z czego 2.43 GB z 2.43 GB
do wykorzystania w roamingu w UE

Ostatni Twój akapit oczywiście bezdyskusyjny


Jaka sieć ?

W Plusie/Plushu oczywiście tak samo, pakiet roamingowy jest dodatkowym pakietem. Z tym, że w tym przypadku roamingowego nie nalicza na podstawie wielkości pakietu krajowego a wartości abonamentu. Ja płacąc 20 zł miesięcznie mam 2,5gb w roamingu i na dzień dzisiejszy 16gb w kraju.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone