Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 29.07.2018 20:07

Mam jeszcze pytanie .Czy na Waze można jechać , ale nie ustawiając trasy od-do? Chodzi mi oto , że na Sygicu ustawie trasę , a Waze byłaby włączona na drugim telefonie i w razie zdarzeń pokaże je i podpowie inną trasę ?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.07.2018 20:09

Moim zdaniem Ci nie podpowie, bo skąd ona ma wiedzieć gdzie Ty chcesz dojechać??? skoro nie masz wyznaczonego punktu docelowego albo jakiegoś pośredniego...
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 29.07.2018 20:11

Uprzedziłeś mnie ,właśnie miałem edytować posta, że trzeba by wyznaczyć cel podróży.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 29.07.2018 20:14

Wtedy Cię poinformuje, ale moim zdaniem tylko wtedy gdy jest na pierwszym planie. Wątpię że powie jak masz w tle...zjedź bo korek czy jakoś tak....
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 29.07.2018 20:19

dominikzw napisał(a):Wtedy Cię poinformuje, ale moim zdaniem tylko wtedy gdy jest na pierwszym planie. Wątpię że powie jak masz w tle...zjedź bo korek czy jakoś tak....

Pisałem , że Waze będzie na drugim tel.
MrSqL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSqL » 08.08.2018 11:22

Czołem,
mam ok. 80zł na koncie google i chciałbym je spożytkować na nawigację. Która jest warta zakupu ?
Z darmowych planowałem Yanosik + Waze (wspierane GM). Zelży mi na ostrzeżeniach o prędkości, fotoradarach/kontrolach, korkach no i informacja o zmianie pasa ruchu. Tej ostatniej funkcji brakuje w wymienionych darmowych aplikacjach.
Co polecacie ? jak sprawdza się TomTom za granicą ? może igo ?
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 08.08.2018 11:33

MrSqL napisał(a):Czołem,
mam ok. 80zł na koncie google i chciałbym je spożytkować na nawigację. Która jest warta zakupu ?
Z darmowych planowałem Yanosik + Waze (wspierane GM). Zelży mi na ostrzeżeniach o prędkości, fotoradarach/kontrolach, korkach no i informacja o zmianie pasa ruchu. Tej ostatniej funkcji brakuje w wymienionych darmowych aplikacjach.
Co polecacie ? jak sprawdza się TomTom za granicą ? może igo ?


Wypróbuj igo za darmo (tu masz mapy Polski , Austrii , Słowacji , Słowenii , Chorwacji , BiH , Węgier, Czarnogóry i apkę ) wybierasz - pobierz za darmo :hut: )

mapy dla cromaniaków_android
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2018 14:07

W tym roku po raz kolejny GM z natężeniem ruchu

Ja jestem zadowolony :)

Nigdzie mnie nie okłamano, dawano dobre propozycje objazdów, jak wyjeżdżałem z Istrii i miałem w planie pojechać przez Buje i wbić przed granicą, to sam, bez moich sugestii, tak mnie pokierował. Na powrocie przez CB gadali o zatwardzeniu w dzień na robotach koło Mikulova, GM sam zaproponował Breclav

Jak mam telefon podpięty przez BT do audio w aucie to sam mi się włącza Yanosik. Zresztą ostatnio BT sam mi się w fonie w kółko włącza i nie mogę tego usunąć :(. Zbytnio mnie to nie interesowało, gdyż i tak jeżdżę w miarę przepisowo ale pewnie w połowie przypadków informował o stacjonarnym foto
yautja
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yautja » 01.09.2018 20:51

Polecam Tom Tom Go. Ma świetnego asystenta pasa ruchu .
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 09:28

NaviExpert używałem w drodzę do Chorwacji. Asystent pasa i informacje są tylko na teren Polski. Na Węgrzech na wioskach zaczął wariować więć się przesiadłem na GM i wszystko było dobrze. W drodze powrotnej też używałem tylko GM i nie było żadnych problemów.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.09.2018 12:46

Na czym polegało to wariowanie NE na Węgrzech? Ja na nim przejechałem Czechy, Austrię, Chorwację, Węgry i Słowację bez problemu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 12:50

W mniejszej jakies miejscowości x jadę główna ulica i nagle każe mi skręcić w boczną i po100 metrach okazuje sie że jest slepa. Po 10 km jadę główna ulica i pcha mnie w prawo na pole i w las.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.09.2018 12:57

A to dziwne, chyba, że rzeczywiście przez te pola był skrót :-) Zdaje się, że w opcjach można wyłączyć t.z.w. drogi gruntowe... Tak czy siak dobrze, że miałeś alternatywę.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 14:56

A jesteś w stanie powiedziec gdzie w opcjach znajde te drogi gruntowe?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 17:31

Ja nie widzę w ustawieniach opcji drogi lokalne, mam ustawione najszybsza trasa.
Znalazlem gdzie mnie wprowadzil w malini na Wegrzech. Trasa 86 - zamiast główną to skraca i tam slepa była.
Załączniki:
Screenshot_20180902-182620.png
Screenshot_20180902-182610.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone