Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 03.09.2018 00:04

dominikzw napisał(a):A jesteś w stanie powiedziec gdzie w opcjach znajde te drogi gruntowe?

Myślałem, że jest taka możliwość, ale sprawdziłem i jednak nie... Cóż, jak widać zdarzają się błędy, pytanie czy GM jest zawsze bezbłędne? Jeśli tak to tylko się cieszyć.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 03.09.2018 07:53

Po raz kolejny GM spisało się świetnie. Zarówno do i z Chorwacji :wink: dodatkowo Janosik w tle który kilka razy ostrzegł o fotoradarach na drodze. Jechałem przez Słowację i Węgry. Polecam
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.09.2018 21:04

Dlatego warto mieć oddzielną nawigację lub auto ze swoją fabryczną navi.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.09.2018 21:19

wikol napisał(a):Dlatego warto mieć oddzielną nawigację lub auto ze swoją fabryczną navi.


Ze względu na cenę stawiam na "oddzielną nawigację" . :wink:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 17.09.2018 22:37

Proponuje HERE We Go,jedna z lepszych nawigacji działających offline. Oczywiście po wcześniejszym ściągnieciu map. Np. mapa całego kraju BIH to 390 MB.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2018 23:09

wikol napisał(a):Dlatego warto mieć oddzielną nawigację lub auto ze swoją fabryczną navi.

Ostatni raz sprzątam Twoje OT, następne skutkuje urlopem od klawiatury. :idea:
Proszę powstrzymać się od komentarzy tego postu.
:idea:
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 18.09.2018 10:51

Jak Yanosik sprawdza się za granicą?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.09.2018 11:21

grubybb napisał(a):Jak Yanosik sprawdza się za granicą?


Słowacja, Węgry, Chorwacja podawał info o fotoradarach ale czy wszystkich to nie wiem :wink:
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 18.09.2018 12:08

grubybb napisał(a):Jak Yanosik sprawdza się za granicą?

Moim zdaniem sprawdza się słabo. Osobiście za granicą wole Waze.
Może bardziej dosadnie: Yanosik za granicą nie sprawdza się!
Ostatnio edytowano 18.09.2018 15:02 przez klopot, łącznie edytowano 1 raz
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 18.09.2018 13:10

Kilka razy pojawiał się tu temat zużycia danych za granicą podczas jazdy z GM. Ściągnąłem sobie mapy przed wyjazdem. W trakcie podróży miałem włączonego neta, GM w trybie online, Yanosika. Aplikacji typu mail i messenger nie blokowałem. Zużyło mi całe 70mb w jedną stronę. Nawigacja sprawdziła się bardzo dobrze. Yanosik właściwie bezproduktywny - ostrzegał tylko przed radarami w Wiedniu, które ślepy by z kilometra nawet zauważył. Chciałem włączyć Waze, ale z niego z kolei w tle nie ma żadnego pożytku.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.09.2018 18:11

klopot napisał(a):
grubybb napisał(a):Jak Yanosik sprawdza się za granicą?

Moim zdaniem sprawdza się słabo. Osobiście za granicą wole Waze.
Może bardziej dosadnie: Yanosik za granicą nie sprawdza się!

Nie wiem jak Janosik, ale wracałem na Waze z Pagu.
Drogę znam na pamięć, więc navi była potrzebna do korków, radarów, i innych niespodzianek.
Działała bez zarzutu.

Telefon podpiety do samochodu przez Android Auto.
Bez "zwiech", szybko i płynnie.

Nie można tego powiedzieć GM. O ile samodzielnie działają ok, to współpraca przez Android Auto na razie nie za bardzo im wychodzi. Opóźnienia w komunikatach, przerwy, "zwisy".
W Waze fajnie widać ile osób na nim jedzie w okolicy.
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 20.09.2018 14:46

Ja teraz wracałem z GM, wszystko spoko, miałem GPS asekuracyjnie, kierowałem się drogowskazami. Na obwodnicy Bratysławy zalecił zjazd, żałuję że nie pojechałem, ponieważ wpakowałem się w korek na 30-40 minut. W Węgierskiej Górce Yanosik okazal się pomocny, panowie suszyli na ograniczeniu do 30. Podsumowywując, GM na +
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2019 10:36

O proszę, Google Maps pokazuje już, oprócz stacjonarnych, także mobilne radary... Można wreszcie tez raportowac korki czy patrole - kupno Waze Google wychodzi na dobre ;)

IMG_20190602_102045.jpg
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 02.06.2019 11:58

Tak, też tak myślę. W tym roku chyba w 100% pojadę na GM, a Waze będzie tylko na wsparciu :-)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.06.2019 19:48

W GM ciągle brakuje mi funkcji, którą posiada Here - informacji o aktualnej prędkości dozwolonej i ostrzeżeń o jej przekroczeniu. W dodatku Here też doczekał się już bazy fotoradarów i jak się przekonałem w ubiegłym tygodniu, jest ona bardziej aktualna od tej w GM. Korzystam zamiennie z obu nawigacji i nieco lepiej sprawdza się Here. Minusem jest jednak brak informacji o korkach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone