Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 20.06.2019 10:30

Nawigacja HERE po wpisaniu miejsca docelowego w Chorwacji prowadzi tylko przez jedną trasę tj. Czech, Austria, Słowenia. Wie ktoś jak zrobić aby pokazywała również alternatywne trasy np.przez Słowację/Wegry?
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 22.06.2019 19:06

Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 22.06.2019 19:08

Osobiscie korzystam prawie juz wylacznie z google.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.06.2019 08:20

grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


Lepsze jest wrogiem dobrego, ale to już każdy musi ocenić sam, co jest najlepsze dla niego
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 24.06.2019 08:34

grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 24.06.2019 18:08

RoadLords - połączenie GoogleMaps + Waze +Sygic = Darmowa
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 27.06.2019 11:29

piotrulex napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


Lepsze jest wrogiem dobrego, ale to już każdy musi ocenić sam, co jest najlepsze dla niego

2 razy jechałem na Naviexpert i mnie nie zawiódł, także szczerze polecam, dodatkowo warto sobie ściągnąć offline trasy z GM, żeby nie płacić za internet w BiH.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.07.2019 01:18

ja stosuję niezmiennie od wielu wielu lat i przejazdów - Waze + wsparcie GM. Jeden z minusów Waze to problemy przy wyznaczaniu długich tras, ale z drugiej strony i tak zawsze omijam płatne Czechy i Słowenię, zatem siłą rzeczy wyznaczam "krótkie" trasy. Z trzeciej strony przy krótkich trasach navi lepiej reaguje na korki i szybciej pokazuje alternatywne trasy.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.07.2019 08:02

ApropoDefacto napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:


Mam pytanie. Ile mniej więcej mb zżera google maps na trasie Polska - Chorwacja?
Oprócz google mam jeszcze Here WeGo więc zgubić się nie powinienem ale nie ukrywam, że główną navi ma być google maps, tym bardziej, że całą trasę z miejscami postoju ustawiłem już sobie w kompie i wysłałem na tel. Boję się tylko ile taka trasa może pochłonąć mb z pakietu.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.07.2019 09:10

nie zgubisz się, bo są jeszcze drogowskazy...:)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 04.07.2019 09:18

sviva napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:


Mam pytanie. Ile mniej więcej mb zżera google maps na trasie Polska - Chorwacja?
Oprócz google mam jeszcze Here WeGo więc zgubić się nie powinienem ale nie ukrywam, że główną navi ma być google maps, tym bardziej, że całą trasę z miejscami postoju ustawiłem już sobie w kompie i wysłałem na tel. Boję się tylko ile taka trasa może pochłonąć mb z pakietu.


Na stronie wcześniej masz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.07.2019 09:31

sito_zabrze napisał(a):
sviva napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:


Mam pytanie. Ile mniej więcej mb zżera google maps na trasie Polska - Chorwacja?
Oprócz google mam jeszcze Here WeGo więc zgubić się nie powinienem ale nie ukrywam, że główną navi ma być google maps, tym bardziej, że całą trasę z miejscami postoju ustawiłem już sobie w kompie i wysłałem na tel. Boję się tylko ile taka trasa może pochłonąć mb z pakietu.


Na stronie wcześniej masz

Dzięki. Gdzieś mi w głowie to info o 350 mb świtało. Teraz już wiem skąd. Ale to w weekend czytałem więc percepcja była mocno ograniczona :D
Octavian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Octavian » 10.07.2019 10:20

sviva napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:


Mam pytanie. Ile mniej więcej mb zżera google maps na trasie Polska - Chorwacja?
Oprócz google mam jeszcze Here WeGo więc zgubić się nie powinienem ale nie ukrywam, że główną navi ma być google maps, tym bardziej, że całą trasę z miejscami postoju ustawiłem już sobie w kompie i wysłałem na tel. Boję się tylko ile taka trasa może pochłonąć mb z pakietu.


W zeszłym GM na trasie CRO-PL (ok. 1200 km) zeżarło 120mb czyli tyle co nic. W tym roku Włochy-Polska (ok. 900 km) 112 mb.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 11.07.2019 10:16

Octavian napisał(a):
sviva napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
grypserek napisał(a):Nie ukrywam, że korzystam z naviexperta i go po prostu lubię. Da radę, czy lepiej na googlu?


2 lata z rzędu na googlach trasa ~Kraków-Makarska, bez zastrzeżeń. Nie szukam niczego innego :lol:


Mam pytanie. Ile mniej więcej mb zżera google maps na trasie Polska - Chorwacja?
Oprócz google mam jeszcze Here WeGo więc zgubić się nie powinienem ale nie ukrywam, że główną navi ma być google maps, tym bardziej, że całą trasę z miejscami postoju ustawiłem już sobie w kompie i wysłałem na tel. Boję się tylko ile taka trasa może pochłonąć mb z pakietu.


W zeszłym GM na trasie CRO-PL (ok. 1200 km) zeżarło 120mb czyli tyle co nic. W tym roku Włochy-Polska (ok. 900 km) 112 mb.

dzięki za info :) czyli wiem, że główna navi to GM a pomocnicza to oryginalna volkswagenowska wbudowana w samochodzie.
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 11.07.2019 11:02

W 2018 r. z Torunia na Istrię i z powrotem - nawigacja MIO SPIRYT. Generalnie ok. ale w powrotnej drodze, przy dojeździe do noclegu zamknięto drogę i klops, nawigacja poległa. Odpaliłem wtedy google maps i bez problemu.
W tym roku trasa Toruń -Tucepi - tylko i wyłącznie na Google i bez najmniejszego problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone